koja slik/semislik guma

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

veb
Posts: 20
Joined: 26 Nov 2006, 11:44
Location: Boleč, Beograd

Post by veb »

Pitao sam zato sto sam bio u planetu na autokomandi pre neki dan i nisu imali, a video sam na sajtu... hvala za info trazim te gume vec neko vreme :)
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Post by Dejv »

@random
Taj sam.
A inace tu sam negde oko prvog razreda gimn poceo da odrzavam www ftp mail i dns server i dva routera u jednoj firmi.
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Post by Dejv »

Ustvari - nije to bio prvi - nego drugi razred kad se bolje setim.

A ono na sajtu sto stoji 2001 - tad sam se bavio distribucijom linuxa i instalacijom sistema.... al generalno tada sam eto kao poceo da radim po pitanju jakovljevic.net -a :)

A prve poslove (nevezano za kompove) sam poceo da radim u 7-mom razredu kako bih zaradio za bicikl....
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

random wrote: Zna li neko kakvog su kvaliteta Ritchey Tom slick gume? Video sam ih na Adi za 410 dinara komad, sirine 1.4".

Kvalitetne jesu.
Ja sam imao na hibridu,i ok su dok je asfalt suv.
Kada se pokvasi postaju prilicno klizave, zavrsio sam par puta na asfaltu,u potencijalno veoma opasnim situacijama.
To je bilo pre 3 godine.Ne znam da li su menjali nesto u sastavu kako bi poboljsali prijanjanje ..

Mislim da sam u planetu video 26x 1" ili 1,2" tako nekako ..
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Nabavio sam Kenda KWest slick 26x1.5 u Planetu na Autokomandi, 371 din komad. Imaju u Planetu Ritchey Tom slick 26x1.0, ali takva širina nije nizašta drugo sem za dobar asfalt, sto u gradskim uslovima nije baš upotrebljivo...
Pošto vozim malo asfalt, malo šuma, potrebni su mi dakle i slikovi i kramponke, moguće je da ću nabaviti neki jeftiniji (mada opet solidan, neki Deore/povoljan LX) par točkova za slikove, da ne bih stalno menjao gume. Opcija br. 2, da uvežbam brzo menjanje setova guma (da postignem vreme od cca 5 min). Ima li nekih argumenata za/protiv (imate li slična iskustva)?
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

random wrote:moguće je da ću nabaviti neki jeftiniji (mada opet solidan, neki Deore/povoljan LX) par točkova za slikove, da ne bih stalno menjao gume.

Ako se odlucis na drugi set,gladaj da dimenzije obruca,odnosno sirina budu iste,
da ne bi morao sa promenom felne da podesavas poaknove iznova.
Lakse je i brze promeniti gume,nego podesavati obe kocnice :-/
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

@ Dejv:
8) Dakle, ipak si mladi, a iskusni IT strucnjak. :) Pa jos i freebiker. I onda se neki ljudi zale kako im je dosadno. Ja sam treci razred gimnazije, interesujem se za informatiku (idem na takmicenja i slicno), ali ne mogu da se pohvalim nekim ozbiljnijim bavljenjem, tj. sticanjem prakse. Da ne idemo vise u off-topic, ovde cu zavrsiti.
BTW, zasto ne napises clanak o turi u Najavama, cini mi se da nisu bas svi culi za to.

Sto se tice guma, to sa dimenzijama obruca jeste nezgodna stvar, ekonomicna varijanta sa brzom demontazom/montazom se cini funkcionalnija.
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

random wrote: Sto se tice guma, to sa dimenzijama obruca jeste nezgodna stvar, ekonomicna varijanta sa brzom demontazom/montazom se cini funkcionalnija.

Najfunkcionalnije je da imas disk kocnice,i dva para disk tockova :D
Recimo Cannondale Bad boy moze da tera 700c za drum,a onda stavis 26" kramponke na drugom setu tockova i odes u sumu .. samo $$$$$$
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

"samo" $$$$$ :lol: Nekoliko puta mesecno promeniti gume nije problem (ne vozim stalno jedan dan asfalt jedan sumu). Ipak ne moze uvek najfunkcionalnije, pa ni najoptimalnije ako je $$$$$ ogranicavajuci faktor. Inace, sada cu malo vozati Kendu (sada necu moci da procenjujem brzinu po frekvenciji zujanja kramponki :D).
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
Kitanovic
Posts: 1
Joined: 05 Jun 2007, 09:21
Location: Leskovac

Post by Kitanovic »

moje su gume corratec peter 26X2.10 i 1 komad kosta 30 e pa kad se istrose i ja uzimam Kenda :D hehe pozdrav :)
Post Reply