SR Suntour XCR kvar

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
sargeras
Posts: 10
Joined: 28 Nov 2006, 15:05

SR Suntour XCR kvar

Post by sargeras »

Pre neki dan sam se vozio sa drugom predvece biciklom po velikoj vlazi(oko 80% zbog magle) i po prohladnom vremenu. Kada smo stali da odmorimo i ponovo seli na bajseve viljuska je propala neki 45mm i zaglavila se, posle toga sam je izvukao i seo a viljuska ni makac! Ovo se desilo i meni i mom drugu, imamo iste bicikle(Scott YZ-0).Prvo sam pomislio da se steglu ulje i ostavio sam ga na toplom i kada sam dosao jutros viljuska je propala do kraja i kada sam pomerio bicikl culo se neko sustanje, kao voda i opet se zaglavilo. Toliko je tvrdo da kad moj cale sedne na volan ono ne propada a on ima 90kg! Mislim da je usla voda mada ne znam kako je to moguce, sve se trese kad skacem po njemu i vraca se nazad postupno, kao da glavi. Ako nesto znaci onaj sraf za podesavanje prednapregnutosti na levoj strani je zaglavljen. Sta da radim, da li da razmisljam o novoj viljusci?

P.S. Sta kazete za ROCK SHOX JUDY J4

Hvala unapred!
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Nešto ti se tu skrkalo, nije od vlage (ja moj suntour NS istuširam pa mu nije ništa). Obzirom na to koja je viljuška, pitanje je isplati li se uopšte popravka.

A J4 je sasvim prihvatljiva.
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

Kao prvo, Suntour viljuske nisu za neka teska skakanja, egzibicije i sl. To je jedna viljuska ekonomske klase koja vrsi posao za neki laksi XC i rok trajanja joj je ogranicen. Mozes da probas kod Profe u Takovskoj da je pogleda i ako treba ostavis na servisu. Moze to da se sredi, ako je u pitanju neki semering, jedino ako nije nesto zveknuko i prslo.
Sto se tice Judy J4, ona je teska 2182 grama, ima hod od 80-125 mm, lock out. Nista specijalno, ali bi trebalo da je bolja od Suntour-a.
Od sledece sezone ih i nema u ponudi, menja ih serija DART viljuski - sto bi rekli englezi - "entry level" viljuske.
Image

MTB-VRH brate!!!
Post Reply