Polarov ram i menjaci

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Istar Genome
Posts: 50
Joined: 13 Apr 2005, 22:39
Location: Zajecar

Polarov ram i menjaci

Post by Istar Genome »

Pitam za mali svet i pomoc.Znam decka koji je kupio nov polarov drumski ram-furija,a posto nema dovoljno novca da sklopi bajs -najjeftinije rucice kocnica i menjaca sorine su 90ak evra.E,sada on bi da uzme rucice menjaca koje idu dole za ram i ja sam mu nasao neke veoma jeftine ali Polar nema drzace za njih.Pitanje;Moze li se na Furijin ram namestiti neki adapter da bi mogao da montira menjace na ram??? :lol:
Nema mesta gde mozete traziti um
on je kao otisci nogu
ptica na nebu.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Huh ..

Naravno da Furia nema da nema predvidjene "braze-on" downtube shiftere.

Jedino sta bi moglo da se uradi,a da to nije navarivanje braze-on-a jeste "clamp-on" varijanta
Image
http://www.bikemannetwork.com/biking/p/ ... DDT/LD1242

Ali,opet problem,jer je to predvidjeno da ide na staromodni celicni ram,
koji ima cev znatno manjeg promera.

Jedino resenje koje ja vidim jeste da se takav clamp-on nosac izradi u kucnoj radinosti.
Napraviti osovinice menjaca kod strugara,napraviti selnu,a zatim osovinice navariti na selnu,i istu zategnuti na ram.

Jos jedna mogucnost jeste da nabudzi neku vrstu aero dodatka,
i na krajeve stavi obicne friction shiftere.(na slici)
Image
Image

Rade kao i dura ace bar end shifteri,samo sto nisu smesteni u samu cev,nego spolja.

Najbolje je jel da lepo pazari samaraljke i kraj price ;)
Nek proba da nadje polovne,ili vec ..

Ili nek zaboravi na krivi volan,i ide sa ravnim.
Ovde jos nisam video da je bilo rucica za caliper/cantilever a za ravan volan (Shimano BLR-440,Tektro FL730 ili RX1.0
ali moze da se upotrebi Avid Speed Dial rucica,moze da se poveca poluga sa onim srafom,ne radi bas bas,i treba imati jacu ruku zbog kratke rucice.
Ili da iskopa negde sa nekog starijeg mtb bajsa rucicu za cantilever.

Ili nek ga sklopi kao single speed ! :D


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Istar Genome
Posts: 50
Joined: 13 Apr 2005, 22:39
Location: Zajecar

Post by Istar Genome »

Hvala Igore,puno!I ja sam razmisljao u tom pravcu ipak je ovo Srbija...Trebao je ranije da planira budzet za bajs,a sada ima dve opcije...ili neke polovne dual sistem siftere ili da budzi drzac u kucnoj radinosti,pa cu mu to i predociti...Ja licno to ipak ne bih radio,ali mladost i neiskustvo su presudili momak je jako mlad a neiskusan...Hvala jos jednom na iscrpnom odgovoru!Pozzz :lol:
Nema mesta gde mozete traziti um
on je kao otisci nogu
ptica na nebu.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Nema na cemu :-)


Da,ono,te drumaske komponene su prilicno skupe,skuplje od mtb :(

Pozzz


`
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Istar Genome
Posts: 50
Joined: 13 Apr 2005, 22:39
Location: Zajecar

Post by Istar Genome »

Eh,mladost i brzopletost...Decak je pozurio i kupiom nov Triple Crank Set FC-2203 iz klase Shimano 2200...Naravno nije razmisljao da treba drugaciji prednji menjac za njega i da rucice menjaca iz jeftinije klase nece moci...ipak ce izgleda morati da kupi dual sistem...Javicu jednom sta je napravio...Pozz
Nema mesta gde mozete traziti um
on je kao otisci nogu
ptica na nebu.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Istar Genome wrote:Eh,mladost i brzopletost...Decak je pozurio i kupiom nov Triple Crank Set FC-2203 iz klase Shimano 2200...Naravno nije razmisljao da treba drugaciji prednji menjac za njega i da rucice menjaca iz jeftinije klase nece moci...ipak ce izgleda morati da kupi dual sistem...Javicu jednom sta je napravio...Pozz

Wow,gde je iskopao triple 2200 !? Ovde je to extra retkost.
U Planetu cak nikada nisam ni video 3ple pogon! svi su sa dva!

Ja sam sebi iskopao polovnu 3ple Tiagru,kada sam slucajno svratio jednom u Piranu.
Imao sam lovu u dzepu,i rekao da odmah zapakuju :)


Hmm,menjac,moguce da ako je upitanju road grupa da menjac za double ne moze da zahvati sva tri,
ali bilo koji menjac za 3 ce mu raditi manje ili vise uspesno uz malo stelovanja visine,cak i neki iz mtb serije koji je predvidjen za max 44t.
Neki Tourney ili onaj C501 i te neke varijante su veoma tolerantne prema svemu i svacemu.

A rucice,pa ono,ako je samaraljka indeksirana na dva,onda je to dva ..

Friction shifteri bi trebalo da rade i sa 3 bez problema,jer uvek ima dovoljno povlacenja sajle,cak i neki kineski za kao 6-7 brzina ce siftati 9-10 bez problema

I ja sam pre jedno 4 godine kombinovao sa Furiom,ali kad sam se na kraju sabrao .. mnogo skupo
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Istar Genome
Posts: 50
Joined: 13 Apr 2005, 22:39
Location: Zajecar

Post by Istar Genome »

Kazem to je sve danak neiskistvu...Ja sam jesenas uzeo lepo polovan Bianchi Caurus sa opremom exage za 70 evra....Ostrugao ram (ne preporucujem),zatim ga prefarbao,pa napravio nalepnice...Zamenio sam zadnji menjac uzeo shimano 2200,kupio novo fizik sedlo,a sada cekam da mi prijatelj donese rucice kocnica tektro iz Sofije za smesnu cenu 8 evra...I dobio sam sjajn bajs za manje od 200 evra...Jedino me nervira taj crankset jer je moj iz probne Japanske serije biospace-onaj jajasti,pa kad stelujes prednji menjac odlepis,ali i to cu resiti vremenom...
A prosle zime sam sklapao GT avalnche,ali to je vec druga prica... :wink:
Nema mesta gde mozete traziti um
on je kao otisci nogu
ptica na nebu.
Post Reply