xtr ili xt ili bilo shta kvalitetnije

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
drripac
Posts: 2
Joined: 01 Mar 2005, 12:16
Location: SUBOTICA

xtr ili xt ili bilo shta kvalitetnije

Post by drripac »

pozdrav ljudi drago mi je shto nas ima :twisted: kazite vi meni gde se mogu uzeti kvalitetne sajle za menjace i kocnice zajedni sa buzirima
drripac
Posts: 2
Joined: 01 Mar 2005, 12:16
Location: SUBOTICA

zaboravih

Post by drripac »

dobar saJt http://www.jensonusa.com/
User avatar
tibor
Posts: 18
Joined: 04 Feb 2005, 09:53
Location: Novi Sad
Contact:

Post by tibor »

Ne znam gde se to moze nabaviti a i sto bi davao pare kada i kvalitetne traju isto kao i jeftine, Idi lepo u pro style kupi sajle i buzire za 20-30 dinara i mozeh ih menjati na 6 meseci...
spasi nas boze samozvanih mesija i proroka...
marko
Posts: 26
Joined: 23 Mar 2005, 14:55
Location: Novi Sad

Post by marko »

Dobro ti stoji taj šlem Tibore! :lol: :lol:
User avatar
tibor
Posts: 18
Joined: 04 Feb 2005, 09:53
Location: Novi Sad
Contact:

Post by tibor »

jos da me vidis u helankama, komedija prava :)
spasi nas boze samozvanih mesija i proroka...
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

xtr ili xt...

Post by misaxtr »

Ukoliko se ja pitam, princip sta ce ti skupo kad i jeftino radi nije nikada doneo dobro, pa ni u biciklizmu.
xtr buziri su teflonizirani i specijalno napravljeni da bi otpor bio sto manji pri povlacenju sajli.
Isto vazi i za same sajle. Bilo ih je u PLANET BIKE-u, pogledaj i kod CAPRIOLA ili u TERRANO TEAM-u.
Image

MTB-VRH brate!!!
User avatar
tibor
Posts: 18
Joined: 04 Feb 2005, 09:53
Location: Novi Sad
Contact:

Post by tibor »

ne znam zasto bi iko hteo da kupi xtr sajle i buzire osim mozda ako ima viska para. vodjen ekonomskom logikom i licnim iskustvom tvrdim da te jeftine sajle&buziri mogu da izdrze godinu dana i da je to mnogo isplativije nego kesirati za neki fensi precenjeni xtr. realno xtr jeste bolji ali ne toliko da se isplati kupiti ga. nisam ni ja za jeftina resenja nego za dovoljno dobra a to je subjektivno jelda...
spasi nas boze samozvanih mesija i proroka...
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

sajlice...

Post by misaxtr »

A zasto bi onda ljudi kupovali mercedese, bmw-e, volvo-e... kad 4 tocka ima i fica,jugo,lada...
Mislim da je ovim sve receno, verovatno da je to toliko dobro kad je jeftino profi takmicari ne bi ni vozili najjace grupe proizvoda...
Ja licno imam xtr sajle i buzire jagwire - najjaci model na jednom i jagwire sajle i buzire na drugom.
Ima doduse i nesto jeftinijih tefloniziranih sajli koje zaista dobro rade, takodke jagwire.
Image

MTB-VRH brate!!!
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Post by pedja »

Sve je to stvar namene. Treba bas mnogo habanja da se buzir potrosi, a vecini ljudi jedan te isti i to jeftin, noname, traje duze nego bicikla.
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

xtr ili xt

Post by misaxtr »

Stvar namene celog bicikla, jer ako je covek totalni rekreativac i vozi tu i tamo - xt ili xtr je bacanje para.
Ali ukoliko seda na svog dvotockasa stalno, a pri tom voli i xc country i jos i da se takmici...e to je vec druga prica.
Na trci nista ne sme da zataji, a u tome i buziri igraju ulogu...
Svako treba sebe da nadje u necemu ili bolje receno u grupaciji delova koji bas njemu i njegovom stilu voznje i prilice.
Image

MTB-VRH brate!!!
User avatar
tibor
Posts: 18
Joined: 04 Feb 2005, 09:53
Location: Novi Sad
Contact:

Post by tibor »

ja moje menjam na godinu dana u prolece. lakse mi je da stavim novi buzir i sajlu nego da postojece cistim i podmazujem ai sa novi kompletom menjaci lepse rade ili sam ja to umislio :)
spasi nas boze samozvanih mesija i proroka...
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

sajlice

Post by misaxtr »

Nisi umislio, bilo da se menjaju ili podmazuju, definitivno rade bolje, pogotovu ako se vozi po terenu, pa jos ako ima i vlage, kise i sl...
Image

MTB-VRH brate!!!
User avatar
NevenB
Freebiker
Posts: 74
Joined: 13 Apr 2005, 11:46
Location: Avala
Contact:

Post by NevenB »

pedja wrote:Sve je to stvar namene. Treba bas mnogo habanja da se buzir potrosi, a vecini ljudi jedan te isti i to jeftin, noname, traje duze nego bicikla.
Upravo zbog ovoga se slažem sa Mišom da treba uložiti malo više, jer čak ni XTR bužiri nisu skupi (nešto oko 1800din ceo set), pogotovo ako se uzme u obzir da će to da traje i traje.
Ja jednostavno gledam na udobnost u vožnji, i mene izluđuje kada osetim nepotreban otpor pri kočenju, i planiram u skorije vreme da zamenim bužire.
Ja se ipak za razliku od Miše ne vodim prvenstveno performansama koliko udobnošću, a takve male stvari znače.
User avatar
tibor
Posts: 18
Joined: 04 Feb 2005, 09:53
Location: Novi Sad
Contact:

Post by tibor »

NevenB wrote: Ja jednostavno gledam na udobnost u vožnji, i mene izluđuje kada osetim nepotreban otpor pri kočenju, i planiram u skorije vreme da zamenim bužire.
imam hidraulicne diskove pa tih problema nemam :)
spasi nas boze samozvanih mesija i proroka...
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

buziri

Post by misaxtr »

I ja kocim hidraulikom na jednom bajsu, ali i on mora da ima buzire za menjace, a i to je od vitalnog znacaja za pravilan rad.
Image

MTB-VRH brate!!!
Post Reply