Ventil problem!!!

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
lukaves
Freebiker
Posts: 86
Joined: 22 Dec 2009, 13:56
Location: Beograd
Contact:

Ventil problem!!!

Post by lukaves »

Zdravo drugari,

taman kad sam planirao malo da se provozam do Avale, proverim pritisak u gumama i zadnju odlucim malko da dopumpam. Tako i uradim. Kad sam skinuo crevo sa ventila gume vazduh je i dalje izlazio na ventil. Iglica ventila se ne vraca u provibitni polozaj. Radi se u "auto ventilu". Desavalo mi se to i ranije par puta, ali posle par "ubedjivanja" posle naduvavanja se udarna iglica vracala u svoj polozaj i sprecavala da vazduh izlazi van. Sad vise to ne funcionise, zaglavila se i gotovo. Unutrasnja je ispravna, ucinilo mi se da negde i ona pusta pa sam je skunuo, ali je ok. Ovakav problem nisam imao ranije. Pokusavao sam sta sam umeo da resim problem, ali bezuspesno. Plan za Avalu se odlaze, steta :(
Da li je neko od vas imao nesto slicno, ili cu ipak morati da kupim unutrasnju, samo zbog ovoga?
Far over the misty mountains cold
To dungeons deep and caverns old
The pines were roaring on the height
The winds were moaning in the night...
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: Ventil problem!!!

Post by Dejv »

Probaj da zamenis iglu ventila.
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
lukaves
Freebiker
Posts: 86
Joined: 22 Dec 2009, 13:56
Location: Beograd
Contact:

Re: Ventil problem!!!

Post by lukaves »

Ma nista ne mogu da pomerim. Udarna igla je u donjem polozaju i ne mogu da pomerim nista, a i nemam nista zgodno cime bih mogao da nesto uradim. Bas bez veze. :(

http://www.flickr.com/photos/32693727@N00/4277931907/
Far over the misty mountains cold
To dungeons deep and caverns old
The pines were roaring on the height
The winds were moaning in the night...
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Ventil problem!!!

Post by IRalic »

Helou ;)


Prvi put vidim tako nesto :) izgleda zaribalo :D

Moguce je da se moze spasiti guma tako sto ces otici kod prvog vulkanizera, i zamoli ti ga da ti promeni celu iglicu.
Oni imaju alat, takav mali srafcigercic, kojim se igla odvrne i kompletna izvadi napolje.
E onda zavrne ispravnu, naduvas i teras dalje :)
Ako slucajno imas kakvu staru unutrasnju, ponenesi sa sobom, za slucaj da majstor nema iglica, moze da skine sa te.
Ali trebalo bi da imaju iglice, ili bar ceo sklop ventila za automobilske tubeless felne, jer to cesto ume da rikne na autu,
bas sam ja prosle godine menjao jer je pustalo na spoju ventila i felne.

E sad, ako ce ti majstor tu uslugu naplatiti toliko da za te pare mozes da kupis komplet novu unutrasnju gumu, onda bolje idi i kupi novu ;)


pozzzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
lukaves
Freebiker
Posts: 86
Joined: 22 Dec 2009, 13:56
Location: Beograd
Contact:

Re: Ventil problem!!!

Post by lukaves »

A hvala puno na brizi!!!

Ali kad je neko blesav kao ja onda je blesav za ceo svet :D
U zelji da sto pre krenem na Avalu (kratak dan) nisam odmah pogledao u alat. Imao sam taj mali "srafcigercic" sa kojim mogu da odvrnem iglu ventila. Medjutim u zurbi i nesretan sto se plan drasticno menja poceo sam da sizim, i odmah potrazio pomoc vas "drugara po tocku", sto je sasvim normalno i pohvalno :D , nadam se.
I evo skinuo sam iglicu, gumica otisla i jedan deo je bio slomljen, verovatno kad sam pokusaovao raznoraznim nadrialatima da to odvrnem (a imao sam, samo je trebalo da stanem i razmislim). Medjutim taj komplet sa gumicom i iglicom nisam imao. Da ne bih isao u grad da to kupim potrazim od komsije da mi da ako ima. On skide sa svog staro "keca" i dade mi. Hvala mu :D

Eto sta je dobar komsija, mada ne voli da vozi bike :D :D
Far over the misty mountains cold
To dungeons deep and caverns old
The pines were roaring on the height
The winds were moaning in the night...
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Ventil problem!!!

Post by barda »

Pozdrav lukaves!

Vidim da si sredio gumu, uz pomoć komšije, ali i našeg foruma :D

Kliknuo sam tvoj web link u avataru i video da bi mogao da nam pomogneš u našoj akciji dresovi i majce freebikinga!
Reklamiraš najveću prodavnicu majci na Balkanu, ti si pravi čovek za nas :wink:

Pridruži nam se u temi
http://forum.freebiking.org/viewtopic.php?f=13&t=1365
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
lukaves
Freebiker
Posts: 86
Joined: 22 Dec 2009, 13:56
Location: Beograd
Contact:

Re: Ventil problem!!!

Post by lukaves »

Uspeo sam da resim problem, ali mislim najvise je od pomoci bio forum - naterali su me drugari da malo razmislim. :) A i onaj ventil od komsije sam unistio. Pa sam isao u grad da kupim, ali zajedno sa unutrasnjom (auto ventil). Svaki taj ventil sam ja u stvari onesposobio sa auto pumpom. Ne sme puno da se crevo pumpe navlaci na taj ventil prilikom naduvavanja gume - samo onoliko koliko je dovoljno *jer udarna igla pumpe ga nabije i slomi i ostane onako yaglavljen) - naucio sam sad :D
Sto se tice majica, ok, samo napred, tu sam, kazite svoje predloge i ideje.

Pozdrav svima!
Far over the misty mountains cold
To dungeons deep and caverns old
The pines were roaring on the height
The winds were moaning in the night...
Post Reply