Savet za kupovinu bicikla

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
bobale
Posts: 73
Joined: 27 May 2006, 19:04
Location: Leskovac/Niš

Post by bobale »

Izvinjavam se, loše sam pročitao/razumeo. Interesuje me gde si uspeo da nađeš tu sijalicu od 35W 8 stepeni, pošto je najbolje što sam pronašao 10 (na sajtu proizvođača, a po radnjama 20 stepeni).
Kupio sam danas halogenku 35W 30 stepeni (60 din), potšto je to jedina koju sam našao. U stvari, bilo je i 20W 20 stepeni, ali je koštala mnogo više (280 din).
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

bobale wrote:Izvinjavam se, loše sam pročitao/razumeo. Interesuje me gde si uspeo da nađeš tu sijalicu od 35W 8 stepeni

Nema frke :)
Napisah o tome ovde:
IRalic wrote: Kod nas je isto mrsavo sa tim sijalicama.
Ja sam nabavio tu od 8 stepeni 35W u radnji u
(o jejku,ne mogu da se setim naziva ulice :ashamed: ona sto ide od g.poste na dole do mostarske petlje ),
sa desne strane,malo uzbrdo od, Srpskih Vladara bese?,
sto puta su menjali naziv,ko ce zapamtiti ..

Dakle u toj radnji,koja prodaje fensi osvetljenje i sijalice.
U medju vremenu sam se setio* naziva te ulice - Kneza Milosa
Radnja se nalazi sa desne strane (pravac kretanja uzbrdo,prema skupstini)
izmedju ulica Kralja Milana i Krunske.

*- pogledao na planplus.co.yu ;)

Neka kolege okrenu malo pedala,
i neka provere kakvo je stanje na terenu.
Da sam ja u bg-u cas bi ti otisao tamo,kupio sta hoces,i poslao pouzecem :)


Nego,da preimenujemo temu u "savet za kupovinu sijalica" ? ;-)



Pozzzzz :)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
bobale
Posts: 73
Joined: 27 May 2006, 19:04
Location: Leskovac/Niš

Post by bobale »

Mislim da joj to ime više priliči :D.
Sinoć sam prikačio onu sijalicu od 35W 30 stepeni na bicikl da vidim kako svetli, i malo se razočarao. Ne znam da li je zbog širokog ugla, ili zato što nisam isprobavao u potpunom mraku, ali mi se učinilo da nije baš mnogo efikasna, naročito kad se uzme u obzir koliko struje troši. I to sam je malo overvoltovao na 13,5V, pa opet nije bio neki spektakularan efekat. A kad se pogleda direktno u sijalicu bukvalno zaslepljuje, tako da mi stvarno nije jasno zašto je onako loše osvetljavala put.
Inače, ti gde si sad? :)
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Nemojte samo o sijalicama, da ponovim pitanje koje se izgubilo medju osvetljivackim savetima (korisno je, ne kazem da nije, slobodno nastavite) :D :
Trazio sam SRAM Powerlink u Capriolu i kod Profe, ali ga ni kod jednih ni kod drugih nema (Profa ce imati tek na prolece). Moze li to negde drugde da se nabavi, posto mi lanac vapi za ciscenjem, tj. spojevi lancanika i lanca (od par voznji po Kosutnjaku i slicnim terenima svasta se nakupi)?

@misaxtr: Sto se tice onih silnih sredstava sa "Tehnikalije i ostalo", gde se najvaznije mogu nabaviti (za ciscenje i podmazivanje pogonskog dela, pa i za ciscenje stapova viljuske bez otvaranja i za podmazivanje(da li su za prvo potrebna neka posebna sredstva))?
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
bobale
Posts: 73
Joined: 27 May 2006, 19:04
Location: Leskovac/Niš

Post by bobale »

Random, na koji lanac planiraš da monitraš link?
I ja sam zainteresovan za link, samo ga je u Leskovcu još teže naći. Koliko on otprilike košta? I moj lanac je pun svakvog đubreta, prosto mi je žao da motam kad čujem kako sva ta prašina i pesak počinje da krcka i pucka, lagano uništavajući lanac.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

`

Da ne bismo vise skretali temu sa puta,
preselimo diskusiju na temu osvetlenja i sijalica OVDE
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Lanac je HG 53 ili 73, ne znam tacno, nisam pogledao, a kosta 100 kinti. Link je potpuno kompatibilan sa Shimano lancima, i naravno sa SRAM. Eh da, jedno pitanje, da li on moze da zameni bas bilo koji link na lancu, ili postoji neki koga ne bi trebalo dirati?
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Kakav je Marzocchi Bomber Z2? Kolika bi bila realna cena ispravnog, odrzavanog, polovnog Bombera Z2?
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

"da li on moze da zameni bas bilo koji link na lancu, ili postoji neki koga ne bi trebalo dirati?"

Bilo koji, ali zna se gde se montira, znaci link ulazi tamo gde je karika uza.
Image

MTB-VRH brate!!!
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

Z2 je relativno matora viljuska, pocela je da se proizvodi 1997, 1999 je dobila i dodatak "BAM". Vec vise godina se ne proizvodi ( od neke 2001 recimo ). Performanse su joj:
80 mm hoda;starije su imale 70 mm cak i 63 mm hoda; "oil bath" sistem kompresije sa oprugom; tezina oko 1,65 kg;
kod nje su kako se pokazalo slaba tacka semerinzi, pa ulje hoce da curi.
Cena - zavisno od godista iste. Mozda oko 50 eur i nize.
Image

MTB-VRH brate!!!
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

@ misaxtr: Sad vidim zasto je na berzi jedna Z2 za 50 evra, ne bih se igrao sa necim starim 8-9 godina. :x
Gledao sam na www.maraton.si za nabavku delova i nigde nema informacija o nabavkama za inostranstvo. Pise nesto za Hrvatsku, ali nema nikakvih podataka o nacinu dostave (samo za Sloveniju pise putem kurira) i o nacinu placanja. Posto si ti postavio informaciju o ovome na Fanatic forumu, da li si detaljnije upoznat sa nacinom funkcionisanja ovoga. Znas li ko jos prodaje SRAM-ove delove sem Profe i Capriola? Hvala na informacijama u vezi Marzocchija i lanca.

P.S. Mali jubilej, 100-ti post :wink: :)
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

Nije online prodavnica ali moze preko racuna da se plati, salju ovamo, a postarina je prilicno jeftina. Za nas su cene manje za oko 20% u odnosu na one na sajtu zato sto smo van EU, samo im treba to naglasiti pre nego sto urade profakturu. Dvadeset posto nije malo! Dakle, kontaktiraj ih putem e-maila.
Sto se tice SRAM-a, Capriolo je kod nas njihov diler. Profa SRAM takodje prodaje.
Ciklopia bi takodje trebalo to da ima, jer robu dobavlja i iz Austrije.
Image

MTB-VRH brate!!!
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Ciklopia prodaje Powerlink za 900 dinara. Previse za obican link, ionako je u Capriolu kada ga ima 100 dinara. Dakle, probacu kod Slovenaca.
Da li postoji neki sajt sa geometrijom ramova raznih proizvodjaca ili barem sa listom bicikala raznih proizvodjaca po godinama. Pokusavam da provalim koji je ram na mom bajsu, a preko pretrazivaca nailazim na dosta djubreta.
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

random wrote:Ciklopia prodaje Powerlink za 900 dinara.
Stvarno pomalo bezobrazno...
Ceo moj 8faz lanac nije koštao toliko...
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

@misaxtr: Sto se tice onih silnih sredstava sa "Tehnikalije i ostalo", gde se najvaznije mogu nabaviti (za ciscenje i podmazivanje pogonskog dela, pa i za ciscenje stapova viljuske bez otvaranja i za podmazivanje(da li su za prvo potrebna neka posebna sredstva))?
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
Post Reply