Ležajevi prave buku - kriva osovina?

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
milke
Freebiker
Posts: 139
Joined: 27 May 2006, 13:02
Location: Kraljevo

Ležajevi prave buku - kriva osovina?

Post by milke »

Kad jašem mog KTM-a, čak i dok ne okrećem pedale čujem pozadi neko krckanje. Onda skinuh zadnji točak i okrenuo sam ga dok sam ga držao za osovinu i zaključio da se čuju ležajevi. Oni su ok, neoštećeni, ali je verovatno osovina van balansa pa ležajevi prave buku kad se pomeraju...

E sad dolazi deo za koji mi je potrebna pomoć. Šta da radim, da li mogu da pazarim samo osovinu ili moram ceo hub? Trenutno imam Quando hub za v-brake (ne znam tačno za koliko žica, to ću sutra da proverim :P ). Ne bih da uzimam nešto što će brzo da me izda (ovaj hub je izdržao oko 10k km), ali definitivno nemam keša ni za XT... Slobodno stavljajte svoja mišljenja :)

Hvala
There are 10 types of people in this world. Those who understand binary and those who don't.
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: Ležajevi prave buku - kriva osovina?

Post by Dejv »

Ako kupujes novu osovinu posle 10k km - proveri u kakvom su ti stanju felne (kocione povrsine).
I razmisli dal mozes da nadjes posten nov ceo tochak - jer pletenje ne mora biti jeftino... osim ako ne pletes sam.
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
milke
Freebiker
Posts: 139
Joined: 27 May 2006, 13:02
Location: Kraljevo

Re: Ležajevi prave buku - kriva osovina?

Post by milke »

Uh, ispade veliki problem oko ovoga...

U pitanju je oštećen konus... U servisu su pokušali da stave konus sa neke druge osovine, ali nekako navoj ne pasuje :roll:
Ovakvu novu Quando nablu neću nigde naći (po rečima servisera), pa mi nude neke no name.

Mislio sam da uzmem novu Deore nablu, ali problem je što su mi zupčanici na navijanje, a Deore je za kasetu (?), a sedmofazne kasete se ne proizvode (inače bih kupio to pa da zamenim).

Sutra ću kod servisera bicikl. kluba da probam da nakarabudžim neki konus, a ako to ne uspe, stvarno ne znam šta ću :( Help, anyone?

Inače je pletenje točka 300-400 dinara, kako koji servis :)
There are 10 types of people in this world. Those who understand binary and those who don't.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Ležajevi prave buku - kriva osovina?

Post by IRalic »

Serijski wrote: Mislio sam da uzmem novu Deore nablu, ali problem je što su mi zupčanici na navijanje, a Deore je za kasetu (?), a sedmofazne kasete se ne proizvode (inače bih kupio to pa da zamenim).

Itekako se proizvode sa sedam a na kasetu :) sad sto kod nas bas i nema da se kupi, to je druga stvar ;)
Bilo je pre godinu ili dve u Capriolu izlozen jedan komad. PG730 12-32

A ne mogu da nadju neku komplet osovinu sa komplet lezajima koja bi odgovarala ?

Inace takvi tockovi su relativno jeftini, te ako nista, kupis drugi tocak i to je to.
Sigurno kosta koliko kupovina nove nable+preplitanje tocka,ili tek malo vise od toga.


Pozz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Post Reply