put do mora ali sa kojim bajsom

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

User avatar
IONE
Posts: 62
Joined: 04 Aug 2008, 00:50
Location: Sabac

Re: put do mora ali sa kojim bajsom

Post by IONE »

Ne znam zasto potenciras brendove Scott(ne Scoot),Trek...
Citiram jedan izvrstan post koji ce ti siguran sam biti od koristi
Pomoć oko kupovine bicikla je tvoja tema i zanemariću činjenicu da je Ciklo izmenio naslov zbog nečije galame. Ovde ću ti nešto napisati.
-Kažeš da ćeš da voziš drum-asfalt. Uzmi što brži bicikl. Drumaš. Inače ćeš vremenom doći u priču o roršulama koje vozaš uvek po svojoj ulici. Ne sporim osobine MTB-a, ali na nosač pa na planinu.
-Pre se pripremi da mnogo voziš nego da razbijaš glavu sitnicama.
-Kupi na prvoj pijaci starog drumaša, čeličanu, zameni gume i vozi, i vozi i vozi.
-Na tvoju visinu 55-56cm. Ako ti se ne sviđa položaj promeni korman u ravan i/ili lulu u višu, kraću, podesivu. Stari korman ne bacaj, zavolećeš ga kad počnu jači vetrovi.
-Ako si lenj/trapav/nemaš sluha, dokupi šiftere za ravan korman ili šamaraljke za muflonski/drumaški
-Da ne zaboravim, i dalje vozi, vozi,vozi
-Ako vidiš da brdo nikako ne ide kupi tripl pogon.
-Daj dosta para za sedište da bi još više vozio.
-Pre lepote bicikla treba ti dres, šorc šprinterice, vindstoper, kaciga, rukavice!
-Kupi jedan par guma 25-ica kad poželiš neku turu sa lošim putem, makadamom, dolmom, šumskom stazom (sporije od MTB-a, što lako kompenzuješ na drumu)
-I najvažnije, kupi na prvoj pijaci drumaša, kacigu i vozi. I čitaj. Proučavaj svaki deo i nanjuši šta tebi odgovara. Ti si mera svog bajsa. Paradoksalno je da ćeš jeftinije stvoriti kvalitetan bajs nego ga naći u konfekciji. Kad dosta provoziš i dosta pročitaš znaćeš šta da pitaš. Samo možda nećeš morati. Na kraju možeš da kupiš i lep ram (obavezno i po meri/udoban), ono što si već kupovao samo prebaciš. Možeš bezmalo u svakoj kopirnici da štampaš lepotu kakvu hoćeš. Samo lepiš lepotu, sledećeg meseca novu lepotu. Za cca 300RSD po lepoti.
Imaš i opciju da lečiš svoje komplekse i da sijaš i ne voziš. Lepo je da si objavio da imaš 300 jevreja, međutim ja znam da si sa 100 na drumu. Ne znam odakle si, a ako se sretnemo na drumu digni ruku.
Izdvajam deo Ti si mera svog bajsa http://www.cikloberza.com/forum/viewtop ... a&start=30
Attachments
Ja bih ovo vol'o za turing :)
Ja bih ovo vol'o za turing :)
Mediokritet je pojeo disidenta...
http://www.google.com/profiles/IoneSabac
asrdjan
Freebiker
Posts: 150
Joined: 05 Jul 2010, 14:07
Location: Novi Sad

Re: put do mora ali sa kojim bajsom

Post by asrdjan »

dada1309 wrote:mozda neki scoot treking
Scoot ne postoji. Na to te upozoravam da ne bi pomešao scott i scout i uzeo ovaj drugi :mrgreen: .
dada1309
Posts: 12
Joined: 07 Jul 2011, 12:29

Re: put do mora ali sa kojim bajsom

Post by dada1309 »

asrdjan wrote:
dada1309 wrote:mozda neki scoot treking
Scoot ne postoji. Na to te upozoravam da ne bi pomešao scott i scout i uzeo ovaj drugi :mrgreen: .
:D dobro greska
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: put do mora ali sa kojim bajsom

Post by IRalic »

IONE wrote: -Kupi jedan par guma 25-ica kad poželiš neku turu sa lošim putem, makadamom, dolmom, šumskom stazom (sporije od MTB-a, što lako kompenzuješ na drumu)
Ah da, tih magicnih 2mm vise .. :mrgreen: ne znam ko je ovo pisao, ali ocigledno je okoreli drumas ;)
Sve ostalo sto je rekao je itekako na mestu. Kupi i vozi, i vozi, i vozi. A uz put ces sam videti sta ti radi posao sta ne.
Naravno vazno je u startu bar priblizno izabrati to sto ti treba.


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
dada1309
Posts: 12
Joined: 07 Jul 2011, 12:29

Re: put do mora ali sa kojim bajsom

Post by dada1309 »

:D
IRalic wrote:
IONE wrote: -Kupi jedan par guma 25-ica kad poželiš neku turu sa lošim putem, makadamom, dolmom, šumskom stazom (sporije od MTB-a, što lako kompenzuješ na drumu)
Ah da, tih magicnih 2mm vise .. :mrgreen: ne znam ko je ovo pisao, ali ocigledno je okoreli drumas ;)
Sve ostalo sto je rekao je itekako na mestu. Kupi i vozi, i vozi, i vozi. A uz put ces sam videti sta ti radi posao sta ne.
Naravno vazno je u startu bar priblizno izabrati to sto ti treba.


Pozzz
:D zato i pitam prave ljude , da sto manje lutam jbga u moje vreme se vozio poni
Post Reply