LULA ili ti STEM...

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
zoro
Posts: 22
Joined: 16 Apr 2006, 19:02
Location: Subotica

LULA ili ti STEM...

Post by zoro »

Koju lulu volana uzeti...!_
TRUVATIV,AMOEBA,KALLOY,TRANZ-X i koliki nagib lule uzeti ili kko odrediti koja mi lula treba :?: :?:
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

Predpostavljam da se radi o klasicnom MTB bajku, jer ako je u pitanju downhill bajk, lula je drugacija.
U principu, ako hoces laku lulu, izbor je ritchey wcs, FSA i ostale poznate marke, ali one su i jako skupe. Sasvim solidan izbor su Truvativ i Amoeba.
Sto se nagiba tice - veci nagib znaci i vise ispravljen gornji deo tela, sto je princip kod "lezernih" obicnih voznji. Za trke, nagib se bira 5 stepeni, 0 stepeni ili cak i kontra nagib lule ( moze da se i obrne naopako ). Duzina zavisi od samog vozaca, raspona ruku, velicine rama, u svakom slucaju to treba da bude jedan normalan polozaj, ni preterano nagnut napred, ali ni suvise ispravljen (ako je npr. lula jako kratka). Obicno se uzima velicina 100mm, 110mm.
Image

MTB-VRH brate!!!
csc-fan
Posts: 29
Joined: 06 Oct 2005, 12:58

Re: LULA ili ti STEM...

Post by csc-fan »

zoro wrote:Koju lulu volana uzeti...!_
TRUVATIV,AMOEBA,KALLOY,TRANZ-X i koliki nagib lule uzeti ili kko odrediti koja mi lula treba :?: :?:
Ima i lula sa promenljivim nagibom, koji moze da se podesi po potrebi. Videh pre par dana u Capriolu u Gen. Zdanova jednu takvu, ali niti znam koja je, niti koliko kosta...
jaksa
Posts: 41
Joined: 18 Apr 2006, 21:54

Post by jaksa »

Kad vec pricate o lulama, ja imam klasicnu sa fiksnim nagibom, a uz to i celicnu :( .

Lula je iz jednog dela, dakle i deo koji ide u viljusku, i deo koji drzi volan su nerazdvojni :) Deo koji drzi volan ga steze samo sa jednim vijkom.

kakve su lule koje imaju taj deo koji drzi volan koji se moze razdvojiti od dela koji ide u viljusku. Na izgled rekao bih da je to mnogo prakticnije resenje (volan se mnogo lakse skida u slucaju potrebe - 4 vijka na luli)
i kakav je taj vertikalni deo za njih?

Koji je red velicine cene za neke jeftinije delove (ta 2 dela), nadam se da sam dovoljno jasan :)
User avatar
Serb
Posts: 107
Joined: 03 Feb 2005, 08:20
Location: On the top of the mountain

Post by Serb »

jaksa wrote:...kakve su lule koje imaju taj deo koji drzi volan koji se moze razdvojiti od dela koji ide u viljusku. Na izgled rekao bih da je to mnogo prakticnije resenje (volan se mnogo lakse skida u slucaju potrebe - 4 vijka na luli)
i kakav je taj vertikalni deo za njih?...
To je takozvana A HEAD lula. U vecjini sluchajeva taj gornji nastavak je sama viljushka jer je tako predvidjeno montiranje. Postoji nastavak koji se stavlja u vecj isechenu vilu (predvidjenu za stari - tvoj model lule), i na njega se montira lula. Taj nastavak je najcheshcje chelichan a koliko koshta nemam pojma. Lulama su razlichite cene od 5e (mozhe i manje) pa navishe, zavisi od kog su materijala i koji proizvodjach.
Image

You mess with a rest now the best will make a mess.
nemke
Posts: 43
Joined: 18 Apr 2006, 18:58

Post by nemke »

jao video sam cool lulu sa podesavanjem nagiba, u sport centru mnogo je dobra.. a cini mi se manje od 1000 dinara
Post Reply