sta je riknulo?

Održavanje, popravke, prepravke...

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
PETZA
Posts: 51
Joined: 25 May 2005, 15:53
Location: BEOGRAD

sta je riknulo?

Post by PETZA »

Vozio sam bajs sve super ,samo odjednom sam pedale poceo da vrtim u prazno ,znaci u koju god brzinu da ubacim vrti se kao u nazad znaci bez otpora i bajs se ne pomera! :( Predpostavljam da je onaj deo ispod kasete (ona cegrtaljka :o ) Sta vi mislite sta bi moglo biti ,kaseta je menjana skoro kao i lanac?
Franz
Posts: 15
Joined: 01 Jun 2009, 14:51
Location: Prnjavor, Republika Srpska

Re: sta je riknulo?

Post by Franz »

Kaseta brate...nema sta drugo.
User avatar
PETZA
Posts: 51
Joined: 25 May 2005, 15:53
Location: BEOGRAD

Re: sta je riknulo?

Post by PETZA »

Franz wrote:Kaseta brate...nema sta drugo.
Kako kaseta kad se posebno menja kaseta ,a posebno ono cudo iza nje ne znam kako se to zove? A kaseta je nova deore!
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: sta je riknulo?

Post by IRalic »

Freehub rikno. Ta, kako kazes cegrtaljka ;-)
Unutar free hub tela (ono na sta se "niize" kaseta) ima kvacilo (cegrtlajka) koja se sastoji od "kvacica"(kuke)
koje opruge guraju da se zakace za nazubljeni deo koji pripada nabli, i time ostvarju mehanicku vezu izmedju dela koji okreces lancem (freehub body i kaseta) i same nable odnosno tocka.

Dok se ne otvori ne zna se sta je tacno riknulo, ali bilo kako bilo, sumljam da ce se bilo koji majstor sa tim zezati.
A i ne isplati se, posto je potrebna transplantacija celog freehub tela, a to obicno kosta koliko i cela nova nabla,
ako uopste ima da se nabavi ..
A i davati novi zivot nabli koja je vec poprilicno presla pomalo gubi smisao ;)
Koliko se secam kod tebe su Deore nable za V-brake, kojih jos ima u prodaji, tako da ce zamena biti relativno jednostavna,
dakle samo placas majstoru prepletanje tocka, bez novih zica i to sve, jer je nabla istih dimenzija.
Mislim da sama nabla kosta malo vise od 1000 din u Planetu.
Za slicnu cenu imas i malo slabiju FH-M495 za center lock disc rotor,a za koju stotinu vise Deore M530za center lock, a takodje mislim da su dimenzije iste,ili prilicno slicne te verovatno zadrzavas stare zice (ali ipak proveri kod njih, i sa majstorom)
te eto prilike da ugradis disc nablu ako ikad planiras da predjes na diskove, kad vec menjas da o jednom trosku to zavrsis ;)


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: sta je riknulo?

Post by Dejv »

Ja sam pre 4 godine rekao - ma nece meni nikada trebati disk glava ; )

I tako ja sada pored zivog i zdravog prednjeg tocka pletem novi...
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
Post Reply