scott yz-1

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
nino
Posts: 33
Joined: 13 Aug 2005, 10:40

scott yz-1

Post by nino »

hteo bih da uzmem bicikl scott yz-1,koji u prodavnicama kosta oko 20 000 dinara.biciklu vozim rekreativno.da li takav bicikl valja cemu,malo mi je to jeftino za scotta,da nesklapa to neko kod nas,lici mi nesto na polar ili se ja to varam.
User avatar
NevenB
Freebiker
Posts: 74
Joined: 13 Apr 2005, 11:46
Location: Avala
Contact:

Post by NevenB »

Pa sta ako se sklapa kod nas?...
Naravno da se sklapa kod nas, scott salje samo ram.. (Valjda)..
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

scott

Post by misaxtr »

Frame - Scott Octagon Timo Replica, Voltage Geometry, Disc Ready
Fork - Suntour X-60 W Preload 75 Mm Travel
Gears - Shimano Alivio
Wheels - Alex Dm-18 D-wall Rims, Shimano Alivio Rear Hub
Brakes- Scott Comp V-brakes
Tires - Scott Voltage 26x2.1
Size - XL

Karakteristike su ove.
Treba pogledti i sta se nudi od "uvezenih" bajkova sa strane, jer se moze dobiti i bolja oprema za istu kintu.
U svakom slucaju, za rekreativnu voznju koja preferira asvalt a ne teren moze da prodje bez problema.
Whiskeytown
Posts: 26
Joined: 17 Jul 2005, 23:52
Location: bgd

Post by Whiskeytown »

Ma ne sklapa se kod nas, Scott posalje ceo bajk u kutiji rasklopljen, tj samo su mu skinuti tockovi, tako da je sve originalno tu.
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

scott

Post by misaxtr »

Mala ispravka:
tacno je da se SCOTT bicikli ovde uvoze rasklopljeni u kutijama i da se posle samo sastave, tako da su svi delovi na mestu...ali...
tacno je i to da se ne retko desava da nasi "malo" promene sadrzinu delova, pa se na nekom nadje npr. umesto ROCKSHOX viljuske obican SUNTOUR i sl.
tacno je takodje da neki SCOTT-ovi nikada nisu ugledali svetlost dana kao kompletni, vec su prodavani u delovima - veca zarada, naravno!
Dakle, pre kupovine treba na net-u dobro pogledati strane sajtove sa istim proizvodom t.j. biciklom i uporediti sa domacom 'konfiguracijom".
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Pa sad ..

Post by IRalic »

Hejka :-)




Ko malo bolje zagleda,
videce da ti Scottovi nemaju niakve veze sa YZ1 za EU ili neko drugo trziste.

Koliko sam je video,oprema koju stavljaju ne njega neka tipa ala Caprjole.

Jeftini pogoni i neki cudni "fency looking" tockovi.
I cak ih ima u miliion "varijanti",
te sa ovim tockovima,te sa onim..te sa Alivio menjacem,te sa nekim drugim..te sa ovim,te sa onim pogonom..

Tako da mislim da od te price "da stize spakovan u kutiji" nema nista


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
nino
Posts: 33
Joined: 13 Aug 2005, 10:40

u pravu ste

Post by nino »

Gledao sam malo na netu ,u EU ta bicikla kosta od 400-500 eura,u Hrvatskoj ,kod ovlastenih prodavaca(na scott sajtu nema nasa drzava),ta bicikla kosta oko 500 evra i sad vi meni recite kako kod nas kosta 240 evra!!!pa to mora da je samo scottov ram ,nemoguce da je tolika razlika u cijeni,tu meni nesto smrdi.pazite meni kao rekreativcu koji za vikend preveze oko 150 km mozda i takva bicikla zavrsava posao ili da trazim neku polovnu koja je stigla iz inostranstva(imateli nekog da mi preporucite).dajte neki predlog do 250 evra!!
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

polovni...

Post by misaxtr »

Pozovi 011/3340-920 - TERRANO TEAM i trazi BOZU ili
064/142 10 35 - cuveni majstor BOCA i raspitaj se o detaljima.
Za 250 eur ce se naci sigurno nesto, to znam sigurno, jer sam ih vidjao i vidjao unazad godinama..., a i zeni kupio jedan.
Whiskeytown
Posts: 26
Joined: 17 Jul 2005, 23:52
Location: bgd

Post by Whiskeytown »

Pa zato se ode na sajt Scott ili koga vec i vidis sta originalno stoji na tom modelu bajka i onda uporedish. I ja se slazem sa svim gore navedenim.
Ima u Planetu recimo Scott `60 scale i kosta oko 60 000 din, pa odes na sajt i uporedis delove i sve.
Post Reply