srednja glava se udavila ?

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Jovanovic
Freebiker
Posts: 128
Joined: 09 Apr 2005, 21:26
Location: šabac
Contact:

srednja glava se udavila ?

Post by Jovanovic »

Dakle, ceo dan u subotu sam jahao i nikakvu frku nisam osetio. U nedelju nisam ni pogledao bajk, a u ponedeljak ujutro je srednja glava besno škripala pri okretanju pedala. Ustvari, nije to škripanje, nego zvuk drobljenja. Prilično glasan.
Pade mi na pamet da sam u subotu proterao bajk kroz vodu, i umočio osovinu. Evo ovde :).
I sad, nije valjda da je voda tako na odloženo sjebala pogon ? Nije mi prvi put da proteram kroz vodu, ali mi je prvi put sa ovim bajkom, koji definitivno nije kvalitetan, nego je jeftin i neupadljiv za ostavljanje po gradu.
Juče sam uz to škripanje prešao jedno 20km na njemu, i nisam primetio da se situacija pogoršala u međuvremenu.

Dijagnoza ?
Makarenko
Posts: 100
Joined: 27 Jan 2006, 09:34
Location: Sombor

Post by Makarenko »

Pohrdjalo, čini mi se.
Otvori pa vidi. Ako je sealed varijanta, bojim se da ces morati mijenjati cijelu patronu. Ako je cup and cone, uz malo srece, mijenjaces samo kuglicne lezajeve.
Nesto cisto sumnjam da ce proci samo od sebe.
Pozdrav.
Makarenko
User avatar
Jovanovic
Freebiker
Posts: 128
Joined: 09 Apr 2005, 21:26
Location: šabac
Contact:

Post by Jovanovic »

Eh, nije baš dotle došlo.
Skinuo sam juče pedale. Nisam imao čime da izvučem glavu iz rama, i dok sam smišljao kako mogu to da improvizujem, malo sam svukao prašinu i pesak koji su se nataložili tu po ivici glave spolja, na pristupačnom mestu.
Onda sam digo ruke, vratio pedale i već razmišljao da zovem servisera. Uzjahao sam da osetim pod nogom da li sam lepo vratio pedale i - ne lezi vraže - mlevenje je nestalo ! Valjda je poticalo samo od to malo peska i prašine na ivici. A zašto se nije pojavilo odmah u subotu kad sam prošao kroz vodu (ako je uopšte od toga), nego tek te noći (ili sledeće), i dalje mi nije jasno.
Post Reply