Galerija, ali ne slika

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
GeNTro
Posts: 3
Joined: 09 Apr 2006, 21:37
Location: Kragujevac

Galerija, ali ne slika

Post by GeNTro »

Treba mi galerija za kola gde mogu da stanu min. 3 bicikle. Koliko bi mogla da kosta i gde je moguce nabaviti?

Ako neko ima neke skice, neka okaci link.
It's not about size of the dog in a fight. It's about size of the fight in a dog.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Post by alazovic »

Ako hoces krovnu galeriju, onda naravno moras da pomenes i za koji auto :)
Razlicite su varijante kacenja... Dakle, ako vec imas "gepek" na kolima, onda mozes da uzmes za desetak evra jedan nosac za bicikl (za tebe puta 3) koji je maximalno loseg kvaliteta. Thulle nosaci su malko skuplji.

Ako bas imas gepek sa poprecnim sipkama (ne uzduznim kao kod karavana) a hoces da prodjes max jeftino, onda nekako pricvrstis/navaris malu cev (7-8cm) na gepek da ti glumi nablu, skines prednji tocak sa bajka, namestis viljusku na cev i sve to stegnes osovinom kao da montiras tocak na bajk. Naravno zadnji tocak dobro ucvrstis za zadnji deo gepeka nekom gumenom trakom... I molis se da ti sve to ne otpadne dok vozis auto :(

Naravno, bicikli idu u cik cak - neparni bicikli prednji deo napred a parni - u rikverc...

Varijante za peta vrata su dosta uniformisana, samo treba da izaberes firmu prema plateznoj moci.

Imas i nosace koji se montiraku na kuku (referenca: Sale Veljkovic)...

Eto :)
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Post by pedja »

Preporucujem Thulle. Nije se igrati sa biciklima na krovu. Ja sam satario dva buvljacka krovna nosaca, a ond sam uzeo Thulle (doduse, nosac koji se stavlja na zadnja vrata i od tada nemam problema.
User avatar
GeNTro
Posts: 3
Joined: 09 Apr 2006, 21:37
Location: Kragujevac

Post by GeNTro »

A gde si ga uzeo i koliko kosta?
It's not about size of the dog in a fight. It's about size of the fight in a dog.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Post by alazovic »

pedja wrote:sam satario dva buvljacka krovna nosaca, a ond sam uzeo Thulle (doduse, nosac koji se stavlja na zadnja vrata i od tada nemam problema.
Peđa, sećam se tvog nosača, sa Zlatibora... Kaži mi koliko je sigurno da se na njega stave tri bicikle? Nešto mi se čini da je to veliki rizik za staklo na petim vratima... Emil je kod mene dolazio sa takvim nosačem (na jugiću) noseći takođe dva bajka, što sam i kod tebe video.

A jel može taj tvoj nosač da se nakači na gepek mog audija ili postoji poseban nosač za sedan auta? Nikako to da pitam nekog :)

L.A.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

alazovic wrote:Emil je kod mene dolazio sa takvim nosačem (na jugiću) noseći takođe dva bajka, što sam i kod tebe video.

Nije dva nego tri :)

Mada opet,treci je bio moj bivsi cannondale,sa samo 11,5kg ;)
A dve NS capriole su tezile koliko i tri normalna bajsa ;)

I sve je junacki izdrzao,i nosac i jugic :)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Post by pedja »

Uf, promenio sam telefon, u onom starom sam imao zabelezen telefon zastupnika za Thulle. Mozes da pitas Sareta, posto je on sa njima povezan poslom, ako se ne varam.

Stavljao sam tri bajka i nisamimao problema ni na duzim putovanjima. Ima tu neka kvaka sa rasporedom sila i iako se nosac naslanja na prozor, sila nije tolika da se treba brinuti. To ce ti moj brat (Nenad) bolje objasniti, on se interesuje za (geo)fiziku, a ja sam vise prakticar :)

Sale ima na dzipu zadnji nosac koji se montira na kuku. Uspelo nam je par puta da iskoci iz lezista (srecom prazan). Ovaj moj nema kud da
iskoci kada je vezan za zadnja vrata :)

Sto se tice pasovanja, prilikom narudzbe kazes koji automobil imas i oni ce ti reci tacno koji model nosaca ti odgovara. U principu imaju svega dva-tri modela jer je svaki podesiv i prilagodjava se velikom broju automobila.
Post Reply