Auto Bild i geografski sadržaji

Gde ići, kuda ići, koja mesta treba posetiti i videti, koji putevi, staze i stazice su zanimljivi

Moderator: Moderatori

User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Auto Bild i geografski sadržaji

Post by bluealek »

U najnovijem broju Auto Bilda u rubrici "4x4 destinacije" možete pročitati tekst o Lazarevom kanjonu.

Barda je pod utiskom tog teksta predložio da se stari tekstovi iz Auto Bilda u PDF formi postave na Freebiking, jer se sada već tu skupilo dosta materijala, a otkako je 4x4 umesto nezavisnog izdanja postao deo redovnog Auto Bilda (koji izlazi na svake 2 nedelje) biće toga poprilično. O ovom postavljanju na Freebiking moraću prvo da popričam sa direktorom jer ne mogu takve odluke da donesem na svoju ruku, ali mislim da bi to svakako mogao biti koristan sadržaj na sajtu (pogotovo što se radi o materijalima koji se više ne mogu naći na kioscima, a ipak imaju neku trajnu vrednost).

Dakle, ako niste znali, Auto Bild je više od suvoparnog automobilskog časopisa, jer se bavi geografijom na način kako to ne radi nijedan drugi auto časopis u Srbiji :) . A košta samo 99 dinara, što je cena pića u nekom jeftinijem kafiću :wink:

Edit:

Evo konačno da postavim makar jedan deo mojih 4x4 reportaža iz Auto Bilda, da ih sačuvamo od zaborava:

http://www.freebiking.org/RAZNO/FBAB.html

Auto Bild potraje na kioscima par nedelja i posle kao da ga nikad nije ni bilo. A ovi predeli su aktuelni večno... Ovo je tek prva tura tekstova.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Auto Bild i geografski sadržaji

Post by barda »

Da, evo da i ja javno pohvalim Saleta :!:
I da mu se još jednom zahvalim na tim svim odličnim tekstovima, kao i organizaciji freebikinga :D :D :D i da mu damo jaču podršku!

Evo kako sam ja upoznao Saleta:

Mislim da sam prvo pronašao sajt Freebiking i odmah se upecao na te sočne i očaravajuće tekstove i video da to piše neki Aleksandar Veljković. Malo sam proguglao po internetu i video da piše i za PC Press...
AutoBild sam kupovao od prvog broja (jedno 3 godine) i u jednoj nagradnoj igri dobijem nagradu - Poseta Country Clubu Babe i vožnja Jeep terenaca.

Image

I tamo prepoznam Saleta sa sajta i fotogalerija....
Da li treba da objašnjavam da sam njega izabrao za kopilota (instruktora) :D

Image

Tada je i počeo da izlazi AutoBild4x4 i Saletovi tekstovi, ja sam prestao da kupujem običan AutoBild (malo mi je dosadio),
ali su sada smislili novu taktiku i Saletove tekstove ubacili u ovaj običan AutoBild!
Izgleda da ću ponovo početi redovno da ga kupujem :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
ywanho_bg
Posts: 21
Joined: 30 Jul 2009, 13:48
Location: Avala

Re: Auto Bild i geografski sadržaji

Post by ywanho_bg »

Sale stvarno svaka cast za text i fotke iz Lazarevog kanjona. Impresioniran sam. Iako sam radio dosta u tom delu Srbije(okolina Bora, pretezno Brestovac i na drugoj strani Deli Jovan) moram priznati da mi na pamet nije palo da odem u Lazarev kanjon, ali posle ovog izvestaja, mogu slobodno reci da prvi put kada me put tamo nanese idem u kanjon.
Jos jednom, sve cestitke i samo napred ! ! !
P.S. Nadam se da si razgovarao sa direktorom oko starih 4x4 izvestaja i da je dao zeleno svetlo da se isti objave u PDF-u na ovom sajtu.
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Auto Bild i geografski sadržaji

Post by Gosha »

I ja se nadam da ce PDF stici na Freebiking :)

A i da ce se biblioteka Off-Road Avanture malo popuniti :D
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Auto Bild i geografski sadržaji

Post by barda »

Nije stigao PDF, ali jeste on line izdanje Auto Bilda

http://www.polovniautomobili.com/vesti/AutoBild.php

A za Milančeta ovaj broj strana 38-42 :D

http://www.polovniautomobili.com/autobi ... -januar-1/
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Auto Bild i geografski sadržaji

Post by bluealek »

Da, zaista su napravili lep interfejs za "listanje" novine, s tim što ta saradnja između Auto Bilda i sajta Polovni Automobili postoji već odavno. S tim što su im podaci na sajtu malo zastareli, barem kada je personalni sastav ekipe Auto Bilda u pitanju - od pobrojanog domaćeg dela ekipe Auto Bilda NIKO više ne radi u Auto Bildu :D
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Auto Bild i geografski sadržaji

Post by arxmilan »

barda wrote:
A za Milančeta ovaj broj strana 38-42 :D

http://www.polovniautomobili.com/autobi ... -januar-1/

Eh Brda..video sam ja ovo i odusevio seee..:).. :lol:
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Auto Bild i geografski sadržaji

Post by Gosha »

bluealek wrote:Da, zaista su napravili lep interfejs za "listanje" novine, s tim što ta saradnja između Auto Bilda i sajta Polovni Automobili postoji već odavno. S tim što su im podaci na sajtu malo zastareli, barem kada je personalni sastav ekipe Auto Bilda u pitanju - od pobrojanog domaćeg dela ekipe Auto Bilda NIKO više ne radi u Auto Bildu :D
Za pocetak da se javno zahvalim Bardi koji mi dostavlja jpg/pdf Saletovih clanaka iz AB-a, posto sam posle visegodisnje vernosti, pre oko godinu dana prestao da ga kupujem, pre svega iz razloga iritirajucih uporednih prikaza u kojima su Bogovi Golf, Pasat, Polo, Toureg, Touran, Tiguan..., bili neprikosnoveni ispred Skode i Seata, pa Japanaca i Koreanaca, uz rezervisano zacelje za Francuze, Italijane,...

Ne znam da li je i pomenuta ekipa napustila list iz nekih slicnih razloga, ili je uzrok tome bio pad tiraza prouzrokovan prepoznavanjem citalaca neobjektivnosti ovog VW glasila, ali to i nije toliko bitno... Ovo tvoje "NIKO" mi potvrdjuje da sam zaista video i Vladana Slavkovica na nekoj reklami za Alvirovicev NAVAK?

Ako je za javnost, gde si se ti sada smestio, kako stoji sa reinkarnacijom jeep kluba,..., a ako nije, pusti mi kratak mail :D
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Auto Bild i geografski sadržaji

Post by bluealek »

Da, Weimer je u nekom trenutku odlučio da okrene drugi list i da jednim potezom otpusti celu novinarsku ekipu, na čelu sa "nedodirljivim" Vladanom Slavkovićem. On kao velika urednička "zvezda" prosto nije mogao da veruje da mu ovaj zaista daje otkaz. Od novinara, neki su otišli u penziju, a neki... kud koji mili moji. U svakom slučaju, u junu prošle godine redakcija je ostala sa 0 (dakle NULA) zaposlenih novinara. Nova ekipa na čelu sa Zoranom Mudrinićem i mojom malenkošću je odlučila da radikalno raskine sa praksom Auto Bilda kao produžene ruke nemačke auto industrije (čudi me da nisi primetio tu promenu ako ništa drugo a ono po naslovnim stranama, gde su najčešće francuzi i japanci poslednjih meseci), što lagano daje plodove - povratili smo poverenje distributera francuskih automobila, koji su ranije svi do jednog bojkotovali Auto Bild. Nema više bukvalnih prevoda evidentno naručenih tekstova, svaka ocena se debelo revidira i imamo punu uredničku slobodu da, čak i kad koristimo nemački materijal, od njega napravimo šta god želimo.

Da su uslovi za rad teški & nezahvalni činjenica je, no videćemo, što će biti, biće. Za ljude na Freebikingu nije tajna da je i meni Alvirović nudio posao (nije tajna ni za Weimera), a zašto je naprasno odustao od usmeno već postignutog dogovora... Možda Slavković zna, a možda i ne zna 8)
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Auto Bild 4x4 reportaže u arhivi na Freebikingu

Post by bluealek »

Evo konačno da postavim makar jedan deo mojih 4x4 reportaža iz Auto Bilda, da ih sačuvamo od zaborava:

http://www.freebiking.org/RAZNO/FBAB.html

Auto Bild potraje na kioscima par nedelja i posle kao da ga nikad nije ni bilo. A ovi predeli su aktuelni večno... Ovo je tek prva tura tekstova.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Auto Bild 4x4 reportaže u arhivi na Freebikingu

Post by barda »

Super Sale! To smo čekali! Vrlo vredan i koristan materijal je napokon ugledao svetlost dana - na duže :wink:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Auto Bild 4x4 reportaže u arhivi na Freebikingu

Post by arxmilan »

e našta ćeš još Sale da nas navuče :lol: sad cu jos i da preprodam kola za nekog dzipa 8) e šta nam radiš... :D
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Auto Bild 4x4 reportaže u arhivi na Freebikingu

Post by bluealek »

Čuj Milanče, to mu dođe neki prirodan evolutivni proces :wink: . Eno, Peđa iz Užica jesenas pazario Samuraja, čujem pre neki dan tvoj imenjak, vođa naše niške sekcije uzeo Nivu, Dragoljub pribavio Nivu još pre nekoliko godina... Sve je to komplementarno 8)

Evo, spojio sam dve teme u jednu, pošto je to zapravo jedna tema.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Auto Bild i geografski sadržaji

Post by barda »

Bogami, i ja sam nešto počeo da razmišljam u pravcu da sledeća kola moraju da imaju veći klirens - oko 20cm, a za 4x4 pogon još se nisam odlučio :D

A i lepo mi stoji onaj Patriot iznad :P
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Auto Bild i geografski sadržaji

Post by arxmilan »

hehehh, eto lepo ja kazem :) dakle barda rover i daewoo na prodaju hehehhe :lol:
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
Post Reply