mala pomoc.Hitno!

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
nikola 262
Posts: 1
Joined: 06 Jul 2011, 22:18

mala pomoc.Hitno!

Post by nikola 262 »

kupio sam SRAM 3.0 zadnji menjac i triggere x-3. E sad,da li je on kompatibilan sa shimanovom mega range racnom 11-34?I na bajsu(capriolo gtx 260)mi je fabricki lanac,da li i njega moram da menjam ili ne?Ukoliko moram da menjam nesto, sta da uzmem?
Hvala unapred.
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: mala pomoc.Hitno!

Post by Gruja »

Verovatno neće raditi kako treba jer na megarange račnama treba da ide megarange menjač, prepoznatljiv po velikim točkićima.
Tako teorijski stoje stvari, ali praktično ne znam, nisam probao.
Najbolje je da odeš u servis pa da ti to tamo pogleda neko stručniji. To važi i za lanac, mora da se pogleda da li je ok ili ne. Ako je ok, onda možda samo dužina treba da se podesi.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: mala pomoc.Hitno!

Post by IRalic »

Imao sam 3.0 menjac i rekao bih da je duzina tela menjaca identicna kao i kod ostalih, te bi trebalo sve da funkcionise bez problema ako se korektno podesi.
Ja sam menajco koristio sa kasetom sa najvecim zubcanikom od 30 zuba, ali rekao bih da tamo ima dovoljno mesta i kapaciteta za veci.
Taj tvoj Capriolo ima 7 brzina pozadi, right ?

Lanac - ako je zdrav, nema zasto da ga menjas. Za dijagnozu(merenje istegnutosti lanca) najbolje da svratis do prvog servisa da pogledaju.
Ako je za menjanje, vec ce te i oni posavetovati cime da zamenis, a i verovatno imaju i sami na prodaju.Izbor takvih lanaca nije neki, pa uglavnom nema sta da biras, svi su identicnog kvaliteta ;)

Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Post Reply