Kupovina bicikla - Please, help :)

Ponovili ste se i zelite svima da se pohvalite? Učinite to ovde.

Moderator: Moderatori

User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Iz izvora bliskih jednom servisu na jednoj reci, shvatio sam da ti potočari itekako znaju šta prodaju, jedino su prva ruka pa ne otkidaju uši. Naravno, "na veliko" ima popus' :) A čujem i d mož' da se naruči nešto po želji, pa po sistemu ako bude čućemo se...

U svakom slučaju, bilo bi lepo znati trenutnu situaciju.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

mixitron wrote:Položajni bicikleti se obično sastavljaju od drumski' komponenti :)
Pa ajd da kazemo ..
Ako je 'bent bicikl,i namenjen za voznju po drumu,naravno da ce da ima i drumasku opremu ;)

Konkretan tricikl u pitanju,od drumaskog ima samo crankset,a ostalo je mtb grupa.
Disk kocnice,mtb kaseta,pa jos i SRAM dual drive zadnja glava,
Deore zadnji menajc,Shimano grip shiftovi (verovatno 8 brz)



Vise slika tog trajka ovde: http://de.sevenload.com/mitglieder/Thomas-Seide
a ostalih Stein-ova ima i ovde: http://www.pixum.de/members/bikerevolut ... c&n_sess=1
A podosta slika sa 'bent temom moze se naci ovde: http://vulkanlandbiker.at/gallery/
(galerija Hansa Pfajfera i nesto malo u galeriji Gerda Pahauera poznatijeg kao Kamikaze Gerd ;) [udara triciklom u zid pri brzini od 30kmh,i trajk nosi na ledjima do kuce :D ]

Do sada je trajk bio rezervisan za asfalt i eventualno dobar makadam i dobre tvrde staze.
A sa ovim full-sus cudom se moze i dalje,i brze.
Meni se cini da ni na jednoj Kucajskoj dzadi ne bi zaostajao za kolegama :) cak sta vise,mislim da bi oni zamnom zaostajali na nizbrdicama :)


`
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

:lol: Opet te je uhvatilo :lol:
User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Post by bachaman »

E`o vratih se sa Bubanj potoka, pokisao i mokar kao juznoafrichki sivi mish :lol:
. pa da dam izveshtaj sa istog.
Situacija - NEMA NISHTA :)
Poshto je vreme bilo poprilichno odvratno, cenim da se mnogi prodavci nisu pojavili.
Bio jedan zanimljiv Genesis, nov (ili skoro nov) sa zadnjim XT menjachem, ostalo LX, neka Suntour viljushka, al starija generacija i to sve za 180eur. Naravno spustio sam na cenu na 170, chisto hobija radi, a i radi "vezbe" da se cenjkam za onog, vishe puta pomenutog, KTM-a. :D
Ostalo , beda i sirotinja, al` uzeo sam kontakt od tog lika shto je imao Genesis-a, kaze da je "prva ruka" i da mnogi od njega uzimaju.
Btw..jeste ona varijanta "iz kamiona", samo shto ovoga puta nije bio kamion, nego neki kombi.. i kaze da ce imati vecu ponudu za koji dan. (i verovatno veci kamion :P )
Koga zanima broj tog prodavca, nek me kontaktira na PP .
Od interesantnih stvari , pazario sam ono fluoroscentno zeleno prsluche, stho bih toplo preporuchio svim biciklistima, za 200din, solidnog kvaliteta i jedan hardcore modern indian tomahawk ( da se nadje :) ) za 400din .
Eto toliko...
User avatar
kgh
Posts: 9
Joined: 25 Sep 2006, 10:34
Location: N.Bgd

Post by kgh »

Kada obidjete biciklisticke servise po Beogradu, hteli ili ne, zapamticete veci broj faca vlasnika.
Njih uvek mozete naci na Bubanj potoku, kao prodavce, ili kako setaju dok neko njihov prodaje bicikl iz "prve ruke".
Zaluta i neko ko nije iz ove price, ali tesko da ne naleti na preprodavca...
Ovo je iz licnog iskustva.
Preporuka za kupovinu: Oglasi na ciklonautu ili cikloberzi.
Vecina prodavaca su i sami biciklisti, poznati vecini, a i moguc je svaki dogovor.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

kgh wrote: Preporuka za kupovinu: Oglasi na ciklonautu ili cikloberzi.
Vecina prodavaca su i sami biciklisti, poznati vecini, a i moguc je svaki dogovor.

Vecina je poznata samo po tome sto se redovno oglasava na berzi.
A cene su preprodavacke (maloprodajne),dakle znatno vise od nekog "trgovca na veliko"

Trgovac na veliko,koji te bajseve tamo u Austriji,ili vec gde,kupuje od "prve ruke",
prosecan bajs koji se ovde placa 280-300 evra (pa i 320-350 od "poznatih kolega biciklista") kupuje tamo za oko 60-70 ojra.
Njegovi troskovi prevoza i "carine" to podizu na ne vise od 150 ojra kada bajs stigne u garazu u Srbiji,mozda i manje,
zavisno od toga sa koliko bajseva se trguje,i nacinom transporta, i "metode carinjenja"
Sve sto preko toga uzme prodavajuci taj bajs tim sto prodaju na berzi,
ili onima sto prodaju u servisima,je njegova zarada.
Bajs koji se u servisu prodaje za 300,je servisera kostao najvise 250 ojra kod tog lika koji ih je doneo ovde.

Ako trgovac na veliko kupuje bajseve od nekog prvo rukasa koji se razume sta koliko kosta,
i "nabavlja" vrhunsku,i veoma malo voznu robu (pa cak i ganc novu)
onda se to malo vise placa,ali procenti zarada u lancu ostaju manje vise isti.

Trgovci na veliko koji nisu toliko upuceni u bajkove,
ali ipak znaju razliku izmedju Deore,LX/XT/XTR obicno tako i naplacuju,po "klasama"
U medjuvremenu su se neki malo obrazovali,pa cak i saznali koliko kostaju neki modeli kada su novi (katalozi su zive enciklopedije ;) )
pa cene bajseve fixnim procentom od cene novog.

Desava se da nekog vele prodavca bas briga sta je to i koliko kosta,
i koji se jednostavno nadogradi na cenu i transport,
ali takvi su retki,i bas se nalaze na mestima kao sto su bubanj potok i sl
Sezona bajesva sada nije,ali sa prvim toplim danima eto i sire ponude ..

Prva ruka biva sve redja,jer preprodavci preuzimaju posao kao i uvek,
a i vecina vele trgovaca nece da se zeza sa prodavanjem na komad,
kad mu je lakse da mu neko kupi 5-10 bajseva odjednom.
Ako su i voljni da prodaju na komad,onda stavljaju cenu istu kao i u servisu.

Mnogo puta mi je promakao dobar bajs kod jednog veletrgovca,
samo zato sto sam zakasnio pola sata.
Lik iz Austrije stize oko 7 ujutru.U 9 su svi bg serviseri kod njega.
Ko pre stigne razgrabi one najbolje.
Ako sa ja probudim u 9,dok se razbudim i dodjem do njega,ostane samo par komada,i to onih najlosijih.

Jednom sam rekao "kupujem bajs" i otisao do kuce da uzmem lovu (1,5km bajsom)
vratio se i video kako lik "moj" bajs tovari u kombi.
Cuo sam koliko ga je platio,pa sam seo u kola,i popodne otisao u servis pored reke Save,
i kupio taj isti bajs za 30 evra vise nego sto ga je on platio (isto toliko mi je trazio i veletrgovac)
da nisam znao koliko ga je platio,bio bi 50 evra vise.
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

IRalic wrote:Kamikaze Gerd ;) [udara triciklom u zid pri brzini od 30kmh,i trajk nosi na ledjima do kuce :D ]

Moram da ubacim par fotki ovog dogadjaja,posto mi je MNOGO smesno ! :D

Gerdovim recima "zid se zakrio iza cveca .." ili tako nekako :D

Picio je ovuda veoma brzo,i to pogresnom stranom puta,i levim tockom vozio po trotoaru a desnim po kocki .. i to mu nije bilo dosta,pa je resio da malo "potkrese cvece" koje je tako bahato zauzelo taj majusni torotoar .. kao ono iza cveca ..

"nisam video zid.levi tocak je udario u zid,i osovina od 12mm punog tvrdog celika naravno nije izdrzala " buhahah ! :D
Image

Image

Povratak kuci vozom .. 114 km za 3 sata ;)

Image

A kuci vreme za autopsiju :D

Parce osovine i lezaj :)
Image

Najzanimljvija stvar je da je tocak prosao sa samo par ogrebotina i jednom slomljenom zbicom !?
Image

i rotor :D

Image
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Goran
Posts: 70
Joined: 16 Jul 2006, 21:03
Location: N.Bg

Post by Goran »

:shock: Aauuu... nisam ni slutio kakvu ću lančanu reakciju pokrenuti kada napravih onu asocijaciju na recumbent. Slabo sam pratio forum u poslednje vreme, ali sam stekao utisak da je ovo davno zaboravljena tema.
mixitron wrote::lol: Opet te je uhvatilo :lol:
Ma nije ga nikada ni puštalo, tinja to stalno, s vremena na vreme onako spontano izleti ponešto, samo na kašičicu, sve dok jednom ne eksplodira ...

Da ne bi bilo više odgovora nego pitanja, evo ja ću postaviti neka:
Koje su prednosti, a koje mane 2 u odnosu na 3-cycle rec? Pretpostavljam da je 2c mnogo stabilniji u krivinama, a 3c u npr. kreni-stani vožnji. Kod 3c treba što niže težište radi stabilnosti, ali šta je onda sa klirensom?
Može li jedan točak napred, a dva pozadi? U tom slučaju treba i diferencijal ...
Ili još bolje, 4 wheel drive. :twisted:

Eto, nekontrolisana stimulisana emisija recumbentnog sadržaja može da krene! :)
.
User avatar
bachaman
Freebiker
Posts: 158
Joined: 09 Feb 2007, 22:28
Location: Beograd
Contact:

Post by bachaman »

Od danas sam ponosni vlasnik ove makine:
Image
OVo je jedan od najsrecnijih dana u mom zivotu!!!!! :)
Uspeo sam da se izborim prodavcem i dobio bajk za 330eur!
E sad....idemoooooooooo ! :D
Post Reply