Manitou six sport pitanjca

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

User avatar
Biodiesel
Posts: 79
Joined: 15 May 2008, 13:59
Location: Beograd

Re: Manitou six sport pitanjca

Post by Biodiesel »

Kao što reče Miša...WD služi za odmašćivanje, a ne podmazivanje....Teflon sprej ako voziš drum samo po lepom vremenu je OK ili još bolje teflonsko ulje.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Manitou six sport pitanjca

Post by bluealek »

Da li je baš tako vrlo je diskutabilno, jer sve što škripi nakon prskanja WD-om prestaje da škripi. Meni WD nikad nije proizveo loše posledice po lanac, naprotiv (niti mi lanci zbog njega kraće traju), a 10 godina ga koristim. Štaviše, neko vreme sam paralelno eksperimentisao sa teflonskim sprejevima i WD-om, i učinak WD-a je bio vidno bolji (ili barem dugotrajniji).

No sad sam dobio na probu jednu novu soluciju za permanentno podmazivanje zvanu Scottoiler, o kojoj treba da napišem članak. Ako se pokaže kao kvalitetno rešenje, distributer postoji u Srbiji, i lako ćemo organizovati da to pribave svi koji su zainteresovani.
Aca1983
Posts: 10
Joined: 09 Feb 2009, 14:45
Location: Beograd

Re: Manitou six sport pitanjca

Post by Aca1983 »

bluealek wrote:... jer sve što škripi nakon prskanja WD-om prestaje da škripi. Meni WD nikad nije proizveo loše posledice po lanac, naprotiv ...
I moje iskustvo doduse ne od 10, vec od 2ipo godine pokazalo je isti zakljucak, tako da ga nastavljam koristiti. :wink:
Post Reply