Zadnji točak krep'o, popravka ili nov?

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Zadnji točak krep'o, popravka ili nov?

Post by mixitron »

U nedelju mi je pukla žbica pozadi - naravno, na desnoj strani.

Obzirom da skidanje freewheela čudovišno opterećuje i nablu i žbice (pukla je uz nablu) torzijom, to bi moglo da znači da ću, radi menjanja jedne žbice ugroziti još koju.

Ako tome dodamo i već sumnjivo stanje zadnje nable, da li da idem na varijantu 'kako bude' i utrošim 3 dinara na kupovinu žbice, rizikujući da uskoro krenu da pucketaju jedna po jedna, ili da se otvorim za ceo točak i ne mislim neko vreme?

Felna je zdrava, ali mislim da je glupo kupovati novu nablu i davati pare za pletenje. Ili nije? :)

I, isplati li se zezanje sa uzimanjem freehub točka sa 7faz kasetom+spejserima, blabla, ili da uzmem isto/slično ovo jeftino čudo za male pare?
Makarenko
Posts: 100
Joined: 27 Jan 2006, 09:34
Location: Sombor

Post by Makarenko »

A sto jednostavno ne das 108 dinara za 36 novih zica i jos 100 za pletenje pa ih ne promijenis sve?
To je ionako samo malo veci posao od zamjene jedne sa desne strane zadnjeg tocka.
Ako je nabla stradala iznutra onda je treba promijeniti, ako nije ne vidim razlog.
Pozdrav
Makarenko
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Makarenko wrote:A sto jednostavno ne das 108 dinara za 36 novih zica i jos 100 za pletenje pa ih ne promijenis sve?
Ko plete točak za 100 dinara, da sutra nosim?

U servisu je 80 din da ti podmažu lanac (doduše, ko to ne ume i treba da mu uzmu), a poslednji put kad sam se raspitivao za pletenje točka (planet) bilo je 600.
Ne znam kako je kod boce, ali mislim da za posao od minimum sat i po vremena niko neće uzeti stotku.

Znači, bar 700 dinara za nove žbice na staroj felni i staroj&sumnjivoj nabli. A takav ceo nov točak je 1500... Vi'š dilemu.
Makarenko
Posts: 100
Joined: 27 Jan 2006, 09:34
Location: Sombor

Post by Makarenko »

Ko plete točak za 100 dinara, da sutra nosim?
E, da ne lazem. Cini mi se da je ovdje kod mene ( Sombor ) zamjena svih zica + pletenje bilo 250 din. Sutra cu provjeriti.
Za onoga ko zna, to bi trebao biti posao od 30-45min.
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Znači, ~70 sekundi od ubačene do savršeno nategnute žbice? Man...

Ne mogu sad da iskopam link, al' sećam se da je neki lik koji to plete decenijama rekao da bez tri sata po točku ne ide, ako se radi kako treba.
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Чисто да се похвалим да сам решио проблем на нјсоцијалнији начин - купио неки дан нову жбицу и заменио.
Операција је прошла без проблема, а колико ће точак да траје, видећемо. Само се надам да ће решити да не траје док сам близу куће.

Занимљиво ми је било да приметим да је задњи точак, кад му се намести она жбица, практично и даље 'фабрички' центриран.
Post Reply