шта вреди посетити из београда (једнодневна вожња)?

Gde ići, kuda ići, koja mesta treba posetiti i videti, koji putevi, staze i stazice su zanimljivi

Moderator: Moderatori

Post Reply
ludak
Posts: 14
Joined: 05 Nov 2009, 00:23

шта вреди посетити из београда (једнодневна вожња)?

Post by ludak »

поздрав свима, вероватно сам најмлађи члан на форуму, живим у београду (жарково), залуђеник сам за асоцијалне вожње по граду и ван њега...занимају ме места у околини која бих могао да посетим у једнодневним вожњама, а да притом саобраћај што више избегавам...волим да возим по земљи, блату, преко корења дрвећа, по калдрмама, ураслим асфалтним путевима, а могу да прођу и неке "урбаније" варијанте, типа путеви где је редак саобраћај итд...можда би највише одговарао неки сеоски амбијент путева...дакле питање је: шта посетити, и куда ићи до тих места?...не би било лоше препоручити и неке занимљиве бициклистичке руте у околини београда, па и у њему самом...
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: шта вреди посетити из београда (једнодневна вожња)?

Post by shebez »

Sto se tice Beograda jako je tesko provozati se oko njega a izbeci asfalt i guzve, ipak koliko je moguce treba tragati za nekim alternativnim putevima,manje prohodnim i mirnijim.

A voznje? Mozda... :
Sremskom stranom: Fenek - Bojcinska suma - Kupinik - Obedska Bara ili
Banatskom stranom: Pancevo - Tamis - Kovacica ili
Voznja niz Dunav: Bela Stena - Veliko Selo - Vinca ili
Onaj cuveni krug: Grocka - Brestovik - Smederevo
Pa povratak preko Banata: Kovina - Omoljica - Starcevo - Pancevo ili
Juzno: Avala i Tresnja pa da se spustis prema Kosmaju i povratak preko Drlupe - Beljine - Barajeva ili
Da skratis voznju, smanjis asfalt, i pokusas da se offroud varijantom dokopas do Sela Babe ili
Da obidjes jezera na Tresnji, Barajevu, Ripnju ili Resniku ili
Da ides preko brda prema Lazarevcu ili Obrenovcu do Kolubare ili
Svasta nesto, bilo asfaltom ili da presecas seoskim putevima dobro je...

Samo da nije ovo zime i kratkog dana ala bi se vozilo...
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
ludak
Posts: 14
Joined: 05 Nov 2009, 00:23

Re: шта вреди посетити из београда (једнодневна вожња)?

Post by ludak »

хвала на одгвору, пуно ми је значио...

да прво прође ово невреме па ћемо се снаћи лако...
ludak
Posts: 14
Joined: 05 Nov 2009, 00:23

Re: шта вреди посетити из београда (једнодневна вожња)?

Post by ludak »

зна ли неко колико је погодно за "маунтин бајк" у пределу из вишњице уз дунав, до великог села, па до сланци села па у миријево?...гледао сам на гугл еартх изгледа да има фин путић уз дунав па ме заинтригирало да истражим аовај предео...

поздрав
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: шта вреди посетити из београда (једнодневна вожња)?

Post by bluealek »

Ima, ali nije za ovo godišnje doba, pogotovo kad je ovako kišno. Blato do kolena... Tuda se vredi muvati samo leti kad upekne zvezda i ispuca zemlja.
ludak
Posts: 14
Joined: 05 Nov 2009, 00:23

Re: шта вреди посетити из београда (једнодневна вожња)?

Post by ludak »

наравно, подразумева се чим засија сунце...али ако се током године не бавим бициклизмом, желим макар мислима да останему њему :)
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: шта вреди посетити из београда (једнодневна вожња)?

Post by arxmilan »

ludak, ako ti je vec ovakav nik...onda bi mogao da mi se i pridruzis na nekoj voznjici po blatu do kolena....nemoj da cekas prolece duuuuuuug je to period. JAvi se pa mozemo da se dogovorimo za neko blatiste za vikend. :lol:
sebez, tebe nadam se da nece biti tesko da nagovorim :)
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: шта вреди посетити из београда (једнодневна вожња)?

Post by arxmilan »

danasnjem danu prosto nisam mogao odoleti pa sam iskoristio to malo vremena koliko imam da obidjem Avalu. Bilo je malo hladno stici do Avale ali u sumi je vec bilo drugacije. Spustio sam se direkt kroz sumu na dole , i mogu vam reci da nije toliko blato koliko sam mislio da ce biti. Jeste vlazno, ali opalo lisce omogucava finu voznju.Eto, ako neko bude raspolozen za vikend da podje samnom tu sam :wink:
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
ludak
Posts: 14
Joined: 05 Nov 2009, 00:23

Re: шта вреди посетити из београда (једнодневна вожња)?

Post by ludak »

ево ја се јављам после мале паузе, иако је засијало сунце нисам изашао...прерано почиње мрак, и некако ме та идеја одвраћа, не знам зашто...ово потврђује да нисам истински бајкер :( ...такође нисам знао како да напумпам гуме, пошто су ми вентили као они за кола, а имам ону обичну пумпу, која када се развуче, изгледа као тег...сад не знам, можда постоји могућност да се надогради неки продужетак :? ...али то је сада друга тема...
ако вас занимају туре за неки викенд контактирајте ме... :D
Post Reply