sediste VS sterilitet

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

bozec
Posts: 12
Joined: 11 Sep 2006, 00:38
Location: cacak

Post by bozec »

hvala, hvala ljudi na tako iscrpnim odgovorima... nego da vas pitam imate li neko sediste da preporucite? Neko fiinoo...

Kako sam negde procitao izgleda da je najsigurnije voziti stojecki...a onda odmarati samo na sedistu (malo je moguce ovako voziti duze a??), mozes i da juris ginisov rekord za najduzu voznju stojecki(pitam se da li postoji takva stavka u rekordima)
mada tako ima da napucas noge samo tako, ne znam da li tako mozda ostecujes nesto na nogama, zglobove recimo? Ako li ne nadjem resenje neko kompromisno mislim da ce neke ture cekati moj 40i rodjendan... :cry:
bozec
Posts: 12
Joined: 11 Sep 2006, 00:38
Location: cacak

Post by bozec »

mislim da ako bi neko mogao to da mi bas priblizi je Jone, jer on jad dugo-prugas pa je morao proci kroz ova pitanja ili mozda ne? :?
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Vožnje u stojećem stavu ostavi za pokojnog Pantanija i trotinetaše :)

Što se tiče 'preporuke'. 'E znaš, ovo je odlično sedište.' 'Super, idem da kupim.' I onda otkriješ da naše anatomije i nisu baš iste, a i položaj na bajku je drugačiji... i meni super a tebi mučionica.

Prošetaj se do Planeta, vidi šta imaju, pitaj za savet... obiđi i druge radnje. Pre toga, vidi koliki ti je razmak između sednjačnih kostiju (napipavanjem kvrga dok sediš) i gledaj da razmišljaš o sedištima koja imaju odgovarajuće noseće elemente na datoj širini.

Možeš i da istegneš noge do Terana ili Partizana, oni će možda znati nešto o dugoprugaškim problemima.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

alazovic wrote: Health. The riding position, while comfortable, cannot easily be varied during a ride (as upright riders might stand for a hill),

Uh,a jaka promena! da se dignes na noge .. ne znam sta su svi i zapeli za to dizanje iz zedista .. ja tako mogu par stotina metara,i onda crknem od umora .. to jedino koristim po gradu,kada treba munjevito da ubrzam ne menjajuci stepen prenosa,i tada veoma kratko

alazovic wrote: and some find that bottom brackets at or near hip level produces problems with cold or numb feet.

Da,neke osobe mogu imati problema sa "utrnulim stopalima"
i to uglavnom u periodu privikavanja na recumbent poziciju.
I uglavnom se ispostavi da je tome najvise doprinelo nosenje uskih cipela,
ili pretegnutih,pa cirkulacija nije najbolja.

Treba jos imati na umu to da u USA najveci broj 'bent populacije
nije bas mladog i zdravog tela,te kukaju na sve i svasta ..


alazovic wrote: Some riders suffer "recumbent butt", a pain in the gluteal muscles caused by their working harder while being compressed. This can usually be addressed by adjusting the seat angle and pedal position.
Da,i to uglavnom kod duuugih voznji,kod recumbenta kod kojih je ugao sedista veci od 45 stepeni (dakle vise uspravan)
Nesto slicno onom kada dugo sedimo na stolici buljeci u tu belu kutiju spred nas ;-)
Kada je ugao sedista manji,tada se tezina rasporedjuje preko celih ledja,
i nema bolova u guzi :)


E sad,probajmo da usporedimo "lose strane" 'benta i klasicnog bicikla !
Pa da vidimo cije su mane vece :D da ne kazem bolnije

'bent je jednostavno logican i zdrav izbor

Mozda sam je "slabic",al izvinte,mazohista nisam.
Svaka voznja duza od sat vremena pocinje da me boli.
Ako ima boljeg resenja,zasto trpeti bol ?


Naravno da je 'bent prvenstveno drumsko vozilo.
Na recumbentu nema skakanja preko iviznjaka,rupa i ostalih prepreka.
Takodje nije ni mtb.
doduse neki ih stvarno teraju svuda .. nije da ne moze

Image

ali ipak nije to to .. mtb je mtb i tacka.

Ali moze i od recumbenta da se napravi besna offroad sprava,
sve sto je potrebno je full suspenzija.Naravno to ne moze da bude pero laka sprava kao mtb,ali mora da je zabavno :D
http://www.crank-it.com/



Nego,oteli smo coveku thread ;)

Izbor sedista je cudna stvar .. sve sto bih ja mogao da kazem jeste
da je prirodna koza jedini razuman materijal za tapacirung,jer dise,
i nikad se na njemu neces "upariti" niti "kuvati" (sad da nekazem sta,svi znamo sta je to tvrdo kuvano .. )
kao recimo na nekom Gel sedistu sa nekim "gumenim" pokrivacem
Gel jeste udoban,ali po vrucini je uzas ..

I naravno,osecaj komfora je individulana stvar.
Jednostavno moras probati sediste.
I takodje to sediste ne mora uopste da bude skupo da bi bilo udobno.

Srecno u potrazi :)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
marin
Posts: 34
Joined: 14 Oct 2005, 09:21
Location: Knjaževac

Post by marin »

Probaj sediste K2. Ima ga u Veneri, Ja sam koristio Performace forte, poslali mi ga cak iz USA, ima izrez, presvuceno kozom, i sto kaze IRalic boli posle sat vremena voznje. Sada sam nabavio K2 za 500,00 dinara i po ovom prohladnom vremenu ustanovio da je na njemu toplo, ali da je udobnije.
Post Reply