Sta kazete o ovom bajku?

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
PETZA
Posts: 51
Joined: 25 May 2005, 15:53
Location: BEOGRAD

Sta kazete o ovom bajku?

Post by PETZA »

KTM LORETO CROSS
Rahmen: Alu 7005
Farbe: alu-gebürstet
Gabel: Suntour NCX-D LO
Schaltung: Shimano Deore XT
Bremsen: Shimano Deore XT V-brakes
Laufräder: Ritchey Speedmax Cross 37-622 (28x1.5"); Ritchey Rock Pro

Lik u Pirani ga ceni 450 evra bajs je koliko sam video u top formi koliko bi mogao da ga skine od te cene? I jos ovo posto bajk uzimam za prijatelja koji ima oko 1.9m i oko 120kg da li ce ovo cudo izdrzati?
User avatar
dookie
Posts: 16
Joined: 30 Mar 2007, 15:52
Location: Belgrade
Contact:

Post by dookie »

Image

Ako je to ovaj onda je cena, cini mi se, OK! Ovo kazem zato sto je moj drug u Nemackoj skoro kupio ovakav bajk i rece da ga je platio oko 1200 eura.
Generalno ja se ne razumem mnogo, ali eto slucajno znam ove informacije pa koliko toliko da ti pomognem. Verujem da ce neko od iskusnijih freebajkerasa ovde na forumu mnogo vise da ti pomogne.

Pozdrav!
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Pazi, suntour amort, 28" točkovi, neće to biti za skakanje, ali će da leti po drumu i blažem terenu... kakve su nable? Moglo bi da padne do 410-420E.
User avatar
PETZA
Posts: 51
Joined: 25 May 2005, 15:53
Location: BEOGRAD

Post by PETZA »

Nable su shimano xt!
User avatar
Goran
Posts: 70
Joined: 16 Jul 2006, 21:03
Location: N.Bg

Post by Goran »

Pazi ovo, pa ja imam sličan.
Mislim da je ram identičan, gume takođe, jedino je kod mene slabija oprema.
Inače, izgleda fenomenalno!
Posebno mi se sviđa taj goli nefarban samo plastificiran aluminijum.

Grrr... zašto ga prošle godine nije prodavao kada sam ja tamo navraćao nekoliko puta. :evil:
Tada sam zaključio da se ti offroad, trekking iliti hibridni modeli najbrže prodaju jer ih nema mnogo, a tražnja je velika.
Još mi samo reci da ima originalnu nogicu pa da se odma ubijem. :D

Ram je veoma kvalitetan.
KTM ima veliku tradiciju u proizvodnji enduro motora, možda i najkvalitetnijih u toj klasi.
A da li će da izdrži, to mnogo zavisi od toga kako su ti kilogrami kod tvog prijatelja raspoređeni.
Ako su 'višak' vrlo brzo će ih pogubiti negde na putu i biće sve OK.
Ako nisu, umesto bajka predloži mu ipak neki wrestling ili još bolje powerlifting. :wink:

Ovo je dobro rešenje za kombinovane vožnje. Gume su sa malim krampončićima sa strane koji odlično rade posao kada voziš izvan puta, a opet nema velikog otpora niti zujanja kada voziš asfalt, samo ih treba dobro napumpati.
Prema tome, ovakav koncept je od svih road najbolji za offroad i obrnuto.
Zlobnici će reći niti je za road niti za offroad, ali to je već filozofija, da li je čaša napola puna ili napola prazna...

Ali bez obzira na sve, kupuj odma i ne pitaj za cenu! :twisted:
.
Post Reply