Koliko vredi ova Bulls bicikla?

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
bobale
Posts: 73
Joined: 27 May 2006, 19:04
Location: Leskovac/Niš

Koliko vredi ova Bulls bicikla?

Post by bobale »

Bicikla je otprilike stara 3 godine, a na njoj je sledeća oprema:
-menjač prednji LX
-menjač zadnji XT
-devetofaz (XT ili LX, nisam siguran)
-šifteri i ručice kočnica Deore
-RST prednja suspenzija

Interesuje me koliko bi otprilike koštao ovakav bicikl. Izvinjavam se na nepotpunoj listi opreme, ali bicikl sam video na 5 minuta, tako da nisam mogo detaljno da zapazim šta sve ima.
User avatar
nameless.developer
Posts: 101
Joined: 22 Aug 2005, 19:06
Location: Duketown
Contact:

Post by nameless.developer »

Прво, није у питању "бицикла" већ "бицикл" :evil: Аргх...

Моја процена би била негде између 250 и макс. 300 евра, зависи од остале опреме и колико је то "3 година старости": 1.000-2.000 или 10.000-20.000 пређених километара, итд.

Мада не мора да буде тачна процена: нит' имамо слику да видимо у ком је стању бицикл, нит' имамо списак комплетне опреме, нит' ништа :(
Image
bobale
Posts: 73
Joined: 27 May 2006, 19:04
Location: Leskovac/Niš

Post by bobale »

nameless.developer wrote:зависи од остале опреме и колико је то "3 година старости": 1.000-2.000 или 10.000-20.000 пређених километара
Na žalost, to ne znam ni ja, a ni onaj ko je prodaje. A i ne izgleda kao da je prešla 20k km :) Bicikl je iz inostranstva, i pretpostavljam da je ukraden. Ram igleda prilično dobro, ali nisam mogao da pogledam da slučajno nije negde napukao, i koliko su istošeni delovi koji se mogu proveriti golim okom. Naravno, to ću lepo da proverim kad odem ponovo da pogledam bicikl. Inače, traži mi čovek 250 evra za nju.
E da, čini mi se da je pogon bio Suntour.
User avatar
nameless.developer
Posts: 101
Joined: 22 Aug 2005, 19:06
Location: Duketown
Contact:

Post by nameless.developer »

Са РСТ суспензијом и Сантур погоном... покушај да се ценкаш! Погон, после виљушке, може да буде најскупљи део опреме! Рецимо, нов ХТ погон кошта 150-200 евра, па рачунај која је уштеда направљена тиме што су ставили СР Сантур погон :roll:
Image
bobale
Posts: 73
Joined: 27 May 2006, 19:04
Location: Leskovac/Niš

Post by bobale »

Pa u suštini, razočarao sam se kad sam video koji je pogon. Očekivao sam makar LX :D I šta ti misliš, ne vredi to 250 evra?
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

Ako je odlicno ocuvan, moze i ta cifra da prodje. Ako ne, 200.
Image

MTB-VRH brate!!!
bobale
Posts: 73
Joined: 27 May 2006, 19:04
Location: Leskovac/Niš

Post by bobale »

Kao što rekoh, ram je očuvan, ali nisam pogledao koliko je potrošen devetofaz i pogon. A lanac može li okom da se proveri?
bobale
Posts: 73
Joined: 27 May 2006, 19:04
Location: Leskovac/Niš

Post by bobale »

Pošto ovde nema Edit opcije:
Prvobitno sam hteo da kupim Polar Mirage Pro 2006, onaj sa Alivio zadnjim menjačem, ali kad su mi pokazali Bulls, počeo sam da se premišljam. Pošto nisam toliko iskusan, shvatam da može da me boli glava zbog kupovine bicikla sa pohabanim komponentama. Dakle, da li je možda bolje da kupim nov Polar Mirage Pro?
User avatar
nameless.developer
Posts: 101
Joined: 22 Aug 2005, 19:06
Location: Duketown
Contact:

Post by nameless.developer »

bobale wrote:Dakle, da li je možda bolje da kupim nov Polar Mirage Pro?
Не, не... опет смо потегли питање о томе шта је боље купити: Полара / Каприола или половњака из увоза. Купи шта ти срце каже да је боље. Ако се касније не покајеш - супер, а ако се покајеш -- биће ти то за наук, јер како Шопенхауер каже: "Ниједан новац није корисније употребљен до онога за који смо се дали преварити, јер смо њиме непосредно купили мудрост".[1]

Срећно!




[1]Паранезе и максиме, 43. максима
Image
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

Osim pracenja srca, da bih ti u pravom svetlu odgovorio, morao bi da nabrojis sve komponente na bajsu i da proveris u kakvom su stanju. Bulls je definitivno bolji sto se bar onoga sto si naveo da ima tice. Koje su nable ( osovine ), felne...ali objektivno ovako na daljinu bez kompletnih info moze samo da se nagadja. Nezahvalno je reci, kupuj odmah taj i taj, jer ga ja licno nisam video pa da ti kazem sa 100% sigurnosti da je to ok.
Image

MTB-VRH brate!!!
Macko
Posts: 3
Joined: 07 Jan 2006, 21:50
Location: Novi Sad

Post by Macko »

Mislim da imas puno razloga da prvo proveris da li ti odgovara velicina rama kod tog Bulls-a. Da li si ga premerio i probao? Kod domacih marki bar mozes da dobijes velicinu koja ti odgovara.

Sto se tice viljuske, RST je poznat po vrlo problematicnim viljuskama, pod parolom sto skuplja to veci problemi, zato moli boga da je na tom bike-u neka sto jevtinija RST viljuska.

Trece, dobro ispipaj tog "trgovca" da bicikl mozda nije ukraden negde kod nas...

pozdrav,
Niz iriski bez kocenja!
User avatar
xbajker
Posts: 33
Joined: 16 May 2006, 13:24
Location: Niš (centar Srbije)

Post by xbajker »

Sto se tice RST ni ja nisam zadovoljan, iako on dobro radi i dobro može da se podesi to je kratkogh daha pogotovu kod jeftinijih modela. Kako mi se čini taj bajk je dosta šaren što se tiče opreme i ako sudim po pogonu koji se inače retko koristi mada nisu loši (zavisno od modela). Mislim da ni suspenzija nije neka kvalitetnija. Najbolje pogledaj koji je model pa onda možemo da pričamo preciznije
Post Reply