Sjeverna Albanija

Gde ići, kuda ići, koja mesta treba posetiti i videti, koji putevi, staze i stazice su zanimljivi

Moderator: Moderatori

User avatar
vcorovic
Freebiker
Posts: 31
Joined: 04 Dec 2008, 10:08

Re: Sjeverna Albanija

Post by vcorovic »

Jedna fina slika - put Boge - Thethi
http://www.summitpost.org/images/original/230999.JPG
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Sjeverna Albanija

Post by rajko55 »

Zdravo vec od 15 juna mozda mogu i ja sa vama jer se vracam iz Grcke oko 13, a ako idem na Azurnu obalu to ce biti pocetkom jula,pa eto i mene,da vidim i taj deo Albanije, taman i da mi bude priprema.
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Re: Sjeverna Albanija

Post by VladaS »

IRalic wrote: Tako da, sumljam da bi lokalni setaci koza u prokletijama bili zainteresovani za par prasnjavih biciklista i jednog invalida u kolicima ;-)
Pozzzz
Da se onda malo zagrevamo sa slikama:
evo jos jedne extremistknje sa tamosnjih prostora, rec se nismo razumeli, ali uz univerzalan pristup osmehom prezivelo se, naravno tu je bilo i stado i pas:
http://www.vrum.fotopic.net/p53595752.html
User avatar
vcorovic
Freebiker
Posts: 31
Joined: 04 Dec 2008, 10:08

Re: Sjeverna Albanija

Post by vcorovic »

VladaS wrote: Da se onda malo zagrevamo sa slikama:
evo jos jedne extremistknje sa tamosnjih prostora, rec se nismo razumeli, ali uz univerzalan pristup osmehom prezivelo se, naravno tu je bilo i stado i pas:
http://www.vrum.fotopic.net/p53595752.html
:) ovu sam bas jutros gledao na tvojoj galeriji sa Grbaje
Nikola
Freebiker
Posts: 148
Joined: 29 Aug 2008, 17:23
Location: Novi Sad

Re: Sjeverna Albanija

Post by Nikola »

ma to je neka CIA špijunka :lol: ... nađite detalj koji ne pripada slici :mrgreen:
User avatar
Jovanovic
Freebiker
Posts: 128
Joined: 09 Apr 2005, 21:26
Location: šabac
Contact:

Re: Sjeverna Albanija

Post by Jovanovic »

da svratim na Filoloski da uzmem Albanski za pocetnike
Ma, ja sam već pronašao neke stvarčice :
Bjeshket e Nemuna Prokletije
veri sjever
jug jug
lindje istok
perëndim zapad
lumë reka
liqeni jezero
kreshtë greben
qafa sedlo
maja vrh
Q čitaju ć, to znamo.
Onda:
Po - yes
Jo - no
Faleminderit - Thankyou
Mirëmëngjes - Good Morning
Mirë Dita - Good Day (Don't use after about 5pm or you'll get strange looks and be firmly told 'Mirëm brëma'!)
Mirëm brëma - Good evening
Ima toga još, al da ne zatrpavam topik.

I ja bih voleo da idemo u toku leta, tako da bude što manje snega. Pa da osmislimo i po neku šetnjicu. Evo sad baš obnavljam gradivo na VRUMu, i mislim da bi baš bilo glupo proći onuda i ne prošetati.
I voleo bih kad bismo našli još po neki sporedan puteljak, da malo podignemo putanju. Ovo što za sada planiramo u principu prolazi rečnim dolinama (što ume da bude dosadno), i strmo preko prevoja. Neka grebenska deoničica bi baš lepo legla.
U povratku juznim potem, kazu da je put bio dosta lisiji, sa dosta "kamenih stepenica" i prilicno je kamenit, u odnosu na onaj severni,koji vise izgleda na prosecno dobar makadasmki put
Ja bih tu obrnuo smer, tako da se penjemo lošijim, a spuštamo pristojnijim drumom. Šta mislite o tome ?
Kao sto te poljske kolege gotovani u svojim Fronterama rekose "evo poceli da asfaltiraju put od Skadra do Tetha.O ne,uskoro ce i to postati dostupno turistima,i nestace taj mir i tisina.
Ma, ništa lepše nego da nađeš tako neku zabit (mir, tišina, rekoše), pa možeš da upadneš tamo da dižeš prašinu, naftu i buku do mile volje. I uživaš.
Nadam se da nećemo usput sretati te ljubitelje prirode.
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Re: Sjeverna Albanija - crtice sa puta kroz Boge i Theth 2006.

Post by VladaS »

Sjajan link Vlado.
Da malo ozivi prolece i da se priblizimo sezoni, pa da opipavamo situaciju za ovo putovanje.
Ja se nadam da se kod mene nece nesto bitno promeniti dotle.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Sjeverna Albanija

Post by IRalic »

Hej :)


Vidim niko nista ne pise, pa reko da ja bar razbijem tisinu, ako nista pametnije ;)

Meni su se spontano na glavu natovarile kojekakve druge stvari, bar za Jun i Jul,
tako da od voznjice nista za sada.
Jos ne znam kako stojim sa vremenom i obavezama na jesen, tako da za sada drzim tu opciju kao otvorenu.

Pa tako ..



Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Re: Sjeverna Albanija

Post by VladaS »

IRalic wrote:Hej :)
Meni su se spontano na glavu natovarile kojekakve druge stvari, bar za Jun i Jul,
Pozzz
meni takodje, sto nije nista neobicno, obicno ispunimo neke sasvim druge zelje/obaveze od planiranih...
slazem se da probamo tamo od Sep. pa mozda nesto i bude.
Ali pre toga cu overiti neke vrhove nogama u Avgustu, kao neka vrsta tajne izvidnice... 8)
User avatar
Jovanovic
Freebiker
Posts: 128
Joined: 09 Apr 2005, 21:26
Location: šabac
Contact:

Re: Sjeverna Albanija

Post by Jovanovic »

Au bre, momci, ja sam taman lupao glavu kako da slažem sve saradnike i izmislim nedelju dana za ovo. A vi tako. Pa dobro, možda mi je tako i lakše. Osim ako Vlado kaže nešto drugo...
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Sjeverna Albanija

Post by bluealek »

S obzirom na to kako mi je tokom leta nabijen program vođenjem raznih pretežno planinarskih i kanjoning izleta i ludačkim tempom posla zbog nekih pretumbacija u firmama za koje radim (a i zato što sam pokrenuo ovaj TV projekat od koga bih zaista voleo da napravimo nešto ozbiljnije), ja se ne usuđujem ni naglas da maštam o ovim stvarima, a voleo bih da izvezem tako neku pustolovinu na dva točka. Zapravo, pitanje je da li ću ovog leta uspeti da sastavim čak i nedelju dana bilo kakve vrste nečega što se može nazvati ODMOROM u pravim smislu, bez obzira da li je na točkovima ili pešice. Rad nam je postao toliko devalviran da sve što zaradimo praktično potrošimo na hranu koju konzumiramo dok završavamo posao, tako da onog trenutka kad prestanemo da radimo ozbiljno rizikujemo da pocrkamo od gladi :?

Dakle voleo bih, ali u ovom trenutku ne mogu ni da naslutim kad će se vratiti, i da li će se uopšte vratiti onakvo lepo, bezbrižno vreme, kao one godine kada smo onako opušteno tumarali od Durmitora do Maganika.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Sjeverna Albanija

Post by shebez »

Igore, Vladox2, Rajko, Sale (i svi drugi kome ovo moze biti interesantno) da malo podgrejem ovu temu da li euforija jos uvek drzi? Da li mozemo ovo da organizujemo na prolece? Ja bi se vrlo rado provozao ovim krajevima a Vi, sta kazete :?:
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Sjeverna Albanija

Post by bluealek »

Dobra volja uvek postoji, ali daleko je proleće... A lično mislim da ti tereni neće biti vozni pre leta.
Post Reply