Savet za kupovinu bicikla

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Easst
Posts: 104
Joined: 04 Jun 2008, 21:13

Post by Easst »

zdravo,
učlanio sam se na forum samo da bih vas pitao da l da kupim polar avalanche ili scott yz1, al čitao sam malo pa sam odlučio da odem do tog profe što ga tolko spominjete, a ispostavilo se da je i moj stric tamo kupio svoj corratec...

al eto možete da mi kažete čisto ovako jel bolji scott yz1 ili polar avalanche? u bicikle se uopšte ne razumem, nisam znao šta je šticna dok nisam naišao na forum ovaj, samo volim da ih vozim, većinom asfalt, i one stazice po košutnjaku, u prevodu rekreativno...
Lale
Posts: 2
Joined: 28 Jun 2008, 13:15
Location: УЕ

Post by Lale »

Коначно ам решио да се поновим (јупиии :D ), али, како се и не разумем баш у квлаитет и опрему бајкова, молим вас да ми помогнете да решим дилему који бајк да купим... избор је пао на каприоло гилу http://www.capriolo.co.yu/capriolo_list ... &bike=gila или анолиса http://www.capriolo.co.yu/capriolo_list ... ike=anolis (да, да, знам да је каприоло тешко срање и да то не треба ни да се гледа, али како сам још увек...хммм...такорећи клинац, а и не треба ми нека љута машина јер нећу ни возити по превише захтевним теренима и дуге релације, за ту кинту би ваљда требало да послужи)... Ово је мој први иоле озбиљнији бајк, па вас молим да помогнете што пре... :wink: [/url]
Lale
Posts: 2
Joined: 28 Jun 2008, 13:15
Location: УЕ

Post by Lale »

Е сад, био сам у још једној радњи и за отприлике исту кинту видео polar mirage, па ме занима шта мислите о том моделу, и да ли је можда бољи од претходна два... Хвала... :wink:
Frka
Posts: 3
Joined: 10 Jul 2009, 19:16

Re: Savet za kupovinu bicikla

Post by Frka »

Pozdrav bajkeri!!
Moja situacija je sledeća! Bajs mi je ukraden pre dve godine i od tada se nekako krpim tako što sam polomio drugaru nogu (šalim se, naravno, sam je to uradio) pa sam vozio njegov Polar Blizzard do pre mesec dana!
Dakle, da pređem na stvar! Planiram kupovinu bajsa uskoro pa sad gledam forume i cene bajkova! Ja vozim isključivo po asfaltu i prelazim u proseku oko 60-70 km dnevno, što i nije nešto baš mnogo ali vozim jakim tempom pa nas to dovodi do problema! Tj. znači da mi treba neki izdržljiviji bajk! Inače se ložim na specijalke i trekking bajkove ali nikad nisam imao keša da kupim jedan, makar i polovan!! I svoj bivši sam modifikovao za asfalt: tanki slikovi i još par sitnica.
IMAM ČEKOVE i jedino tako mogu da se upustim u neku kupovinu, tj. na rate! Kupiću u nekoj radnji nov ali sam i spreman na dobrog polovnjaka samo ako nekom odgovara kombinacija sa čekovima, na rate, a to bi se dogovorili! Pa ako nekome odgovara ta kombinacija neka se javi na 065/25-33-555 ili na mail frkaman@yahoo.com
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Savet za kupovinu bicikla

Post by IRalic »

Capriolo ima fin bajs za tvoje potrebe. A kod njih sigurno moze to sa cekovima i na rate.
Video sam beli neki dan u izlogu u Resavskoj, bas izgleda extra, a i oprema je kvalitetna.
Capriolo cenovnik kaze skoro 60.000 prilicno skupo, s obzirom da na njemu nema skupih drumaskih delova kao sto su samaraljke i drumske kocnice,
vec ima v-brake i flat-bar menjace.
Al bar lepo izgleda ako nista drugo ;)

A i u Planet bajku imas Scott Speedster i za manje love ako se ne varam.Pogledaj dal ima i sta.

Image
Image

Ako ti ne smetaju manji tockovi, mtb sa isto toliko dobom opremom mozes da kupis a za znacajnije manje novca.
Izbacis amort viljusku i ubacis neku lepu tvrdu, stavis tanke gume i eto :)
Npr za 60.000 koliko Capriolo trazi za taj Speedster, mozes da kupis Scott Scale! sa opremom daleko visljom nego na Speedsteru.

Sad, razum je jedno, a emocije drugo ;)

Pozz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Frka
Posts: 3
Joined: 10 Jul 2009, 19:16

Re: Savet za kupovinu bicikla

Post by Frka »

Hvala Igore na odgovoru i savetima! Vec sam gledao tog Speedter-a ali je 60.000 mnogo za moj budzet, ali stvarno! Onaj Roadster mi izgleda bas fino a i cena od nekih 28.000 je mnogo prihvatljivija! Sve je to ok, ali nadao sam se da ce ovde naici neko ko prodaje neki bajs pa da napravimo kombinaciju tipa meni bajs - njemu placam neku kupovinu cekovima na rate! To mi je bio cilj ali nesto sumnjam da cu tako nesto da izvedem, ali bar da pokusam! Na kraju, uvek mogu da odem u prodavnicu i kupim bajs ali sam pomislio mozda ima neko za ovu kombinu! Nisam protiv polovnih, ocuvanih kvalitetnih bajkova, nesto tipa specijalka, ocuvana jli mtb sa alu ramom koju bih prilagodio za brzu voznju asfaltom! Ali ne bih bas isao daleko sa cenom za polovnjake, max do 250 evra! Hvala jos jednom i pozdrav!!
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Savet za kupovinu bicikla

Post by IRalic »

Sumljam da ce nego od privatnih prodavaca biti zainteresovan za takvu kombinaciju.
Mada vredi pokusati u "servisima" koji prodaju. Znaci obidji Parizan (gde uvak ima brdo specijalki), Terrano u Takovskoj, Pirana,itd
Kod Profe u Terranu mozes kupiti nov bajs po znatno povoljnijoj ceni nego u Capriolu.Najmanje 10% manje, ako ne i vise.
A koliko sam primetio on moze i da sklopi neke od njihovih modela sa opremom koji ti zelis (ima i polovnjake)
Dakle veoma je moguce da ti recimo sklopi taj speedster po povoljnijoj ceni, i mozda jos jeftinijom opremom.
Ako ne bas speedster, sigurno ima neki ram za 700c tockove koji on moze da napakuje sa ravnim volanom i ne tako skupom opremom.

Inace iz same Takovske ulice je obicno tesko naci servis, ako ides prvi put ;)
Pa evo lakseg objasnjenja kako tamo doci (ako vec nisi bio)
Ides ulicom Dzordza Vasingtona iz pravca Kalemegdana, tj od ulice Cara Dusana,
i onda skrenes desno u malenu slepu ulicu pre same Takovske (pre GSP stajalista,pa preko sina,i uzbrdo do kraja sokaka)
i kad izbijes gore videces servis sa leve strane u zgradi. Inace radi negde od 10 pa do 17h


Pozzzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Frka
Posts: 3
Joined: 10 Jul 2009, 19:16

Re: Savet za kupovinu bicikla

Post by Frka »

E, pa vidis, te kombinacije sa tim profom uopste nisu losa ideja! Ako covek sklapa bajkove po dogovoru onda je to odlicno!
Onda cu lepo moci da se dogovorim sa njim sta mi treba i za koje pare, pod uslovom da daje na rate, naravno! Hvala druze, ovo je bas korisna informacija! Otici cu ovih dana do Profe pa ako nesto ispadne od toga pohvalicu se! Veliki pozdrav!
pavle93
Posts: 14
Joined: 09 Jan 2010, 20:41

Re: Savet za kupovinu bicikla

Post by pavle93 »

Jel moze neko da mi da e-mail od pominjanog Profe?
Molim Vas da mi mejl posaljete na pavle.specijalac@gmail.com ili na pp.
dusanexpert
Posts: 1
Joined: 18 Aug 2010, 14:54

Re: Savet za kupovinu bicikla

Post by dusanexpert »

Pozdrav Forumaši.Pripremam kupovinu bicikle i posle dužeg razmišljanja sam se odlučio da to bude novi bajs. Raspoloživ fond je između 30000 i 40000 dinara. Treba mi MTB, ram 20-21 (visine sam 185), najmanje 24 brzine (27 još bolje), gume slik varijanta asfalt, ako je moguće sa većom dužinom rama zbog položaja i aerodinamike, prednji amortizer, pozadi fiks, V-brake (disk ne), mega-range ako je moguće, rogovi mi ne trebaju. Koje slik gume da uzmem sa pritiskom ne manje od 3,5-4 bara, 26x1.9, sa što manjim profilom na dodirnoj površini sa asfaltom. Koji model, gde da ga nadjem, gde da gledam, u obzir dolaze sve prodavnice na teritoriji Srbije.
Imao sam Capriolo Anacondu (gume Rubena slik), koja mi je u određenoj meri odgovarala ali su kvalitet delova i neke specifikacije na nižem nivou od meni potrebnog (jednostavno nije to to).
Više volim brdske ture (50-60 km dnevno).
Vaše mišljenje bi mi mnogo značilo i uticalo na moje pedalanje u predstojećim godinama. Spreman sam da izdvojim i malo više sredstava ako bajs u potpunosti odgovara specifikacijama.
Pozdrav od Dušana
markidjani
Posts: 5
Joined: 18 Aug 2010, 08:50

Re: Savet za kupovinu bicikla

Post by markidjani »

Pozdrav svima. sad mislim da sam na pravom mestu.. Da pocnem planiram za sledecu sezonu da uzmem novi bike za nekih max 300eura, moj favorit je mirage a vidim u planet bike-u da je izasao 2011. e sad mene interesuje vase misljenje dali je to dobar izbor i zasto i koja velicina odg meni posto sam visok192 a tezak (lagan) 74kg, ko mu je konkurent i kakav je u odnosu na svoju konkurenciju.. iskljucivo me interesuje nov bike.! hvala unapred... :D
cika_iigy
Posts: 1
Joined: 05 Feb 2011, 11:38

Re: Savet za kupovinu bicikla

Post by cika_iigy »

Hteo bi da kupim bicikl, al u velikoj sam dilemi... Capriolo ROADSTER TREKKING ili Nakamura cross xroad, citao sam po forumima svi hvale Nakamuru,al Capriolo mi cena vise lezi.... Ili mozda neka pomoc nekog drugog bajsa, a da je oko 200-250 najvise 300 evra! Visok sam 181 i tezak 70kg, koliki bi mi ram trebao?
I moze li mi neko dati neki sajt da pogledam polovne biciklove???
HVALA UNAPRED!!!
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Savet za kupovinu bicikla

Post by shebez »

Pisalo se ovde, povlacila se paralela izmedju kapriola i nakamure, pa ako moze da ti pomogne...
http://forum.freebiking.org/viewtopic.p ... 1718&hilit
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
pedala
Posts: 59
Joined: 24 Feb 2010, 23:26
Location: Pančevo, Vojvodina

Re: Savet za kupovinu bicikla

Post by pedala »

Stara dilema da li brendirani ili manje poznat, da li novi ili stari bicikl. :?:
Praksa je pokazala da je brendirani bicikl skuplji za 20 -30% od onog drugog a dilema stari ili novi pa... i tu je praksa, da ko ne plati na mostu plati na ćupriji. Tek kada se otvore glave znaš šta si kupio. Dilema Nakamura ili Capriolo se rešava tako što uzmeš papir i olovku da redom pišeš uporednu specifikaciju delova pa ko da više, kvalitetnije, taj je bicikl bolji. Moj stav je da tu Capriolo pobedjuje al čovek se odluči za Nakamuru jer lepše zvući bez obzira što oba potiču iz P.R.C. samo je razlika gde se sklapaju.
Vlada

born for trike
Post Reply