Savet za kupovinu bicikla

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
markomm
Posts: 63
Joined: 05 Apr 2006, 16:17
Location: Beograd

Post by markomm »

Pedja se nalazi u Svetogorskoj 30, odmah iznad Profe. Pa najavi se da covek bude kuci, da ne poljubis vrata. Realno, mislim da on stvarno ima najbolje ponude, a i mozes sve da se dogovoris sa njim. Idi bar pogledaj bajkove pre nego sto se odlucis da uzmes neki, a ako hoces mozemo zajedno da svratimo kada budem u gradu.
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Post by pedja »

Nisam ja taj. Ja ne umem da prodam ni svoj polovni bicikl :)
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Koje su karakteristike 445 pogona? Ne vidim ih na Shimano sajtu, da li je to neki stariji model?
Koji aluminijum je bolji 7000 ili 7005?
BTW, Pedja koji je to polovni bicikl? Mozda sam zainteresovan...
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Cuo sam se sa Pedjom,kaze da mu bicikli brzo idu,pa idem sutra. Mozda vec i zavrsim posao jer sam dosada formirao sliku onoga sta zelim.
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Bio sam kod Pedje, ima KTM Sport XT za 2003, skoro nevozen, u odlicnom stanju, zadnji menjac XT, ostalo Deore, viljuska SRS NS sa lockout-om, 300 evra. Onaj crni bajk je po opremi dobar, sem viljuske (RST Aerosa), ali mi je nekako mali, 19".
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Eh, da, setih se jos necega. Deluje mi da su svi ovi polovni bicikli sumnjivog porekla. Cuo sam za foru gde covek osigura bicikl, prijavi kradju, a on je ustvari prosvercovan negde na ove prostore. Dobije pare od osiguranja plus za bicikl. Ili klasika, bez posredstva vlasnika koji samo konstauje da mu nema bicikla. Ima li neko pouzdan kod nas sto se tice porekla (a bas sam iz krugova prodavaca dobio neka priznanja o nabavkama - oni doduse ne znaju tacno sta je bilo sa biciklom, ali zna se da nije sve cisto)? Sve ovo pitam zbog voznje preko granice, sta onda? Sta je potrebno za prelazak granice biciklom ili sa biciklom, a ne na njemu od dokumenata?
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Znam da sam vec smorio, ali nije mi ostalo jos narocitih pitanja (mada sve ovo sto pitam moze i drugima da posluzi). Da postavim jedno u vezi godista Shimano opreme. Ima li znacajne razlike u opremi za 2003 i 2006 sem nekoliko grama razlike, Octalink-a kod pogona i Rapid Rise-a kod menjaca? Sta zapravo donose Octalink i Rapid Rise? Kod menjaca, koja je razlika izmedju Deore, LX, XT i XTR? Koliko svaki od njih traje? Za koje namene SRS NS amortizer prestaje da bude pouzdan (necu voziti downhill niz litice, ali pri padu sa koje visine sa sve vozacem ce otici vila, 20 cm, 30 cm, pola metra, da li moze da se uzjase neki ivicnjak koji nema blag pad nego je ravno isecen)? Da li se isplati i koliko bi kostala zamena sa nekom boljom viljuskom, Rock Shox na primer (koji model preporucujete)?
Mislim da cu voziti XC vise nego sto sam u pocetku mislio (zato i pitam za viljusku), jer dobar XC je nesto sto mi je falilo na sadasnjem biciklu (lanac spada, bas kada ne treba nece da presaltuje, kocnice koliko god da ih stelujem za kratko vreme opet oslabe, menjaci isto, zato i spada lanac, ne isplati se nista ulagati u to cudo, tezak je nenormalno, kada dohvatim neki aluminijumski cini mi se k'o da drzim specijalku... Pokusao sam nekoliko XC-ova slabijeg intenziteta, ali kada na kratkoj i strmoj uzbrdici spadne lanac u niskoj brzini, na najmanjem zupcaniku, bez preopterecivanja, e onda sta reci... :D). Vozeci takav bicikl nisam se informisao o novotarijama tako da moram da postavljam ova pitanja. :roll: Ujedno hvala svima na odgovorima, da nije vas kupio bih neku Nakamuru ili gore, Capriola :?.
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Evo, dvoumim se izmedju ova dva:

1. TREK 6500
Model 05, originalna fabrička oprema
- veličina rama: 49,5 cm
- zadnji menjač XT
- prednji menjac i ručice menjača DEORE 3x9
- viljuška MANITOU AXEL LO
- stanje izuzetno
Cena: 350 eura.
(kod Profe)

2. KTM Sport XT za 2003, fabricka oprema
-velicina rama 53 cm
-zadnji menjac XT
-ostalo Deore
-viljuska SRS NS
-stanje odlicno
Cena: 300 eura
(kod Pedje)

Sta biste vi uzeli?
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

Trek, ima bolju viljusku sa kompresionim LOCK out-om, video sam bajs, stvarno je ocuvan.
Image

MTB-VRH brate!!!
markomm
Posts: 63
Joined: 05 Apr 2006, 16:17
Location: Beograd

Post by markomm »

Pa posto imaju manje-vise istu opremu, zavisi da li zelis da menjas viljusku. Ja bih pre uzeo KTM, skupio lovu i uzeo bolju vilu (nesto slicno sam i uradio). Ako ne planiras da ulazes dalje, onda ti je sigurno bolja prva varijanta (mada si vec dao 50 evra vise).
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

U kojoj klasi je Triuvativ Fire D pogon?
Evo jos jednog bicikla:
FUJI Outlander 20.5'' za 2004
Vila:Rock Shox Judy TT
Hed set: Ritchey PRO
V-break: Deore
Kaseta: Shimano Deore
Šticna: Fuji
Volan: Fuji
Lulica: Ritchey Comp
Srednji pogon: Truvativ Fire D
Zadnji menjač: Shimano XT
Prednji menjač:Shimano DEORE
Radid fire: Shimano DEORE-integrisan
Točkovi: Ritchey Zero+ AlexRims
Sic:Fuji
250 evra kod Nemanje Vajsa (generalno, koliko su ocuvani njegovi bicikli, za ovog kaze da je kao nov)
Sta mislite?
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Pedja mi nudi da uz doplatu od 30 evra dobijem Axel viljusku mesto SRS NS. Za neku drugu kaze treba sacekati. Da li da cekam ili da uzimam Axel-a?
I ako nije problem, da li biste mogli da mi odgovorite na neko od prethodnih pitanja posto imam deadline do utorka. Hvala unapred.
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Da li ima neke znacajne razlike u kvalitetu izmedju LX i Deore siftera?
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Nesto sam prevideo, i zamalo da zbog toga propustim jednu sjajnu priliku. Kada mi je Pedja prvi put rekao visinu onog crnog bicikla, bilo je 19". Medjutim, pogresio je, to je 20". Uporedjivali smo sa 21" i u duzini skoro da nema razlike(1 cm), a u visini se lako nadoknadi sticnom. Tako da sam se odlucio za taj crni (Marko, hvala na dobroj preporuci):
-ram je jedino nepoznat, jer je prefarban, ali je ceo bicikl tezak 11 kg, sasvim je ocuvan, boja je netaknuta, soljice Cane Creek
-nable XT, Mavic felne, Continental kevlarske gume
-menjaci XT, sifteri LX
-pogon XT ili LX octalink, ne secam se sada tacno, sutra idem po bicikl
-kocnice XT, Avid rucice kocnica
-vila RST Aerosa lock-out, trebalo bi da je dovoljno dobra, teska 1.5 kg, Pedja kaze da moze da izdrzi i zesci XC, neki likovi sa mtbr su bili zadovoljni time sto je izdrzala skok sa jednog metra (ako su oni zadovoljni, e onda mogu biti i ja).
Jos jednom hvala svima na savetima i informacijama koje su mi pomogle da izaberem bicikl.
Koji brzinomer je best-buy? Gde je najpovoljniji onaj dodatak sto se stavlja na volan za odmaranje ruku za duge ture?
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Brzinomer? Najjeftiniji cateye, ako ti je dovoljno da znaš koliko dugo/brzo/prosečno voziš. :)

A taj 'dodatak za odmaranje ruku', ako misliš na ono na volanu gde staviš podlaktice, ti dam ja za turu piva.
Post Reply