Sta kupiti od Capriolo programa

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
KNELE
Posts: 3
Joined: 10 Mar 2010, 09:07

Sta kupiti od Capriolo programa

Post by KNELE »

Ja sam nov na forumu,pratio sam ga neko vreme trazeci informacije ali kako smo svi mi razliciti i svi imamo razlicite afinitete i mogucnosti zanima me predlog iskusnijih ljudi u vezi Capriolo biciklova.Ne znam koliko se moze generalizovati pitanje sta mislite o njima,jer su modeli razliciti ali me zanima uopsteno misljenje o tom brendu.Iskreno mene privlaci povoljna cena kao i to sto mislim da ce takav jedan bajk zadovoljiti moje (rekreativne )potrebe.

E sada posto ja slabo baratam terminologijom vezanom za biciklizam pokusacu da vam objasnim za cega bi bajk sluzio pa bi voleo da cujem vasa misljenja sta bi bilo dobro za mene.Prvo visok sam 179 tezak 80 kg,bajk bi vozio kao sto sam rekao rekreativno vikendima kada navatam vremena.Nisam ni sam siguran da li bi to sve bio asfalt ili bi bilo i prirode pa ukoliko postoji neki dobar kompromis izmedu ova dva,(mislim da bi vise u pitanju bio cvrst put)voleo bi da cujem predlog.Toliko od mene cenim svaku vrstu pomoci...

Da napomenem da sam razmisljao o Capriolo Roadster Tour,ali izgleda da on uopste nije za voznju van puta.Sta mislite o ovom modelu?
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Sta kupiti od Capriolo programa

Post by shebez »

KNELE wrote:Da napomenem da sam razmisljao o Capriolo Roadster Tour,ali izgleda da on uopste nije za voznju van puta.Sta mislite o ovom modelu?
Odlican bajk za cikloturizam ima tockove od 28 inca, ali offroad. :?
Samo neznam kakva je cena...
Image
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
KNELE
Posts: 3
Joined: 10 Mar 2010, 09:07

Re: Sta kupiti od Capriolo programa

Post by KNELE »

Cena je 16500,za kes a 18500 na 5 rata.Vredi li taj bajk te pare?
mmijat13
Posts: 1
Joined: 17 Apr 2010, 14:19

Re: Sta kupiti od Capriolo programa

Post by mmijat13 »

Gde si našao Roadster-a za te novce? Pošto i ja razmišljam da ga pazarim, doduše trekking verziju..
ranaloz
Posts: 1
Joined: 19 Apr 2010, 08:03

Re: Sta kupiti od Capriolo programa

Post by ranaloz »

Jos jedan novajlija na forumu. Vidim da je pokrenuta tema oko preporuke za kupovinu modela Capriolo bicikla koji je u klasi City ili Trekking bicikla. Kako i moja malenkost spada u dosta neiskusne poznavaoce svih "finesa" na koje treba obratiti prilikom kupovine bicikla, do skora sma smatrao da je sasvim svejedno kupiti ovaj ili onaj bicikl, ali kako stvari stoje gadno bih se presao - neiskusto i neznanje uvek se debelo placaju. Dakle, moja dilema je skori identicna Kneletovoj (prvi post). Do "suzenog" izbora bicikala koji bi mozda meni najvise odgovarali dosao sam konsultujuci se sa nadam se pravim osobama u tom poslu - serviserima bicikala. Na osnovu kratkog "resetanja" koje sam doziveo od mastora, skoro svi su mi preporucili da se opredelim za Capriolo Speedster ili Roadster. Model Speedster "ne bih mi odgovaraoa" pretpostavljam da pogadjate zbog cega - "za moj budzet ima jednu crnu rupu koju ni sa cim ne mogu da zakrpim ". Dakle ostaje mi Roadster model za koga sam dobio informacija da se za ulozeni novac dobijam najveci kvalitet (svakako o ovoj oceni voleo bih da cujem komentar ostalih forumasa i onih koji poseduju takav bicikl jer njihovo iskustvo bi mi bilo dragoceno). Ima jos jedna stvar koja me pomalo zbunjuje, u zadnjem postu mmijat13 pominje da Roadster postoji u kategoriju City i Trekking bicikla - da li sam to dobro razumeo. Na jednom hrvatskom sajtu (http://www.bicikli.hr/touring-bicikli/c ... _info.html) naisao sa na oglas gde jedna firma prodaje Capriolo Rodster bicikl (koji je u Hrvatskoj prilicno skuplju valjda sto je druga drzava), medjutim jos vise sam ostao u cudu kada sam uporedio sliku Roadstera koju je poslao shebez i onu koju sam ja skinuo sa gore pomenutog sajta. Dakle o cemu se tu radi: da li nije isti tip Roadstera???, ili za izvoz prave daleko kvalitetnije bicikle nego za domace trziste - sto me uopste ne bi zacudilo. Cini mi se da osim natpisa na bicikulu koje je identicno na obe slike u ostalim detaljima malo se sta slaze. Ocekujem Vas komentar o toj dilemi. Takodje zanima me gde najpovoljnije mogu da kupim Capriolo Roadster.

Pozdrav
Post Reply