Capriolo???

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
Freebiker
Posts: 4
Joined: 09 Jan 2006, 18:56
Location: Novi Sad

Capriolo???

Post by Freebiker »

Cao! Da li neko zana isplati li se uzeti capriolo varanus za nekih 15000 din, ako neka predlozite mi neki bajs u tom cenovnom rangu. Bicikl mi je potreban za rekreativno vozikanje po gradu i mozda malo van njega. Mrzim bicklova sa zadnjim amortizerom tako da njih ne uzimate u obzir.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Ne nikako ..

Post by IRalic »

.. se NE isplati.

Svaki caprjolo je smece.

To sto izgleda cool,to je super,
ali sto ima najjeftinije nable,lezajeve,i srafove koji zardjaju posle prve kapi vode,rucice kocnica koje se savijaju pod rukom,pedale bez lezajeva,itd. to nije uredu.


Bolje ti je da uzmes polovnjak.
Em ce imati bolju opremu,em je od kvalitetnih delova.

Caprjolo ce ti se raspasti za godinu dana.

Kolko god da para izvojis za bajs,uvek ti je bolje da uzmes polovnjak,
Partizan,Terrano,Pirana .. idi,vidi,kupi i neces se kajati.


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
minja
Posts: 11
Joined: 13 Nov 2005, 01:59

Post by minja »

15000, skoro 200 evra. Kada dodas 50=bajs sa najmanje DEORE opremom za recimo 2005 godinu, zatim pogledas na internetu cenu takvog bicikla 500-600.. evra i onda se odlucis za Caprjolo ,to je sigurno losa kupovina bez obzira sto bih ga vozio samo po gradu.
Puno pozdrava ,naravno da takav bicikl nije skup ali ni ne valja .
MIKI
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

Nikako se ne zaleci sa CAPRIOLO-m, pozovi PIRANU, PARTIZAN, TERRANO TEAM ( 3340-920 ) i odaberi za malo vise kinte mnogo ozbiljniji i kvalitetniji bajs. To sto je polovan ne znaci nista, jako su malo vozeni, a delovi koji su bas jako izakani su i promenjeni u samom servisu pre stavljanja u prodaju.
Image

MTB-VRH brate!!!
User avatar
night rider
Posts: 19
Joined: 17 Oct 2005, 00:40
Location: Loznica

Post by night rider »

Eto, a ja se bas nosio mislju da ulozim jedno 8 cekova, pa da ga kupim na rate. Sad ste me bas pokolebali, ali ako znate negde da se daju bicikli po ovakvim uslovima (na rate) vi javite.
Naravno, svako od nas zna razliku izmedju Mercedesa i Zastave, ali moraju se uzeti u obzir i ostale mogucnosti.

Pozdrav iz Loznice
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Na rate - bez kamate

Post by IRalic »

night rider wrote:Eto, a ja se bas nosio mislju da ulozim jedno 8 cekova, pa da ga kupim na rate. Sad ste me bas pokolebali, ali ako znate negde da se daju bicikli po ovakvim uslovima (na rate) vi javite.
Naravno, svako od nas zna razliku izmedju Mercedesa i Zastave, ali moraju se uzeti u obzir i ostale mogucnosti.

Pozdrav iz Loznice

Na cekove i rate mozes i u servisu da kupis.
Znam da je u Pirani tako bilo,za ostale nisam siguran,
ali sigurno i kod njih moze.


Ali kad vec imas te cekove i ta cuda,
zar nije jednostavnije da dignes maleni kes potrosacki kredit ?
i lepo pazaris sta hoces i gde hoces :)

Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
nemke
Posts: 43
Joined: 18 Apr 2006, 18:58

da,da..

Post by nemke »

Mogu vam samo reci da je capriolo ok bicikl, pogotovo novi modeli!!! Ja imam Capriolo gladiator i SCOTT YZ1 i mogu vam reci da capriolo ne zaostaje ni malo...
User avatar
zoro
Posts: 22
Joined: 16 Apr 2006, 19:02
Location: Subotica

Post by zoro »

Nisam imao prilike da vozim neki bolji MTB, ali sam i ja licno sa mojim CAPRIOLO bajkom zadovoljan.Vozim CAPRIOLO SPORT na koji sam stavio DEORE prednju i zadnju glavu,ALIVIO srednji pogon i ALIVIO menjače,SRAM-ov osmofaz i lanac i STEF29 rucice kočnica i menjača.Ynam da ovo nije profi bike ali ja sam potpuno cool sa njim :P :P :P :P
nemke
Posts: 43
Joined: 18 Apr 2006, 18:58

Post by nemke »

uf, umalo da zaboravim! Ima jako kvalitetne delove! na primer pedale i srednji pogon je shimano.... menjaci su CI-DECK shimanovi.... ima prednju disk kocnicu... felne su ojacane aluminijumske!!
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Different strokes for different folks ;) - sto bi rekli braca ameri :)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
nemke
Posts: 43
Joined: 18 Apr 2006, 18:58

Post by nemke »

bas tako
markowe
Freebiker
Posts: 52
Joined: 19 Apr 2006, 14:23
Contact:

Post by markowe »

Sve to stoji da je Capriolo "kol'ko para, tol'ko muzike" varijanta, ali pre 2 godine sam prvi put posle 15 godina uzeo bajs, Capriolov Adrenalin (rukovodeci se uglavnom cenom, oko 130 EUR tada), i jes' da mi je to prvi MTB pa nemam pojma, ali meni je jako dobro posluzio do sada. Naveo bih:

prednosti
- ipak ima Shimano delove (neki Tourney, neki nizi kvalitet pretpostavljam)
- v-shift menjaci su stvarno ok, i uopste promena brzina dosta lepo klizi, i ne rastimava se puno
- izdrzljiv generalno, nikakvi veci kvarovi
- ima bar neki prednji amortizer, mada sam svestan da je shklj, al bolje ista neg nista
- solidan pocetnicki mtb, cini mi se, koji moze po gradu lepo da sluzi, a nece se buniti ako zapucas u planine

mane
- ram tezak kao... celik... i samo 19" (malo za mojih 187cm)
- pukla zadnja osovina, al dobro, to posle godinu dana, 3500km i svakojakih vratolomija
- eksplodirala fabricka spoljasnja guma, i to na pocetku Bukovackog maratona, poderao se deo koji trlja o felnu.
- je sam li rekao da je tezak? ali dobro, i to ima prednosti - dobar je trening, ima da letim na dobrom bajsu!
- prilicno drndave kocnice, cini mi se

Reci sta hoces, ali za ove dve godine sam presao hiljade kilometara na njemu, vozio sam po planinama u Sloveniji (600km po makadamu), prevalio Herceg-Novi Podgorica, osvojio Frusku goru, Medvednik i Bobiju.

OK, sad sam vec spreman za neki ozbiljniji bajk, ali ako sad penzionisem Adrenalina, nece mi biti zao, mislim da se isplatio kao jedan OK uvod u svet MTB.

Poz,

marko
Post Reply