Sjajan put za bajkere iz Jablanice na Zlatiboru u Mokru Goru

Gde ići, kuda ići, koja mesta treba posetiti i videti, koji putevi, staze i stazice su zanimljivi

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Sjajan put za bajkere iz Jablanice na Zlatiboru u Mokru Goru

Post by pedja »

Prošlog vikenda smo kolima istražili još jednu odličnu vezu između Zlatibora i Mokre Gore. Krenuli smo iz sela Jablanica (to je sa one strane Tornika), grebenom između reke Jablanice i Crnog Rzava. Ovo je fenomenalno za bicikliste. Okruženje je izuzetno, a s obzirom da se ide grebenom pogled puca na sve strane.

Grebenska tura ima oko 30 kilometara i ya to vreme se pravi ukupan uspon od oko 250-300 metara. Put je dobar, samo na dva mesta smo naišli na kaljuge.

Image

Dobra vest je da su nam meštani pokazali i novi put koji je probijen iz Jablanice do Semegnjeva što otvara lepe mogućnosti za kružne ture.

Detaljan opis puta imate na Avanturistički put iz Jablanice (Zlatibor) u Mokru Goru
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Sjajan put za bajkere iz Jablanice na Zlatiboru u Mokru Goru

Post by alazovic »

Hahaha, a ja mislio da sam jedini ludak koji ide ovakvim putevima običnim autom sa prednjom vučom :lol:
Svaka čast, tuda vredi proći biciklom...

Btw, kako da se izvadi track iz ovog Google Maps plugina?
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Sjajan put za bajkere iz Jablanice na Zlatiboru u Mokru Goru

Post by Gosha »

Svaka cast za avanturisticki duh, mada sam posle pazljivog citanja shvatio da je od jedne tacke nadalje sve bila ludost i da ste imali dosta srece :). Jeste imali pogon na 4 tocka, ali na dva vozila :)

Ja sam proletos imao priliku da se organizovano, u konvoju, provozam relativno paralelnim "putem", od Voda do Mokre Gore, a narednog dana smo posetili manastire Uvac i Dubravu.

Ovo smo imali pre pocetka:
http://www.zlatibor.rs/index.php?module ... pageid=514
ovde je fotoalbum:
http://picasaweb.google.com/gosha969/Of ... tibor2009#
a ovde moje vidjenje celog dogadjaja:
http://www.klubputnika.com/profiles/blo ... tibor-2009

Pozdrav
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Sjajan put za bajkere iz Jablanice na Zlatiboru u Mokru Goru

Post by pedja »

Za Zlatibora na mogkru goru je put vise puta proveren i cak iam vise varijanti, sto za kola sto za bicikle, a svaka je dobra.
Nadam se da cu ovog leta tici da ispitam i put iz Semegnjeva u Jablanicu, mada tu ne ocekujem neka iznenadjenja, a ima i jedna zanimljiva trasa kojm se sa Zlatibora moze stici do Uzica vrlo zanimljivim sumskim putevima, samo to tek treba da seispita, mozda i to bude ove sezone.
ninja2
Freebiking iskušenik
Posts: 43
Joined: 29 Jan 2006, 11:10

Re: Sjajan put za bajkere iz Jablanice na Zlatiboru u Mokru Goru

Post by ninja2 »

da li imas trek tog puta.....
Post Reply