Pomoc! - Treba mi procena cene i kvaliteta bicikla!

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
spu
Posts: 3
Joined: 05 Feb 2007, 16:29

Pomoc! - Treba mi procena cene i kvaliteta bicikla!

Post by spu »

Problem je sto se ni malo ne razumem u bickil opremu (bar sto se tice ovih trkackih, ako je ovo trkacki uopste), a zheleo bi da chujem mishljenje nekog ko zna neshto o ovome. Ovaj sam nasledio od caleta, cini mi se da je dosta star, ultra je lagan, i sve sto znam je da je KTM Strada model.

U sushtini, interesuje me konkretno koliko vredi?

Unapred zahvalan

Klik na sliku za bolji pogled!

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Interesantan biciklić, za koji bi na pravom mestu mogao i da izvučeš neku pristojnu svotu od kolekcionara ili ljubitelja.
Međutim, kod nas, za ovo - teško da bi ga unovčio.

Jesenas sam video pravog trkača, matorog, (ali 3x novijeg i tehnološki naprednijeg od ovog) kojeg cene na 150E i pivo.

Bolje ga malo podmaži, dotegni, i zameni šta treba (zadnji menjač?) i vozi oldtajmera za merak. Ili vidi po netu neke strance kolekcionare.
jagger
Posts: 39
Joined: 10 Apr 2006, 20:01
Location: Kikinda

Post by jagger »

Bio je to dobar bajs za svoje vreme, austrijski KTM. Samo ga je pregazilo vreme, budes li ga morao popravljati... Mada vidim da nije nesto puno vozen, zadnji lancanici nisu u losem stanju. Verovatno onda ni glave (prednja i zadnja) nemaju lufta. Jer ja sam imao problema sa trazenjem konusa za stari exage (glava tocka), svi su nudili komplet glavu niko delove. Ti ako se negde pojavis sa tim ima da ti kazu da menjas bajs, tako da ako valja vozi a ako treba popravljati...

A sto se tice cene, pa ne znam da li ima kupaca za tako nesto. A kao sto rece Mixitron, ima dobrih bicikala za 100-200 kinti.

Bas smo ti pomogli...
spu
Posts: 3
Joined: 05 Feb 2007, 16:29

Post by spu »

Hvala drugari enivejz!

kad mi dodje, shepuricu se sa njim po kraju ili kad zagusti, prodati za to pivo haha =)
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Ma, doooobro podmaži, skini rđu, sredi malo bužire (i sajle u njima, da ne kažem zameni sve to :) ) i imaš pristojnu stvar za sebe. To ti je investicija daleko ispod hiljadarke.
jagger
Posts: 39
Joined: 10 Apr 2006, 20:01
Location: Kikinda

Post by jagger »

Ima kod nas jedan rekreativac isti bajk cak je ista i boja, samo da ga vidis rekao bi da je star tek koju godinu. Mogu sliku da ti posaljem ako te bude zanimalo. Ali bajs je stvarno ekstra ocuvan, sija se, sve radi nije menjan korman (guvernal) kao kod tebe i nije stavljana dinama (koja je za levu stranu ali je neko stavio na desnu pa je morao da je stavi naopako) nego je basj iskljucivo za dnevne rekreacije. A cini mi se da ga je nesto jeftino platio. A da pomenem jos jednom ekstra je ocuvan! Mada i tvoj kad uglancas ima da se sija. Vidim da nije skoro uopste greban.
spu
Posts: 3
Joined: 05 Feb 2007, 16:29

Post by spu »

e dodjavola! =)

mislio sam da imam neshto bash posebno haha =)

a za dinamu, to je cale sigurno, on sve radi naopako, imam osecaj da ga je u nazad vozio isto ...
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Kao što rekoh, taj bajk je zanimljiv kao raritet, starina, oldtajmer, collector's item - ali u ovoj zemlji to niko neće gledati, nego samo koliko je nov, očuvan i napucan.
Pošto ipak nije ništa od toga - bar se ti šmekeriši na njemu.
jagger
Posts: 39
Joined: 10 Apr 2006, 20:01
Location: Kikinda

Post by jagger »

Ha ha, al' me zasmeja onim "vozio u nazad"... Nisam mislio da vredjam nekog ili slicno, samo sam stavio primedbu na ono sto vidim (dinamu).

Ja recimo imam neki italijanski bajk, i da imam jos i taj, sve sa ovog mog bih prebacio na taj, to su cevi sa tankim zidovima, otuda mala tezina. Eto ako ti nesto to znaci, pokazatelj koliko je ram dobar. I oprema je solidna ali vreme cini svoje, tu smo svi nemocni.
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Sad si me setio, pretprošlo leto čekam ortaka na keju, dremam u 'ladu na kraju dorćola, tek eto odnekud nekog čiče sa prastarim bajkom tog ~trkačkog kova. Ja zin'o do zemlje, a čiča me snimi i sav ponosan kaže "Kolumbusov ram bato, 30 godina star!" E, mislim, alal i njemu i tebi :lol:
Post Reply