izbor bicikla? pomoc.

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Misteriozni voz
Posts: 12
Joined: 22 Aug 2006, 14:52

izbor bicikla? pomoc.

Post by Misteriozni voz »

Postovanje svima. svaka cast na sajtu i forumu. poceo da citam ponesto od tema sto su mi se ucinilo poznato i interezantno, i poceo sam da se gubim sa gomilom informacija i detalja. tako da resih da usporim malo. i krenem polako kada uzmem bajk.
dakle, ovako, treba da kupim bajk i imam par pitanja za pocetak. bedak jeste sto ogranicen sam finansijski. ali oke. razmisljam se da uzmem bicikl oko 150 eurea, nov. i u tom rangu sam video
sa prednjim amortizerom - capriolo adrenalin, polar matrix
bez amortizera - polar blizard(model iz 2005.), capriolo cobra.
posto planiram terati ga i po brdima, za pocetak, beogradskim, koliko mi znaci taj amortizer zapravo?
i ako bih sada uzeo bajk bez amortizera, koliko bi mi trebalo za neki oke amortizer?
koji biste vi uzeli od ova 4? i biste mi predlozili nesto pored spomenutih?

hvala unapred.
svako dobro.
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Hm. Za te pare bih glasao za Polara - ne raspada se toliko brzo kao Capriolo.
Ja teram prošlogodišnjeg Mirage-a (onaj crno-crveno-sivi), na koji sam kasnije dodao polovan amort od 60E, i nosi me tamo kud ga poteram. Ne vozim (onoliko) često (kuda i koliko bih voleo) po terenu ali se, kad uđem u isti, ne femkam kakav je.
LM moj glas ide za miraža, samo mislim da je malo skuplji od toga. (aha, 13k, tj 160E)

Amorti na bajkovima te cenovne klase su krš, i mislim da je bolje da se prvo malo truckaš pa onda nabaviš nešto bolje (od ZOOM-a), u klasi od 60-130E, ako smatraš da ti amort neće biti pozerski detalj na bajku, nego da će imati namenu. Imaš nov RS J4 u capriolu u pomenutoj cenovnoj klasi, a možda izroni i neki dobar polovnjak.

A što nećeš polovnjaka?
Misteriozni voz
Posts: 12
Joined: 22 Aug 2006, 14:52

Post by Misteriozni voz »

ne znam. nesto sam skeptican. novo mi je sigurnije. + servis i kakva takva garancija. mada ako bih naleteo na nesto sto valja, mozda i necu znati da valja. :?
poceo sam ulicom da se okrecem za biciklama. :)
btw. skoro svakog dana vidjam u kraju jedan mirage. :)

hvala u svakom slucaju.
elem, kako znati i naci dobrog i postenog prodavca?
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Uh, a šta ti sve kod nas pokrivaju servisom, boli glava :-/ Ako ti ne eksplodira kad ga zajašiš pred radnjom za probnu vožnju - potrošna roba, ne podleže garanciji. A i one dve stvari za koje sam izgurao garanciju su bile na garanciji jer su to ipak stvari sa bajka koji ceo košta 150E...

Dobar i pošten prodavac - neko ko je već dugo u poslu i nema nameru da kvari reputaciju (čitaj, vidiš nešto na fb berzi pa pitaš ovde kakav je to lik, naći će se neko ko ga zna, mali je ovo svet). Osnovno: izbegavaj Cicija i njegovu Piranu.

Recimo, lik koji ima malu radnjicu u Takovskoj (Boža, Profa, kakovećbeše) je solidan, radi samo sa novom robom, mada mislim da on prodaje malo jače bajove.

Za ostale/o - reći će ti neko sa više iskustva.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Takodje preporucujem profesora.Normalan prodavac,a ima i povoljne cene.
5-10% jeftinije nego Planet bike/Caprjolo

Profa ti moze sklopiti bajs po tvojoj zelji/kolicini finansija

Toplo bih ti preporucio amort,RockShox J4 je stvarno jeftin,a dobar.
Sad,150 evra za nov bajs,to je stvarno malo.

Zgodno bi bilo ako mozes da izvedes neki trik poput odlozenog placanja/kredita pa da sklopis nesto pristojno,ako vec odma nemas kesa.

Sta god da kupis za 150 evra,to ce se raspasti do sledece godine,
ako ga budes vozio naravno ;)
I onda ces morati vecinu delova da menjas,sto se jednostavno ne isplati ..


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

IRalic wrote:
Sta god da kupis za 150 evra,to ce se raspasti do sledece godine,
ako ga budes vozio naravno ;)
Neće, nije se ni meni raspao.
Ne računajući šticnu koja košta 400 din, i lanac i patron, koji se menjaju svakako kad-tad.
E sad, ja vozim polara a ne capriola :)

A to keširanje na odloženo - raste li domaćim bajkovima kvalitet srazmerno porastu cena, pa da mu se isplati?
User avatar
sidarta
Posts: 19
Joined: 04 Jul 2006, 14:15

Post by sidarta »

ma i polar i capriolo su da ne pisem sta... najbolje kupiti polova (citaj kraden bajs) firmiran... prosvrljaj po freeberzi ima tamo bajkova i za tu kintu... vrednijih od polara/capriola
luci
Posts: 43
Joined: 01 Aug 2006, 01:00

Post by luci »

ljudi nije capriolo toliko los ima moj brat adrenalina i odlicno ga sluzi osim sto smo krpili gume nikakve intervencije nije bilo+ covek iz moje bliske okoline vozi adrenalina 3k godisnje vec nekoliko godina i bicikla ga sluzi savrseno sta bi vi hteli za150e
Veljko_B
Posts: 11
Joined: 25 May 2005, 11:20

Post by Veljko_B »

Dobar je Adrenalin, posle 2500 km samo patrona stradala, a i amort je malo omeksao, ostalo radi
Misteriozni voz
Posts: 12
Joined: 22 Aug 2006, 14:52

Post by Misteriozni voz »

hm...konfuzija prilicna. a bio sam skoro odlucio polar blizard. pa kao sto mixotron rece. malo bih se truckao u pocetku, a kasnije uzeo amortizer. sada ne znam... pogledacu kod profesora kako kazete. samo gde u takovskoj?
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Kad ideš nadole, ~200m pre botaničke; imaš da prođeš pored gradilišta, i da se zavučeš u pasaž pored autobuske stanice. Ona varijanta, ko ne zna da je tu, nikad ga neće ni naći.

Sa profom komotno možeš i da popričaš na ovu temu, verovatno će imati pametne predloge, a i uputiće te gfde bi sve mogao da potražiš bajk ako on trenutno nije u mogućnosti.

PS i, ne o.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

mixitron wrote:
IRalic wrote: A to keširanje na odloženo - raste li domaćim bajkovima kvalitet srazmerno porastu cena, pa da mu se isplati?

Pa naravno da se isplati.
Vise para,vise kvalitetnih delova.

Naravno treba prepoznati sminku.
Dzabe fensi tockovi,ako su nable djubre,patroni pukne osovina i tako to ..
pa oni sa pljsnatim zbicama-slomis jednu i mozes da se slikas,jer rezervna nema da se kupi !?

Ali recimo nesto na nivou Polar Viper/Avalanche,ili Capriolo Lizard/Komodo
To uopste nisu losi bajsevi !

Samo zameram Capriolu,sto recimo nema varijanta Lizarda sa V-brejkovima
Bilo bi malo jeftinije,ali pazi kad se meni bajs svideo!
Ladno bih ga uzeo kada bi mi u planu bio tako neki srednje cenovni nov bajk.
I Komdo nije los,samo pogon su malo zeznuli,
a i rarba bas nije atraktiva za moj ukus.


Koliko para,toliko i muzike,uvek bilo i bice ..


Sto se tice voznje po brdima (bilo beogradskim ili nekim drugim)
neophodan je odgovarajuci prenos.
A tu svaka varijanta 48/38/28 sa 14-28 nazad odpada !
kao i varijanta za Mega range 34z pozadi.

Za teren treba napred 44/32/22 ili jeftiniji 42/34/24 sa 11-30 pozadi
ili jos bolje bar 8speed sa 32z low gear pozadi

Tu se javlja problem,jer sa 7speed em su zupcanici napred veci,
em su nazad manji ! najveci je 28z ako izuzmemo mega range.
Takodje je najmanji 14z,sto je opet bezveze.
za drum to moze biti ok,ali za brda ne.

Dakle ja bih preporucio minimum 8 brzina,
za 44/32/22 napred i min. 11-30(jos bolje 32-34)
Sve ostalo je mucenje.

Zato pedlazem kreditiranje nekog bajsa od bar 400 eura (ako se vec nema kes,o hoce da se vozi odmah)
Jednostavno ispati se,nista vise od toga.
Ili stedeti,pa na prolece/zimu kupiti.
Mozda na zimu bude i neki popust,ko zna ;)


Pozzzzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
dzoni
Posts: 6
Joined: 26 Jul 2006, 19:14

Post by dzoni »

Ima na buvljaku na novom beogradu za 100 dinara zadnje svetlo.Kupio sam ga pre mesec dana i za sad mi dobro radi.
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

Capriolo je odradio i seriju CARBON ramova, ali za sada to ide u prodaju napolje i to kao kompletni bajkovi. Oprema je ozbiljna, a ram je tezak oko 1.300,00 grama.
Mozda cemo u buducnosti i mi ovde imati priliku da vidimo najzad nesto sto kvalitetom bije zapad!
Image

MTB-VRH brate!!!
User avatar
arsenique
Posts: 20
Joined: 17 Jul 2006, 11:22
Location: Novi Sad
Contact:

Post by arsenique »

Video sam (nažalost kasno) kakvo mišljenje vlada o Capriolu ovde i moram reći da sam se skenjao pošto sam taman bio kupio jedan komad dotičnog (Anaconda). Međutim, počeo sam da razmišljam u stilu "šta je tu je" i nastavio da ga vozim pa baš da vidim koliko će izdržati.

Evo do sada sam prešao 2000+ km i sve što sam zamenio je bilo sedište (zarad duže & udobnije vožnje). Stavio sam mu rogove pošto se iovako patim sa zglobovima šaka pa mi je trebalo nešto gde ću moći da menjam položaj. Amort je total crap ali što neko reče ovde i to je bolje od direktnog udara u šake. U planu je zamena za neki kvalitetniji ali tek iduće sezone.

Vožnja je bila kombinovana... i brda i ravnica i offroad i asfalt... za sada je sve stoički izdržao.

Zameram jedino pretežak ram ali šta da mu radim. Jednom kad budem imao para kupiću si neki ultra-fensi-turbo-lagani-mega-giga-izdržljivi ram.

Toliko od mene.
Post Reply