Sta kada naprsne ram?

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
csc-fan
Posts: 29
Joined: 06 Oct 2005, 12:58

Sta kada naprsne ram?

Post by csc-fan »

Ćao svima,

naprsao mi je Al ram (Polar) na delu cevi gde ulazi šticna (nije pukao skroz, ali postoji linija od jedno 2cm), odmah iznad vara, a ispod obujmice. Kažu u servisu da sam je previše izvukao, ali nisam, vec sam do crte, kako je naznačeno na šticni. Biće da je u pitanju moja težina koja se povećala ovih meseci :( .

Šta moze da se radi u ovoj situaciji? Da li znate nekoga ko bi to mogao da zavari (ko se uopšte bavi zavarivanjem aluminijuma?) i da li se ovo uopšte radi ili treba da se menja ram? Meni deluje da je to mesto koje nije tako kritično. Bicikl je relativno nov i prešao je ne više od 5000km, dakle nije baš tako mnogo i ne kupuje mi se novi. U Polarovom servisu i kod Markonija nemaju pojma ko bi to mogao da uradi, pa rekoh, freebikeri možda znaju?
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Sta kada naprsne ram?

Post by IRalic »

Onda kupis novi ;) a ako nemas za novi, onda odes kod majstora i zakrpis ako moze, pa kolko izdrzi - izdrzi.
Kod aluminijuma je to daleko komplikovanije nego celika, jer alu treba uvek termicki obraditi nakon zavarivanja,
jer var slabi materijal u zoni koju pregreva, te treba posle ceo ram termicki obraditi kako bi se uklonile te slabe tacke.
Pre toga treba znati koja je tacno legura u pitanju, i kakva je procedura termicke obrade.
Naravno nijedan majstor ti to nece raditi ;) nego ce zapljuckati pukotinu i vozi misko.
Ako i dalje budes opterecivao to mesto, pucice opet, samo je pitanje kad.
Dakle zakrpi i vozi dok moze :)
Inace to mesto koje pominjes je itekako optereceno, manje od spoja ceone cevi i donje/gornje,
ali opet, na tome sedis! a sticna deluje kao poluga ..

Za telefone i adrese majstora klikni ovde.



Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Post Reply