šticna

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Goran
Posts: 70
Joined: 16 Jul 2006, 21:03
Location: N.Bg

šticna

Post by Goran »

Imam veliki problem sa amortizujućom šticnom sedišta. Naime, počela je da proizvodi veoma iritirajući škripav zvuk, kao da trlja plastika o plastiku. U suštini, vidi se da je površinski sloj mestimično malo oguljen. :(

Šticna je sa Suntour paralelogramskim amortizerom od koga ne nameravam da se rastanem bez borbe i zamena za običnu dolazi u obzir tek nakon što se iscrpe sva raspoloživa sredstva za opravku iste.
Pokušalo se podmazivanje sa čitavom lepezom proizvoda, od gustih do onih najređih, ali bez trajnog rezultata.

Ako ima neko ideju, može i glupu, sa čim još da probam da podmažem, obzirom da sam pametne, plašim se, već potrošio. :roll:

Thanks!
.
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Rastavi-ocisti-litijumova mast-sastavi? (gluplje ne moze)

Neprestano skripanje moze da znaci i da se nesto slomilo ili naprslo, pa mislim da bi to rastavljanje svakako prijalo, cisto dijagnoze radi.
User avatar
Goran
Posts: 70
Joined: 16 Jul 2006, 21:03
Location: N.Bg

Post by Goran »

Litijumova mast beše ona gusta, zelena. E to ću da probam.
U servisu su mi zadnji put podmazali sa nekim uljem, kažu da je tako bolje, ali nije pomoglo.
Posle sam ja probao i sa teflon sprejem, što mislim da je bilo glupo, ali je kratkoročno dalo rezultat.

Problem je na samom izlazu šticne iz cevi. Tu ima neki semering, šta li je, i pokretni deo šticne kada ide gore-dole proizvodi taj zvuk.
Inače, rastavljanje nije nimalo naivno, a da ne govorim o problemu sa pronalaženjem delova…
.
Post Reply