kad nemas flasu za vodu...

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
markowe
Freebiker
Posts: 52
Joined: 19 Apr 2006, 14:23
Contact:

kad nemas flasu za vodu...

Post by markowe »

Image

Morao sam ovako danas - kad sam bacio staru bocu za bajs... Nije se pokazalo bas kao neko resenje, sva se zgnjecila i pocela da ispada na spustevima...!

Malo vise brbljanja o ovome za "Engleze" na mom blogu.

Inace, da li imate neke preporuke i po OVOM pitanju, tj kupovine boce?! Moze li neki jeftin model, ili i tu treba razmisljati o nekom vecem ulaganju :)?
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Post by alazovic »

Kupi Pepsi od litra, idealno pasuje 8)
Probao ja!
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
Goran
Posts: 70
Joined: 16 Jul 2006, 21:03
Location: N.Bg

Post by Goran »

Najbolje od malo mekše plastike, da ne bude suviše tamna i da ima zaštitni poklopac odozgo. Taj poklopac je mnogo dobra stvar jer štiti cevčicu od prašine, ali malo je takvih boca u prodaji.

Btw, bila je ovde svojevremeno diskusija na tu temu. Dok sam ja pokušavao da nađem dobru bocu sa poklopcem, neko drugi sa foruma je već imao istu, ali je poklopac bacio jer ga je ovaj nervirao!?

Prema tome, sačekaj i neka druga mišljenja pa tek onda pravac u kupovinu. Do tada će valjda i ova brendirana brand name četvrtasta boca marke voda voda raditi posao – sve dok ne ispadne. Ako može da se zna, da li je unutra obična ili baš baš voda voda?

Pozz :)
.
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Aqua viva 0,7 ima i poklopac za onaj sisak. :)
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Goran wrote:sa poklopcem, neko drugi sa foruma je već imao istu, ali je poklopac bacio jer ga je ovaj nervirao!?
.
Ja. Poklopac je bio tako zalepačen na grlić da ga je trebalo otkidati, a to mi baš i nije fora u toku vožnje.

Inače, dotična bočica je stigla sa venerabike-a a posle sam je viđao i po radnjicama za vrlo sitnu kintu. Sama bočica je krš najgori, ali eto, za poklopac...
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Ja i dalje smatram da je ona "obicna" od 0.7, providna iz Planet bajka (sa nekim reklamama na njoj) jos i najbolja. i 180 dinara bese.
Mekana sisaljka,ne pusta.
Jedino moze da pusta na samom zavrtnju,ako se isti pretegne.
Mekana je,tako da moze sa njom da se "strca"(zgodno dodje kad treba oprati bajs :) )

Misim da sam vec u toj ranijoj diskusiji pominjao da sam se otvorio za Zefal termo bocu,samo da bi posle saznao da ne da pusta na cepu,nego je to strasno,
a o isti i zube mozes slomiti! tako da sam morao svaki put drugom rugom da ozvucem sisaljku :-/ a da,ima i cep preko koji isot jednom rukom bas i ne ide ..

Neke fensi od 1000+ dinara sto imaju u intersportu nisam imao "hrabrosti" da probam.
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
markowe
Freebiker
Posts: 52
Joined: 19 Apr 2006, 14:23
Contact:

Post by markowe »

Drugim rečima, što se boce tiče, može i Alivio - ne mora baš LX/XT..!

Moja stara boca je imala neverovatno izludjujuci čep koji, kada ga otvoris, otpadne ceo poklopac, pa moraš da se vraćaš po njega... Zato sam bio prinuđen da je bacim...

A inače, bila je crna boca, pa sam je svu izlepio izolir trakom sa idejom da će to usporiti grejanje sadržaja.

Nije pomoglo.


MTB-Serbia blog
Post Reply