Sredjivanje Scotta

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Akrep
Posts: 18
Joined: 10 Mar 2012, 21:11

Re: Sredjivanje Scotta

Post by Akrep »

Sredjivan je tochak proshle godine...probacu vashe savete da vidim da li je guma ili felna. Nashao sam povoljno nov TX 55 zadnji menjach, jer za megarange cu morati da promenim menjach svakako, stari ide u penziju.
Pronashao sam i Scott yz2 u svom gradu,
-suspenzija scott
-sifteri i kocnice shimani v-brek
-menjaci shimano acera prednji i zadnji
-srednji pogon je SHIMANO IG chain only
-sediste scott
-felne aluminijumske alex rims DM18
24 brzine
Koliko ovo vredi, ako je u korektnom stanju, dogovorio sam se da pogledam bajk. Na slikama se vidi da je ochuvan?
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Sredjivanje Scotta

Post by IRalic »

Covek trazi 190. Ja bih rekao pre blize 150, ipak je sve nego mlad, a i oprema je osnovna. Nov nije bio vise od 350 sigurno.
Na oko izgleda lepo ;)

Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Akrep
Posts: 18
Joined: 10 Mar 2012, 21:11

Re: Sredjivanje Scotta

Post by Akrep »

Guma je losha, neka Kenda...
Kupio sam menjach RD TX55D, sajlu...
Ne mogu da pogodim koji monoblok pasuje, primetio sam da ima lufta, serviser kaze da ni on ne zna dok ne otvori. Kako to da izmerim ako je moguce?
Gume nove cu izgleda morati da kupim, da li da uzmem slik 1.90 CST(made in china) ili Rubena Cobra 1.90, ili kramponke Rubena rapid 2.0?
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Sredjivanje Scotta

Post by Grujic »

Kod mono bloka probaj nekako da izmeris sirinu osovine, ali ako ga odneses u servis reci samo da ti stave isti takav ili nek ti majstor kaze koji da kupis. Za gume ne znam s ta da ti kazem, rubena nije losa guma. Vidi prvo za cega ti treba, ako ces voziti samo po gradu i asfaltu nemoj neki jak krampon, bolje uzmi semi slik ili slik gumu. Ako planiras da vozis i pored puta uzmi neku sa kramponima. Sirina gume nek bude od 1,9 do 2,1 inca.
Akrep
Posts: 18
Joined: 10 Mar 2012, 21:11

Re: Sredjivanje Scotta

Post by Akrep »

Zamenio sam zadnji menjach, stavio sam Tourney TX55D, e sad na internetu se moze pronaci TX55 na kome pishe Megarange. Na menjachu koji sam kupio i postavio ne pishe Megarange. Namestio sam menjach ali poshto sam menjao sajlu zadnjeg menjacha morao sam da otvorim shifter Deore Dx koji se posle ponashao gore nego pre... na 34 ne pomishlja da nabaci lanac
Da li ovaj Tx55D moze da uhvati zupchanik sa 34 zuba tj.Megarange ili je to do matorih ruchica menjacha Deore DX iz '94?
Monoblok necu stavjati jer luft nije veliki, kupicu gume jer su postojece za kantu, najverovatnije i set integrisanih ruchica za menjache sa kochnicama...tako da sam zagazio duboko u sredjivanje Scotta(Skota) koje ce me "skupo" koshtati...
Akrep
Posts: 18
Joined: 10 Mar 2012, 21:11

Re: Sredjivanje Scotta

Post by Akrep »

TX 55 moze na 34T.
Izgleda da je problem u shifteru. Da li mislite da je bolje imati integrisane ruchice sa shifterima i kochnicama ili posebno shiftere i posebno ruchice kochnica?

Kupio sam gume 26x2.0 http://www.dodaj.rs/f/1a/LA/4AytdHzc/3320032.jpg
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Sredjivanje Scotta

Post by Grujic »

Bolje je imati posebno ali mozda je to skuplja varijanta. U principu ako uzimas novo sve jedno je, ako je polovno bolje uzmi posebno jel ako jedna od komponenti rikne ne moras sve da menjas. To je bar moje misljenje.
Akrep
Posts: 18
Joined: 10 Mar 2012, 21:11

Re: Sredjivanje Scotta

Post by Akrep »

Ok.
Sve je majstor danas pretresao i pored shiftera treba kasnije da kupim V brake kochnice.
Od kvalitetnijih sam nashao Avid SD3, ima li shta jeftinije da je dobro?
Mislim na cheljusti, ruchice cu najverovatnije sa integrisanim shifterom gde na sajtu prodavnice delova pishe oznaka STEF 310 ali ne mogu da izguglam nishta o njima i treba da proverim da li su to ove kao na slici koju su postavili...
http://www.dodaj.rs/f/47/TG/4kaeyUGW/19361.jpg

Za cheljusti mi treba predlog niskobudzetnih, jer ovo i nije neki bajs, evo slike

http://www.dodaj.rs/f/2b/gX/3zbhZQss/photo0310.jpg
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Sredjivanje Scotta

Post by IRalic »

V-brake bilo koji od Avida ili Shimana ce biti ok. Mozes potraziti i polovne, ako ti je bitno da bude jeftnije.


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Akrep
Posts: 18
Joined: 10 Mar 2012, 21:11

Re: Sredjivanje Scotta

Post by Akrep »

Uradio sam dosta toga... Jedini problem je zadnja kochnica, ne moze Vbrake jer je mesto za kachenje visoko na ramu i nema rupe za oprugu a pritom je cev na koju nailazi cheljust veceg promera, tako da ostaje Ubrake Exage.
Evo slika kako trenutno izgleda bicikl, a vi dajte svoje mishljenje u vezi sica, zadnjici odgovara ali mi deluje kao da je zenski :oops:

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Sredjivanje Scotta

Post by IRalic »

Ja primedbi nemam :)
A sediste, kad na njega sednes ionako ga onda niko ne vidi ;) te je najbitnije da je udobno 8)


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Akrep
Posts: 18
Joined: 10 Mar 2012, 21:11

Re: Sredjivanje Scotta

Post by Akrep »

Hvala.
Chime da skinem nalepnicu sa zadnje felne a da ne oshtetim felnu, boju?
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Sredjivanje Scotta

Post by Grujic »

probaj sa fenom, cuo sam da moze kod nekih nalepnica.
User avatar
Nesha
Posts: 61
Joined: 20 Jan 2008, 16:04
Location: Vršac

Re: Sredjivanje Scotta

Post by Nesha »

Akrep wrote:Hvala.
Chime da skinem nalepnicu sa zadnje felne a da ne oshtetim felnu, boju?
Probaj sa WD40... Kažu da može, mada nisam probao. Evo kako izgleda kada se skida sa automobila:

Akrep
Posts: 18
Joined: 10 Mar 2012, 21:11

Re: Sredjivanje Scotta

Post by Akrep »

Koliko vidim ovo je reklama.
Nalepnica koju skida izgleda kao da je par minuta pre skidanja zalepljena.
Ova na felni bicikle je zapekla i lepak se stvrdnuo a necu demontirati tochak i gumu da bih je skinuo. Tako da moram da pazim i na gumu...
Chitao sam da medicinski benzin moze da pomogne, probacu pa javljam.
Post Reply