Srednja glava Kinex

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Duki
Posts: 9
Joined: 03 Feb 2007, 22:35
Location: Temerin
Contact:

Srednja glava Kinex

Post by Duki »

Imem jedan problem,naime, pre mesec dana kupio sam Capriolo Monitor, sve je bilo savrseno,i sada je,ali pocelo je da se cuje "kvrckanje' u srednjoj glavi.Ne bih se mnogo nervirao,ali se to isto lupanje cuje i kod mog prijatelja koji ima kobru.U cemu je problem i kako da ga resim


Pozdrav
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Ako si siguran da je kvrčanje definitivno iz nje, Kvalitetna noname srednja glava je krepala. Uskoro računaj na zamenu.

U planetovom servisu sam čuo da i šimanove 'četvrtke' (tj socijal kalasa) nisu ko zna kakve i da je trajanje istoh lutrija. Mogu da traju 2-3 sezone, mogu da crknu na pola.

Ja sam dosad tri promenio :)
User avatar
Duki
Posts: 9
Joined: 03 Feb 2007, 22:35
Location: Temerin
Contact:

Post by Duki »

Pa taj zvuk definitivno dolazi iz srednje glave, i javlja se povremeno,na primer danas ga nije bilo,i nije tako bucan vec pri jacem pritisku cuje se tihi zvuk.Cudi me sto je to tako jer sam biciklo kupio pre meseca dana i nisam ga nesto bas opterecivao. Koliko cu moci da jos vozim tako, i da li je to neko ozbiljan kvar?Koji srednju glavu da ugradim sledeci put
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Capriolo kazes ? :twisted:


Image



Zvuci na to da ju je stiglo vreme za zamenu.
U Planetu (pa i u Caprjolu verovatno) Shimano patrona kosta oko 600din za najjeftiniju cetvrtku za engleskim navojem ..

To ce ti drzati par sezona bez problema.
Ne moras da dajes silne pare na neku skuplju,BB-TS30 radi posao (ako ti treba engleski navoj)


Hmmm,ali samo mesec dana ? da se nije nesto odpustilo ? odnosno nije bilo dobro zategnuto ?
Uhvati dobro za kurblu,kolega nek drzi ram,i proveri da li ima lufta i njoj.
a mozda kvrckanje dolazi sa nekog drugog mesta ?
Izvor je nekada JAKO tesko pronaci,pogotovo ako krcka samo tokom voznje ..
Meni je tako nesto kvrckalo i kvrckalo,i mislio sam ko zna sta je,
kad ono kvrckala opruga koja nateze plocici spd pedale :/
malo teflona na nju je sve resilo ..


`
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Duki
Posts: 9
Joined: 03 Feb 2007, 22:35
Location: Temerin
Contact:

Post by Duki »

Proverio sam kurblu,cvrsto je stegnuta a kad verglam u mestu nema tog zvuka,e sad,da l je nesto drugo u pitanju istrazicu, u svakom slucaju bajs mi ide savrseno,bez ikakvih smetnji,osim povremenih kvrckanja,koji nisu redovni,vec povremeni

Hvala vam na savetima ne znam sta bih bez vas,stvarno ste vise nego korektni,pogledacu ponovo gde kvrcka pa cu da javim,nadam se da cu uspeti da nadjem gde kvrcka :-)

Hvala u svakom slucaju
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Ako ne krene da klima, vozi koliko može.
Povremeno kvrckanje (pod specifičnim upterećenjem - ugao, napor...) se skoro po pravilu uklanja zamenom patrona. Ali polako. Ispitaj još. Ko zna šta tu sve može da krcka :roll:
veb
Posts: 20
Joined: 26 Nov 2006, 11:44
Location: Boleč, Beograd

Post by veb »

Imam i ja tu patronu kinex na Adrenalinu, isti problem, samo kod mene je izdrzala oko 2500km, nikako da se nakanim da je zamenim..
User avatar
PETZA
Posts: 51
Joined: 25 May 2005, 15:53
Location: BEOGRAD

Post by PETZA »

Imao sam iste probleme sa deore patronom koja takodje nije imala lufta i izvadio podmazao je ali opet kvrcka =(. Neko mi rece podmazi sticnu izvadim ocistim namazem mascu i od tada vise nekrcka! =)
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Ček bre, boga ti, kako si to izvadio i podmazao deore patron (koji nije imao luft) ?

A to krckanje kod šticne, vidi u kom stanju su šine sedišta i da ti ono nije namešteno prekomerno napred ili nazad. Meni tako proletos krc, krc, krc, pa na kraju puče šina.
User avatar
Duki
Posts: 9
Joined: 03 Feb 2007, 22:35
Location: Temerin
Contact:

Post by Duki »

Mislim da sam pogresio naslov teme,trebao sam da je nazovem RAZNI SUMOVI I PUCKETANJA KOD MTB I KAKO IH RESITI


Aj pa vi iskusniji dajte svoja iskustva, i sta ciniti ako: se cuje sum iz patrona srednje glave,sticne cevi,zadnjeg menjaca,itd,cime sta podmazati,mislim da bi mnogima pomoglo
User avatar
PETZA
Posts: 51
Joined: 25 May 2005, 15:53
Location: BEOGRAD

Post by PETZA »

mixitron wrote:Ček bre, boga ti, kako si to izvadio i podmazao deore patron (koji nije imao luft) ?
Pa lepo imam alat za skidanje srednjeg pogona skinuo vec je bila masna ali mast se malo zaprljala ocistio namazao novu mast da ne udje prljavsttna i vratio! Sta tu ima cudno?

:shock:
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Ma dobro, ajd' kapiram vađenje, ali uz 'podmazivanje' meni obično ide i 'rastavljanje', zato sam zinuo :) Nikad nisam čuo da neko podmazuje patron, obično je - radi radi, ne radi menjaj.
Post Reply