koja slik/semislik guma

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

User avatar
NevenB
Freebiker
Posts: 74
Joined: 13 Apr 2005, 11:46
Location: Avala
Contact:

koja slik/semislik guma

Post by NevenB »

Heya..

Posto se sputnik sklapa za freeride/dirt/street/am i slicno, i on ce se voziti van asfalta, odlucio sam da od treka napravim nekog poluhibrida, ba bi ja stavio semislik gume 1.7 (mozda cak i slik?)..
neka preporuka?

cena je bitna stavka, ne bih da dajem puno para na gume za bajs koji cu jedva nekad voziti.
ride don't slide
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Pa onda se nemoj zezati, kupi ove socijalke od 300+ din/kom. Samo ih ne prepumpavaj, 'oće da procvetaju bokovi ako preteraš pa se malo zaboraviš i kreneš da skačeš.

Na polaru držim ćelavu 1.75 napred i 1.95 polutana pozadi, progutale su hiljade km /praktično sve moje fotopic slike su na njima izvezene/. Obe su par puta bušene, bože moj, ali to su jedine zamerke. Uzete u planetu.
Napomena - ćelave su bile u paru, ali zadnja je brzo propala? Ova prednja ne pokazuje znakove da će ikad.
Makarenko
Posts: 100
Joined: 27 Jan 2006, 09:34
Location: Sombor

Post by Makarenko »

Ako ces da vozis pretezno asvalt, nemoj stavljati semislikove. Nema svrhe.
Pozdrav.
Makarenko
User avatar
ktm
Freebiker
Posts: 45
Joined: 19 Feb 2007, 22:57
Location: N 45 22,015' E 20 24,053' Zrenjanin

gume

Post by ktm »

S obzirom da sam video koliko je Avala blizu tvoje kuce stvarno te razumem i podrzavam u vezi jeftinih guma za asfalt. Zapravo hocu da kazem da je greh voziti asfalt na takvoj lokaciji.
Imam jednu novu gumu Kenda kwest 26 x 1.5 koja mi skuplja prasinu od prosle godine pa cu ti je pokloniti cim se budemo videli.
Pozdrav, Željko
User avatar
NevenB
Freebiker
Posts: 74
Joined: 13 Apr 2005, 11:46
Location: Avala
Contact:

Post by NevenB »

Dej si Zeljo :)

A pa na Avalu cu ja sa highrollerkama (26x2.5) :D...

Slikove bih uzeo za sledeci scenario..
ustanem ujutro, vozi mi se nesto sto nije Avala, ajde da soknem do Kosmaja i nazad, ili do Resnika do drugara, ili do Banjice na tenis ili tako nesto.

Za asfaltne varijante sa Saletom :)..

ima ta guma mnoge primene siguran sam :).
ride don't slide
User avatar
ktm
Freebiker
Posts: 45
Joined: 19 Feb 2007, 22:57
Location: N 45 22,015' E 20 24,053' Zrenjanin

guma

Post by ktm »

Pa naravno ,potpuno te razumem ,samo se malo zezam. I ja ovde po Banatu gulim iskljucivo slikove i iskljucivo asfalt koji znas vec mrzim iz dna duse.Najdosadnija kombinacija ,asfalt+ ravnica. :cry: Leti cesto vozim klinca na bajsu pa su mi KENDE bile malo uzane ,tj nesigurne kada vozim dete. Zato sam kupio Schwalbe MARATON 26 x1.9 koje i dalje pokusavam da unistim. Jednu KENDU sam vec poklonio a druga je tvoja ako ti pase ? Steta je da propadne od stajanja.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Kenda K-West 1,5" - Capriolo,oko 300 dindzi.

Ja vozim vec godinu dana,i prezadovoljan sam.
Dobar grip i po suvom i po mokrom,
nisu se bunile kad sam ih opteretio za 20-30 kg prtljaga,
uvek su na max pritisku,presao o sam nesto oko 7000-8000 i jos su ko nove ;-)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Eh, tu Kendu jurim vec mesecima, a u Capriolu kazu da posiljka neke robe treba da dodje tek 20. marta, a dotle nista. Pitanje je da li ce doci nove Kende, tj. sta je u tom kontigentu robe. A i datum prispeca se pomera stalno, prvo je bilo nesto posle Nove godine, pa 20.2, sada 20.3...
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

random wrote:Eh, tu Kendu jurim vec mesecima, a u Capriolu kazu da posiljka neke robe treba da dodje tek 20. marta, a dotle nista. Pitanje je da li ce doci nove Kende, tj. sta je u tom kontigentu robe. A i datum prispeca se pomera stalno, prvo je bilo nesto posle Nove godine, pa 20.2, sada 20.3...

Tja .. znas kako je "stize nova roba cim otopli" ,a sad,sto nije ni zazimilo ove godine,to nema veze ;-)

Onda sta ? Prodajem ja ove moje za cenu novih ? :D ili ko ponudi vise ? :D
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Post by Dejv »

Juce stigla roba u magacin capriola... sad je na redu raspakivanje... najkasnije valjda za 5 dana bi to sve trebalo da bude dostupno...
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Znaci i zvanicno je otoplilo :D

Zivelo globalno zagrevanje ! ;-)



`
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Da, pristize roba vec neko vreme, konacno sam nabavio najobicniji Powerlink :roll: (120 din.), a sto se tice guma rekose mi da Kendu nece dobijati vec ce mesto njih prodavati Tiogu. Ipak, Kende ima ali u Planetu, K-West 26x1.5 370 dinara.

@ Dejv: Da li si ti ono bio u 24 casa vezano za turu po Rusiji (ili je slucajnost da postoji jos jedan freebiker po imenu Nemanja Jakovljevic :) )?

edit: Po svemu sudeci ipak postoje dva freebikera koji se zovu Nemanja Jakovljevic (ovaj koji ide u Rusiju je dvadesetjednogodisnji student, a ne verujem da je Dejv mogao da se bavi profesionalno mreznom administracijom od 15. godine :D ).
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
veb
Posts: 20
Joined: 26 Nov 2006, 11:44
Location: Boleč, Beograd

Post by veb »

random wrote:Kende ima ali u Planetu, K-West 26x1.5 370 dinara.
kad si to video??
Gile
Posts: 17
Joined: 22 Jul 2006, 14:56
Location: Beograd, Srbija

Post by Gile »

Ja sam juce uzeo 2 Kende (26 x 1,75) u planetu na Autokomandi... Cena je oko 350 dinara po komadu...

E sad gume jesu slick, ali da li je K-West model, to nisam siguran a zaboravio sam i da pitam posto sam bio u zurbi... :roll:
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Video sam licno u prosli petak u Planetu u Piramidi, a evo i na sajtu:
http://www.planetbike.co.yu/main/catalo ... r=%20DESC.
Kao sto vidis, jeste K-West. Postoje i skuplji K-West modeli, ali ovo je neka socijalna, ali iskustva drugih kazu i ipak kvalitetna varijanta (a sta ces vise :D ).
Zna li neko kakvog su kvaliteta Ritchey Tom slick gume? Video sam ih na Adi za 410 dinara komad, sirine 1.4".
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
Post Reply