Predlog: Maljenski rock

Gde ići, kuda ići, koja mesta treba posetiti i videti, koji putevi, staze i stazice su zanimljivi

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
lukaves
Freebiker
Posts: 86
Joined: 22 Dec 2009, 13:56
Location: Beograd
Contact:

Predlog: Maljenski rock

Post by lukaves »

Prvo da se svima zahvalim na više nego lepoj vožnji po Suvoborskim brdima (i druženju), a onako kroz priču primetio sam da je većina zainteresovana da se provoza Divčibarama, u širem smislu, pa i dalje. Tačnije, da se okupimo i napravimo krug po Maljenu, ako vreme dozvoli. Ja bih voleo da to bude ove 2012. godine, onako za kraj sezone. Pošto me je Kusha uvrstio u spisak neodlučnih ili nesigurnih učesnika :D , ja bih da to koliko-toliko promenim. Šalim se, ne smeta, ja zaista pratim dešavanja, ali nisam uvek u situaciji da se uklopim.

Elem, ovo je moj predlog:

Staza je negde oko 42 km, naravno, brdsko-uzbrdsko-uzbrdsko-nizbrdska :D . Mislim da je to ok da se lagano sa uživanjem pređe i u ovim kratkim jesenjim danima. Ako ipak ne, onda proleće je pravo vreme. Recimo, sastali bi se na Divčibarama u centru, tamo ima dosta mesta za vozila, a odatle bi krenuli prema vikend naselju, meteorološko-seizmološkoj stanici i dalje prema Crnom vrhu (1098 m). Potom bi se spustili ka asfaltu i vikend-naselju Rastovac, pa niz kosu ka selu Skakavci. Tamo ima lep vodopad, šumska kućica, lep ambijent za odmor. Dalje prema Tometinom polju i uspon ka Velikom Maljenu 970 m, dalje ka vrhu Vlasovi (1003 m) i Kraljevom stolu (1103 m) i na kraju opet u centar Divčibara.
Da ne trošim reči kako je staza i predeo predivan, mislim da je to svima jasno :) . Ja sam deo ovoga išao peške nekoliko puta, ako budem išao biću od pomoći, a ima i trek kreiran na osnovu tog iskustva.

Do Divčibara od Beograda: Ibarska magistrala, OMV pumpa, Lajkovac, levo za Mionicu, pa u Mionici desno-levo ka Divčibarama. Novi Sad, Požarevac i Kraljevo znaju bolje od mene kako :) .

Namerno nisam objavio, samo predlažem, neka to neko drugi objavi slobodno, jer još ne znam koji vikend ću moći da odvojim za ovu turu, eto :D . Samo sam hteo da zaintrigiram učesnike sa Suvoborske ture: Polara, Bardu, Fermaxa, Kushu...

Link ka treku koji možete pogledati:
http://ridewithgps.com/routes/1868794
Far over the misty mountains cold
To dungeons deep and caverns old
The pines were roaring on the height
The winds were moaning in the night...
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Predlog: Maljenski rock

Post by shebez »

Ja bi ovaj krug okrenuo u suprotnom pravcu.
Generalno ne volim planine gde se na voznju krece sa vrha, to stalno radimo i na FG.
Da li je bolje odmah se sjuriti i izgubiti visinu pa ceo dan posle lagano penjati ili se lagano spustati nizbrdo, pa na kraju dana kad si umoran da te saceka cetri km teskog uspona. :)
Ja sam sledeci vikend na Maljenu tri dana, pa ako se izdogovarate da ponesem bajs :wink:
Mozda jos neko od FBikera bude sa mnom :wink:
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
lukaves
Freebiker
Posts: 86
Joined: 22 Dec 2009, 13:56
Location: Beograd
Contact:

Re: Predlog: Maljenski rock

Post by lukaves »

Pa može, svejedno, može i u suprotnom pravcu, ima smisla. Mada kad siđeš sa Crnog vrha u Skakavce, odnosno kada si u reonu Kosjerićke Mionice ti si praktično u podnožju Maljena i kud god kreneš ti se penješ i to off-road varijantom. Otprilike su ujednačene dužine uspona. Stvar dogovora :) .
Far over the misty mountains cold
To dungeons deep and caverns old
The pines were roaring on the height
The winds were moaning in the night...
Post Reply