Sjeverna Albanija

Gde ići, kuda ići, koja mesta treba posetiti i videti, koji putevi, staze i stazice su zanimljivi

Moderator: Moderatori

IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Sjeverna Albanija

Post by IRalic »

Potvrdjujem to sto je Sale rekao .. prolece tamoznaci druga polovina Maja ;)

Videcemo .. zelja postoji, SAMO jos treba uskladiti sve ostale obaveze i termine za neke druge stvari, i krenusmo ;)



Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Sjeverna Albanija

Post by rajko55 »

Najbolja solucija je posto Shebez hoce to da uradi brzo jer nema mnogo slobodnih dana otici vozom do Ohrida-Struge i odande za tri dana provozati Albaniju ( Ebasan-Drac-Tirana-Skadar ) i do Bara i iz Bara nazad vozom to je nekih 5 dana.Privatni smestaj u Albaniji je 5 eura a cene klope i pica za 30 posto nize nego kod nas pa ne treba nositi neke velike zalihe,sem Sashe koji je vegeterijanac.pozz
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Sjeverna Albanija

Post by shebez »

Rajko nisam ja za varijantu Elbasan - Tirana itd. Vec severom preko planina kao sto je vec spominjano u temi. Samo sto se tice vremena nikako ne bi mogao da odvojim 15 dana pa da se vozim od Beograda biciklom, vec auobus ili voz dokle se moze pa tri-cetri dana pedaliranja kroz Albaniju pa opet na voz i nazad za Beograd.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Re: Sjeverna Albanija

Post by VladaS »

Ja sam nacisto ovo izvozati tokom sledece sezone makar i sam, jer ova zelja traje vec 3-4 godine i ne prodje par dana, a da ne pomislim na ovaj krug, sto je prilicno opterecujuce po moju psihu :)
Ali ajde da ne prenagljujem pa ne bude nista kao ovog leta, ima vremena i interesovanja, nadam se da cemo se uskladiti nekako.
I mislim da pre juna ne bi bilo merodavno kretati...nastavicemo sledece godine...

Shebez: a da ti nisi malo gledao GE pa se zaneo sad usred zime :lol:
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Sjeverna Albanija

Post by shebez »

Ja jos uvek citam postove iz ove teme i cekam kada ce krenuti prica vezano za voznju severnom Albanije.
Ono sto mi je palo kao ideja je da iskoristimo voznju po Pesteru koja je najavljena za 05. i 06. jun, i da se posle te pesterske avanture uputimo put Berana i Plava pa dalje spust kroz Prokletije...
Mislim da ce jun biti dovoljno topao za takvu voznju a meni bi isto tako znacilo da znam unapred imali zainteresovanih jer imam dve nedelje godisnjeg odmora koje moram da iskoristim do kraja juna i moram ga unapred najaviti, a zelim da svaki dan iskoristim sto bolje budem mogao.
Mislite o tome, da cujem komentare...
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Sjeverna Albanija

Post by bluealek »

Što se mene tiče, teško da bih mogao da se pridružim u tom terminu, jer na odmor ne mogu pre jula :( . S tim što se bojim da će ova godina po pitanju finansijske panike i stiske biti slična prethodnoj, pa da za neko duže odsustvovanje iz grada neće biti ni para :? . Voleo bih, ali želje su jedno, a realnost nešto sasvim drugo...
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Sjeverna Albanija

Post by IRalic »

Hmm .. ja sam bas 5/6 Juna u Bugarskoj na 600km brevetu, kao delu prekvalifikacije za Paris-Brest-Paris 2011
mada u Sloveniji je 28 Maja, pa ako bih odvezao tamo, taj termin 5-6 bi mi ostao slobodan ..

Svakako se slazem sa konstatacijom da bi sto se logistike i troskova tice bilo lepo to spojiti sa tim Pesterskim vikendom,
kad smo vec tamo dole, da o jednom trosku odradimo dve ture ;)
Samo vreme putovanja tamo i nazad nije nimalo zanemarivo, te se i tu stedi ..
Sad, jedino slobodno vreme resiti ..

Ja prosle i ove godine imam sve slobodne dane pricno max iskoriscene na neke druge stvari ..
tako da mi je prilicno nezgodno da dodajem bilo sta na to, osim ako nije u pitanju vikend.

Ne znam .. koliko bese dana smo zamislili za to ? 2 ? 3 ?

pozz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Re: Sjeverna Albanija

Post by VladaS »

Meni odgovara sve do 20 juna, posle toga tek od avgusta.
Tako da varijanta 5-6...Pester ovo ono je ok.
Inace upad u CG na Berane a preko Pestera je prava bombona i divota od predela, ukoliko se naravno podrazumeva biciklom do Prokletija.
Nego mnogo mi diskutabilan taj prelaz u Albaniju kod Gusinja na Vermosh, te ima te nema zvanicnog prelaza, te treba te ne treba viza...u jednoj varijanti kosta 35e?? vadi se u Bgd u alb. ambsy. ( poput sengena daleko mu lepa kuca! ) u drugoj 'ma das 5e cariniku; u trecoj dobija se na prelazu za 10e...

Igore, mislim da bi u Pester/Prokletije varijanti trebala i cela nedelja...
Visoravan - Berane prelepih 50km; Berane - Gusinje ~50km ( takodje fenomenalna varijanta preko Mokre pl. kako bi se izbegao glavni put ) - teoretski moglo bi u jednom danu, objektivnije dan i po; i onda ono glavno: ~150km bemblanja kroz najludje predele...
Povratak moguc preko Skadra na Ulcinj, odatle bus za Bg....
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Sjeverna Albanija

Post by arxmilan »

ja bi se uklopio jedino u varijanti ako bi to obavili pre 5,6 juna da se mi lepo provozamo pa da dodjemo na pester. Jer mi je malo rizicno posle jer imam odbranu diplomskog krajem juna !
Mada opet kad razmislim Albanija je to!!
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Sjeverna Albanija

Post by shebez »

Ja mislim da bi nam od Pestera do Plava trebalo otprilike jedan dan bez nekog prevelikog zadrzavanja po nekim offroad stazama, a ako bi malo vise uzivali u krajoliku i vozili po planini onda oko dva dana. Kroz samu albaniju bi nam trebalo najvise dva dana da se spustimo do skadarskog jezera do granicnog prelaza Hani i hotit. Ukoliko je frka sa vremenom Podgorica je odma tu na dohvat ruke , znaci minimum tri, cetri dana pester-podgorica + ostaviti jedan dan za rezervu za svaki slucaj. Ukoliko nije frka sa vremenom moze se produziti do samog "skadra na bojani" pa u crnu goru uci direkt u Ulcinj
arxmilan wrote:ja bi se uklopio jedino u varijanti ako bi to obavili pre 5,6 juna da se mi lepo provozamo pa da dodjemo na pester. Jer mi je malo rizicno posle jer imam odbranu diplomskog krajem juna !
Mada opet kad razmislim Albanija je to!!
Milance malo je nezgodno ponovo se vracati na Pester, jer Plav odakle bi smo krenuli na voznju maltene je odma podno Pestera.

Ajde ja cu sutra pokusati da iscrtam neki trek cisto da imamo okvirno informaciju o kilometrazi i da vidimo koliko imamo da savladamo uspona odnosno kakav je visinski profil.
VladaS wrote:Nego mnogo mi diskutabilan taj prelaz u Albaniju kod Gusinja na Vermosh, te ima te nema zvanicnog prelaza, te treba te ne treba viza...u jednoj varijanti kosta 35e?? vadi se u Bgd u alb. ambsy. ( poput sengena daleko mu lepa kuca! ) u drugoj 'ma das 5e cariniku; u trecoj dobija se na prelazu za 10e...
Sto se tice viza bas je diskutabilna situacija pogledaj te ove komentare ovde.
Izgleda leti kao da ne treba viza ali opet treba proveriti.
Sta kaze Rajko kako je vadio vizu pre kad je ulazio iz pravca makedonije?
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Sjeverna Albanija

Post by shebez »

Evo odgovora za vize na sajtu ministarstva inostranih poslova republike albanije.
http://www.mfa.gov.al/
Ides na english, pa "Info for foreigners" pa "Who enters Albania without a visa" i eto odgovora...
Za gradjane srbije nije potrebna viza u periodu od 01. maja do 31. oktobra.
45. Serbia - in the period 1 may – 31 october 2009
Imam jos jedno pitanje, hoce li nam Crnogorci naplatiti ekolosku taksu? :mrgreen:
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Re: Sjeverna Albanija

Post by VladaS »

shebez wrote: Kroz samu albaniju bi nam trebalo najvise dva dana da se spustimo do skadarskog jezera do granicnog prelaza Hani i hotit. Ukoliko je frka sa vremenom Podgorica je odma tu na dohvat ruke , znaci minimum tri, cetri dana pester-podgorica...
Djordje govoris o putu uz samu granicu sa Crnom Gorom do Hanu i Hotit, i za to si tacno naveo otprilike potrebne dane ukoliko postoji zurba; ali plan je nadam se malo siri i ukljucuje dalje od HiH do Kopliku pa gore na Tet i spust na Skadar...ili od HiH na Goraj cime bi se isekla potkovica pa opet gore...lepo je i uz granicu, ali taj krug Koplik-Tet-Skadar je ono glavno.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Sjeverna Albanija

Post by shebez »

VladaS wrote:
shebez wrote: Kroz samu albaniju bi nam trebalo najvise dva dana da se spustimo do skadarskog jezera do granicnog prelaza Hani i hotit. Ukoliko je frka sa vremenom Podgorica je odma tu na dohvat ruke , znaci minimum tri, cetri dana pester-podgorica...
Djordje govoris o putu uz samu granicu sa Crnom Gorom do Hanu i Hotit, i za to si tacno naveo otprilike potrebne dane ukoliko postoji zurba; ali plan je nadam se malo siri i ukljucuje dalje od HiH do Kopliku pa gore na Tet i spust na Skadar...ili od HiH na Goraj cime bi se isekla potkovica pa opet gore...lepo je i uz granicu, ali taj krug Koplik-Tet-Skadar je ono glavno.
Vlado naravno, ja sam racunao najkrace moguce vreme provedeno u albaniji na tom spustu kroz Prokletije. Ako je nekome nedelju dana puno da se vozika kroz albaniju hteo sam samo da mu prestavim za koliko moze da dodje do podgorice i veze sa Beogradom. Ja licno sam za tu opusteniju varijantu, za krstarenje oko Skadra, obavezna poseta skadru na bojani, malo da odemo i na albansko more, , crna gora....
Ja se ne bi vracao tako brzo za Beograd, ako ovo izvedemo ja bi ostao na jadranu da drumasim mozda i cele dve nedelje koliko imam na raspolaganju, imam neke ideje o povratku preko hrvatske i bosne, sam ili sa jos nekim sve jedno...
Ako ti imas neku ideju... tu sam.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Sjeverna Albanija

Post by IRalic »

Helou ;) (ne znam kako je helou na albanskom ;) )


Ovako drugari, kao sto sam rekao malo sam promasio sa tim datumom oko breveta,
te je u Bugarskoj 5og a u Sloveniji 12og Juna.
Tako da ako bi isli na verijantu da posle Pestera krenemo put Albanije, ja bih imao samo 4 dana,
jer u Sloveniji valja biti u Petak uvece 11og, a start breveta je u Subotu u 6 izjutra.
Ili pak izvesti brevet u Bugarskoj, pa iz Bugarske direktno zapucati na jug Srbije/sever Crne gore,
na pocetak Albanija ture.

Dakle znacajna informacija meni u ovom trenutku je tacna trasa i broj kilometara/dana koji bi nam trebali za tu turu.
Te bih molio da se malo konkretizuje trasa i sve to, pa da vidimo mogu li to da uklopim ili ne.

Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Sjeverna Albanija

Post by shebez »

Igore,
Vlada i ja smo okvirno odredili rutu kojom bi se islo, treba tu jos dosta planiranja. Ono sto smo se dogovorili je da idemo posle pesterske ture i okvirno nacrtali rutu.
Ono sto je dobro u ruti to je ova (plava) deonica, bas za one koji ne mogu da odvoje previse vremena vec bi se posle prvog spusta vratili za Podgoricu.
Mi bismo se posle toga uputili prema Kopliko i nazad za Thet, pa opet jos jedan spust prema Skadru.
Evo otprilike trase, s tim sto ostaje jos planiranja.

Image

Severna Albanija.kml
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
Post Reply