Planine oko Kraljeva

Gde ići, kuda ići, koja mesta treba posetiti i videti, koji putevi, staze i stazice su zanimljivi

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Planine oko Kraljeva

Post by KUSHA »

Ako ste željni vožnje i možete se dovući do Kraljeva i okoline a vidim da jeste JAVITE SE.Subota i nedelja ili jednodnevna tura može sve samo se javite koji vikend vam odgovara. Dođite da nastavimo uživanje. Trenutno je aktuelno Čemerno (1581mnv) sa povratkom ka dragačevskom kraju i usputnim posetama (nezakonitim) nepreglednim malinjacima i predivmim pejzažima.
Ja jedino ne mogu iz Kraljeva da vas organizujem oko prevoza. Bg -Kv=170km ibarskom. Kad god vreme dozvoljava svake nedelje možete doći jer se vozi prirodaaa,prirodaaa. Ove planiram Studenu planinu vrh Kavgalija preko Goča.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Planine oko Kraljeva

Post by bluealek »

Kušo, kao što sam ti već rekao, mi dolazimo od 19. do 21. juna da snimamo nove materijale za "Offroad avanturu" kod tebe u kraju. Par dana ćemo da potrošimo na spuštanje čamcima niz Ibar (od Ušća nizvodno), a treći dan ćemo da uložimo u snimanje prolaska džipovima preko Željina do Kopa. Ako ste ti ili Aca voljni da nam se pridružite, biće nam drago. S tim što slobodnih mesta u raspoloživim čamcima više nemamo, dakle trebalo bi da obezbedite sopstveni čamac.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Planine oko Kraljeva

Post by alazovic »

Hmmmm zanimljivo :)
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

Re: Planine oko Kraljeva

Post by KUSHA »

Ja imam mali čamac za dvoje komotno.Da li se to novinari spuštaju i kada tačno i odekle.Naj verovatnije od Buka 2 km.niže od Ušća.Što se tiče Džipova odakle si namerio da se popneš na Željin.Da li direktno iz Gokčanice ili preko Stolova i Goča i da li ima mesta za tu avanturu.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Planine oko Kraljeva

Post by bluealek »

Ne spuštaju se "novinari", nego to mi pravimo za svoj groš, tj. potrebe naše emisije, dakle nismo planirali da nam se još neko od novinara pridruži. Što se trećeg dana tiče, više sam imao na umu da što lakšom varijantom prozujimo nekako do doline Gobeljske reke, a zatim da vidimo da li je ikako moguće od Gobeljske reke se popeti džipovima gore na Ravni Kopaonik. Onda sam mislio da prozujimo preko Ravnog Kopaonika, uhvatimo greben ka Nebeskim Stolicama (arheološko nalazište iz 5. veka, ne hotel), a onda odozgo da se spustimo do Jelovarnika da njega malo snimimo. Bojim se da je plan malo ambiciozan za jedan dan, pa zato ne bih da imamo više od jednog zahtevnog i neizvesnog poteza za taj dan (ono izvlačenje od Gobeljske reke). Ako misliš da je malo glupo da se cimamo čak do Kopa, možda da izvrtimo malo džipove po Goču i Željinu ako ti pada na pamet neka zanimljiva trasa čiji bi prolaz bilo interesantno snimiti?
Post Reply