Znamenitosti Fruške gore

Gde ići, kuda ići, koja mesta treba posetiti i videti, koji putevi, staze i stazice su zanimljivi

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Znamenitosti Fruške gore

Post by bluealek »

Drugari, pravim neku rekapituaciju šta sve vredi posetiti na Fruškoj Gori. Ako imate neku zanimljivu ideju, slobodno napišite. Od prirodnih vrednosti i izletišta, preko kulturnih i istorijskih znamenitosti, do ugostiteljskih objekata i smeštajnih kapaciteta.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Znamenitosti Fruške gore

Post by barda »

Ovo sigurno znaš
http://www.stazeibogaze.info/category/t ... na/fruska/ :D

A ovde imaš objekte i izlete koje organizuje NP
http://www.npfruskagora.co.rs/cir/turizam.html
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Znamenitosti Fruške gore

Post by bluealek »

Da, pretresao sam taj sajt Nacionalnog parka, a znam i šta su ljudi postavljali kod nas :-) . Svaka dodatna informacija dobrodošla.
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Znamenitosti Fruške gore

Post by Grujic »

Sem ovog sto je Barda nabrojao ima i jedno desetak vodopada i zanimljivih dolina potoka. U sledecih mesec dana su to i najzanimljivija mesta za posetu jer kasnije krene vegetacijai neka mesta su teze pristupacna. Za ovo naravno vazi da treba imati i nepromocivu obucu. Nek od ovih mesta su dolina Strazilovskog potoka, potok Potoranj i sira okolina Crvenog Cota kao i Dumbovacki vodopad sa okolinom. Takodje i suma Morintovo u blizini Vrdnika gde se nalazi vodopad Lazin vir kao i Vrdnicka kula. To bi bilo to sto mi je odprilike prvo palo na pamet a da je zanimljivo u ovom periodu. Ovo su inace mesta koja su teze pristupacna biciklom, uglavnom su za pesacke ture.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Znamenitosti Fruške gore

Post by bluealek »

Ono što mene trenutno konkretno zanima su pre svega čisto turistički detalji, znači nešto što je lako dostupno za familije sa sitnom decom koja nikakvog planinarskog iskustva nemaju, niti raspolažu opremom (ili voljom) za kretanje po teškom terenu. Nije ni meni lako da se prešaltam na taj način razmišljanja, ali to je ono što se zahteva.
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: Znamenitosti Fruške gore

Post by Grujic »

Pa ostaje onda Strazilovo sa okolinom, zatimm Venac sa okolinom, Popovica, Zmajevac, Brankovac, Letenka, Andrevlje i Testera ali ti te terene vec znas. Jedino za sta nisam siguran da znas je suma Morintovo u blizini Vrdnika do koje se lako stize.
Post Reply