put do mora ali sa kojim bajsom

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

dada1309
Posts: 12
Joined: 07 Jul 2011, 12:29

put do mora ali sa kojim bajsom

Post by dada1309 »

postovanje bajkeri ,planiram na more bajsom ,kondiciju polako pripremam ali mi je problem bajs ,ako moze neki savet budzet mi je do450 e uzeo bih nov da me ne boli glava ,da li scoot , trek 3700.3900 neznam jos nisam imao iskustva sa tim ako bi neko pomogao bio bih vam zahvalan :D
dada1309
Posts: 12
Joined: 07 Jul 2011, 12:29

Re: put do mora ali sa kojim bajsom

Post by dada1309 »

:D
dada1309 wrote:postovanje bajkeri ,planiram na more bajsom ,kondiciju polako pripremam ali mi je problem bajs ,ako moze neki savet budzet mi je do450 e uzeo bih nov da me ne boli glava ,da li scoot , trek 3700.3900 neznam jos nisam imao iskustva sa tim ako bi neko pomogao bio bih vam zahvalan :D
:D znam da je malo smarno pitanje recite bilo kakav predlog da li ktm , pomozite deda ima 46 god i slabo se razume ali voli biciklove i voznje
User avatar
IONE
Posts: 62
Joined: 04 Aug 2008, 00:50
Location: Sabac

Re: put do mora ali sa kojim bajsom

Post by IONE »

Mtb,Road,Treking?
Da li bi vozio iskljucivo po asfaltu,da li bi kacio bisage,da li ti je bitna brzina...Napisi nam neke smernice da nam olaksas preporuku :wink:
Ovaj model je odlican za cenu po kojoj se prodaje(povoljniji od Trek 3900 a ima bolju opremu).
http://www.totalbike.rs/bicikla/cross-c ... ano-oprema
Mediokritet je pojeo disidenta...
http://www.google.com/profiles/IoneSabac
dada1309
Posts: 12
Joined: 07 Jul 2011, 12:29

Re: put do mora ali sa kojim bajsom

Post by dada1309 »

Hvala prvo na odgovoru , :D skoro sam citao bachamanov blog i sebe video u toj situaciji naime dosta dugo zelim da se upustim na duzi put bajkom. Bike da bude i za asfalt i za ostalo. Takav bajk sto si poslao sliku sam gledao u prodavnici, pa sta ja znam nemam dovoljno iskustva. Pa ja sam na avalu pedalirao sa obicnim brzincom a mogu misliti koliko bi mi bilo bolje da je neki bolji bajk.

Zaboravih bisage obavezno.

Visok sam 172 tezina 72kg koji ram?
User avatar
IONE
Posts: 62
Joined: 04 Aug 2008, 00:50
Location: Sabac

Re: put do mora ali sa kojim bajsom

Post by IONE »

Biciko sa linka ima trenutno najbolji odnos ulozenog novca za dobijeni kvalitet,tako da moj glas ide za Agamu.
Za "kusur" nabavis kacigu,osvetljenje,rezervne gume(montirace,flekice),pumpu...
Velicina bicikla koja bi tebi odgovarala je 17 inca,ali zbog geometrije uvek treba probati biciklo pre nego sto se isto i pazari.

P.S. Razmisli i o nekom trekingu,oni su idealni za putovanja.
Mediokritet je pojeo disidenta...
http://www.google.com/profiles/IoneSabac
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: put do mora ali sa kojim bajsom

Post by shebez »

IONE wrote:tako da moj glas ide za Agamu.
Agama je solidan bajs, ali ima jednu manu bas onu koju je i Bachaman imao sa njegovim KTM-om, nije predvidjeno da se na taj ram kaci korpa, pa tako od klasicnog nosaca za bisage nema nista. Mozes samo da okacis onaj nosac na sticnu sto trpi do 12kg ali to nije nikako dobra preporuka za duza putovanja.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
dada1309
Posts: 12
Joined: 07 Jul 2011, 12:29

Re: put do mora ali sa kojim bajsom

Post by dada1309 »

:D hvala na informacijama. 17 inca nisam imao pojma dobro sto ste mi rekli da ne kupim neki mnogo veci. Joj sta cu moram jos da guglam, znaci agama sa bisagama ne ide.

Hvala na iskrenim odgovorima.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: put do mora ali sa kojim bajsom

Post by shebez »

Ti proveri jos jednom, ja koliko se secam nema predvidjene rupice za gepek, a da u startu nesto budzis, ne ide.

P.S. Ako se setis da si nesto zaboravio da napises, koristi edit (uredi).
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: put do mora ali sa kojim bajsom

Post by Gruja »

Kako vidim na slici, na toj Agami postoji rupa, odmah iznad kuke menjača. I čini mi se da je iste veličine kao i rupa na mom Scottu na koju sam ušrafio paktreger i drži se bez problema.
S druge strane, jedan moj drug je na Capriolo Lizard namestio paktreger tako što je iskoristio rupu same kuke za menjač, postavio je šraf kroz nju, a sa druge strane prikačio na imbus koji drži adapter za disk kočnicu, naravno, morao je da stavi duži imbus.
To je zapravo mu je uradio serviser, ne on sam napamet, i izgleda zaista dobro i čvrsto... ali opet, sve zavisi od oblika rama, kod mene recimo ne bi moglo tako da se namesti.
User avatar
Nesha
Posts: 61
Joined: 20 Jan 2008, 16:04
Location: Vršac

Re: put do mora ali sa kojim bajsom

Post by Nesha »

Čekajte malo. Pa ovo je MTB... Neće valjda na duža putovanja ovim bajsom?!? U stvari ne znam koliko daleko živiš od mora. Možda ti je more na 50-tak kilometara :)
Uzmi lepo neki touring/treking bicikl i nećeš imati problema. Koliko hoćeš mesta za kačenje korpi, torbica, bidona. A i mnogo je udobniji. Ali ako želiš malo off road avanture (naravno bez bisaga) onda gledaj MTB.

Ali ni toring bicikl se ne može meriti sa recumbentom što se tiče dužih putovanja ;)
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: put do mora ali sa kojim bajsom

Post by shebez »

Grujo, ti ces nadrljati u zivotu posto ne znas da razlikujes rupe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ja na ovim slikama ne mogu da vidim najbolje, pa pisem napamet po secanju. U svakom slucaju neka Dada proveri da li moze ili ne.
Postoje dve rupe u ramu ali nisu okrugle pa se kroz njih nemogu pricvrstiti srafovi bez da nesto nabudzis. :roll:

A sto nesha pise ja potpuno podrzavama, jedino sto je kod nas problem sto kad kupujemo bajs hocemo sve u jednom. Najbolje je imati za svaku voznju namenski bicikl ali nema se za taj luksuz, pa mtb dodje kao najbolje resenje.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: put do mora ali sa kojim bajsom

Post by Gruja »

shebez wrote:Grujo, ti ces nadrljati u zivotu posto ne znas da razlikujes rupe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ajoj!! :mrgreen:
Dobro, ajd' da na slici ne mogu baš da prepoznam, ali uživo ipak mogu, nije tako strašno. :lol:
dada1309
Posts: 12
Joined: 07 Jul 2011, 12:29

Re: put do mora ali sa kojim bajsom

Post by dada1309 »

shebez wrote:Grujo, ti ces nadrljati u zivotu posto ne znas da razlikujes rupe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ja na ovim slikama ne mogu da vidim najbolje, pa pisem napamet po secanju. U svakom slucaju neka Dada proveri da li moze ili ne.
Postoje dve rupe u ramu ali nisu okrugle pa se kroz njih nemogu pricvrstiti srafovi bez da nesto nabudzis. :roll:

A sto nesha pise ja potpuno podrzavama, jedino sto je kod nas problem sto kad kupujemo bajs hocemo sve u jednom. Najbolje je imati za svaku voznju namenski bicikl ali nema se za taj luksuz, pa mtb dodje kao najbolje resenje.
mnogo hvala momci na savetima ja sam iz panceva a razmotricu i treking , videcu ovde kod mene ima i agame i lizard i jos ponesto
Jeremy
Posts: 6
Joined: 12 Apr 2006, 16:37

Re: put do mora ali sa kojim bajsom

Post by Jeremy »

Reći ću ti samo jedno: najvažnija je volja i želja! A ti to koliko vidim imaš. Tako da se ne opterećuj preterano. Da ideš kolima i na nekom auto forumu pitaš koji auto da kupiš niko ti naravno neće preporučiti yuga, punta i sl. a može i sa tim na more.
Naravno, najbolji je neki treking, turing ali ovo pišem zato što viđam ljude koji se baš opterećuju sa tim koje rukavice za bajs da kupe (pri tom nemaju problema sa šakama i sl. a voze par krugova oko ade).
Mada sa druge strane i kad sam ja išao na more nisam imao nešto para da ulažem u bajs ali sam se zato baš opterećivao bisagama, na kraju uzeh neke u capriolu za cirka 30eur i one su jedino bile za bacanje posle puta (ali su izdržale to jedno putovanje), naravno morao sam i najlone da nosim pošto nisu vodonepropusne:). Evo i slike bajsa, kad sam ga kupovao bio je najjeftiniji sa shimano menjačima (naravno sis) i v-brake. Kao što rekoh nikakav problem nisam sa njim imao (ne računajući jedno bušenje gume, i malo krivljenje točka kad sam na nizbrdici zveknuo preko rupe).
btw u ovoj otvorenoj vreći pozadi je fotoaparat (odmah na dohvat ruke) a ovaj kanap oko šticne je samo dodatno osiguranje (mada izgleda kao da ga je Grunf lično uvezao:)) i iako izgleda pretovareno tovar nije preterano težak i vozi se skoro kao da je bez tereta. Mada možda je to i zato što sam ja očekivao da će biti mnogo teže, a možda i zato što kad kao što rekoh čovek ima volje i želje sve je lako ko perce:)
Samo napred i opušteno, ne lupaj glavu preterano.
http://imageshack.us/photo/my-images/232/bajss.jpg/
dada1309
Posts: 12
Joined: 07 Jul 2011, 12:29

Re: put do mora ali sa kojim bajsom

Post by dada1309 »

mozda neki scoot treking ali mi te tanke gume deluju krhko, mozda gresim jer necu uvek biti na asfaltu , sta mislite nekako mi mtb deluje jace
Post Reply