Neprijatno pištanje kočnica

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
mr_pingvin
Posts: 2
Joined: 05 Aug 2005, 03:59
Location: Zrenjanin, Kovacica, Pančevo

Neprijatno pištanje kočnica

Post by mr_pingvin »

Prvo pozdrav svi ljubiteljima biciklizma... Ja se ovim sportom bavim samo rekreativno i nisam neki ekspert po tom pitanju.

Nedavno sam kupio novi city-bike pošto je moj stari trkački već prešao ponoletstvo, pa bio je i red. Sve ide lepo, već sam na njemu prešao 200-tinak kilometara jedino imam problem sa kočnicama. Kada kočim gumice pište ko lude a na felnama ostaje neki crni trag. Baš sam se neki dan izblamirao pred društvom, kada se u tišini našeg malog gradića žačuo gromoglasan echo mojih kočnica ( i prednjih i zadnjih ). Na starom biciklu nisam imao taj problem. Za model kočnica ne znam tačno, ali su V-brake.

Jel može neko da mi pomogne da sprečim ovo pištanje....???
Hvala unapred!
User avatar
NevenB
Freebiker
Posts: 74
Joined: 13 Apr 2005, 11:46
Location: Avala
Contact:

Post by NevenB »

Pa pokusaj da promenis paknove...
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Hej :-)


Pa,bilo bi zgodno da nam kazes TACNO koji model kocnica,i koja felna je u pitanju.
Da bih znao u kom pravcu treba traziti problem ..



Pozz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

skripa...

Post by misaxtr »

Sto kaze Igor, Malo precizniji podaci bi bili znacajni, ali generalno problem prave paknovi.
Probaj neke mekse da stavis, to bi trebalo da resi "jaukanje"
Image

MTB-VRH brate!!!
mr_pingvin
Posts: 2
Joined: 05 Aug 2005, 03:59
Location: Zrenjanin, Kovacica, Pančevo

Post by mr_pingvin »

U proizvođačkoj specifikaciji piše samo da je model V-Brake. Nije ni bitno, probaću da zamenim pakne...

Hvala na brzim odgovorima... :) :) :)
csc-fan
Posts: 29
Joined: 06 Oct 2005, 12:58

Post by csc-fan »

Pa i moje skripe, ali ima to i svojih dobrih strana, posto nemam sirenu ili zvonce, pa kada prolazim onuda gde ima ljudi, ovo ih vrlo dobro obavesti da nailazim :D
Veljko_B
Posts: 11
Joined: 25 May 2005, 11:20

Post by Veljko_B »

Možda samo paknovi nisu dobro namešteni. I meni se dešavalo do pre neki dan da škripi prednja v-brake, pa sam se jedva naterao da to sredim.
Bitno je da rastojanje leve i desne pakne od felne bude jednako kao i da svaka pakna kad stisneš kočnicu celom površinom legne na felnu.
Post Reply