Zaleđe Komova i Kučke planine

Gde ići, kuda ići, koja mesta treba posetiti i videti, koji putevi, staze i stazice su zanimljivi

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Zaleđe Komova i Kučke planine

Post by bluealek »

Vrteći u glavi film o ovoj priči o severu Albanije, u glavi mi se povampirio stari neizdrž za prolazak tim pravcem, ali s crnogorske strane granice, kroz zaleđe Komova, ka Kučkim planinama. Google Earth jako lepo sklapa priču od katuna Carine dalje ka jugozapadu, gde postoji solidan puteljak koji se spušta do izvoršita Lima (koji posle toga jednim delom protiče kroz Albaniju), a zatim se opet penje na greben i pored Krivodoljskog katuna prolazi iznad Rikavačkog jezera i zavrće ka Bukumirskom jezeru. Kažu da je taj put prelep, a nastavlja se preko Kučkih planina ka Podgorici.

Ono što je u čitavoj priči nejasno jeste sam početak puta, kada se od Andrijevice krene uz Perućicu i Mojansku reku - ima li izlaza do crkvice na Carinama?

Ovo je ključno pitanje, jer ako tu postoji spoj da se može bilo biciklom ili terencem proći, bila bi to jedna uistinu fantastična tura. Kad stignem iscrtaću trek i okačiću ga. Čak bi to mogla da bude neka povratna varijanta ove "albanske" ture niz Cijevnu (umesto da se zavrće dublje u Albaniju ka Tetu), ali s druge strane granice.

Teren je zahtevan, ima puno penjanja i trasa više od jednom izlazi na oko 1800 m visine, dakle bilo bi vrlo, vrlo teško to sve isterati na biciklima pod punim teretom.
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Zaleđe Komova i Kučke planine

Post by arxmilan »

Ja sam planirao da jednom posetim ove kučke planine peške, oduševljen sam njima, ali ako postoji mogućnost da se pedalira tuda onda sam tek naložen na to ;)
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Zaleđe Komova i Kučke planine

Post by KUSHA »

Deonica Rikovacko jezero-Bukumirsko jezero je u mojim dosadasnjim putesestvijama ostala kao naj neugodnija deonica za biciklu.Tucanik ne znas da li je gore uzbrdo ili nizbrdo.Uglavnom je takva druga polovina dok se ne popnete do prevoja odakle puca pogled na Rikovacko jezero i masive u Albaniji.Taj pogled mi je jedan od lepsih.Ovo sve pricam iz kontra smera od kojeg si ti planirao.Obavezno bih planirao nocenje na Rikovackom.Poprilicno sam prosao biciklom Montenegro i skoro sam razmisljao zasto Freebajkeri slabo voze tamo.Predpostavljam da je u pitanju udaljenost.
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Zaleđe Komova i Kučke planine

Post by arxmilan »

pa to kusa sad ti je prilika da vozis po tim stencugama sa tim bajkom ;)
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
Post Reply