Sta vozite?

Ponovili ste se i zelite svima da se pohvalite? Učinite to ovde.

Moderator: Moderatori

User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Sta vozite?

Post by random »

Tema sve govori, sta trenutno vozite, sa cime ste poceli, da li vam je neki bicikl prirastao za srce :) , sta bi ste voleli da vozite itd. Sve sto biste zeleli da ispricate u vezi vaseg omiljenog prevoznog sredstva (to je bicikl, naravno :wink: ).
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Vozim polar mirage sa suntour NS amortom, avid7 ručkama kočnica i prednjom kočnicom sram 7.0. Od fancy delova imam ritchey šticnu.

Vol'o bih da uzmem onaj giantov ram iz capriola, natrpam ga sram 7 ili 9 mehanikom, točkovima srednje klase, napred može i neki magurin disk, ali će i dobar V raditi, pozadi će V biti sasvim dovoljan; amort - nešto što zahteva malo održavanja i izdržava pristojnu količinu torture, shvatam da magura ima amorte koji odgovaraju opisu.
Prednji pogon - bilo šta što ima planinski odnos zupčanika (čitaj, radiće i deore ili onaj truvativov ekvivalent).
E, da, voleo bih i hub dynamo :P

Voleo bih i jednog drumaša, bilo šta u sora+ klasi sa 3x9 (campy još bolje...), jedino bih stavio neko nemučiteljsko sedište.

Recumbent - trike ili quad* sa podom i krovom od tanušnog fiberglasa ili karbona (+prozro za pogled napred) (ako pada kiša treba ostati suv), i sa primerenim prostorom za prtljag iza sedišta. Hub dynamo obavezan u 2 točka, rad' uvođenja svetla, ozvučenja, i drugih pogodnosti neophodnih za duga putovanja :). Ogibljenje rešiti upotrebom rear shockova na zadnjem sedištu :)

* - Ko je kao klinac vozio one cartove na pedale, svašta mu padne na pamet :) Nikad nisam prežalio što sam ga prerastao.


I, naročito bih voleo dovoljno slobodnog vremena poduprtog dovoljnom količinom novca da sve to mogu da koristim na primeren način.

Neka celosvetska viza bi takođe dobrodošla.



A da imam neko naftno polje ili lanac hotela u zaleđu... ih... po meri rađeno sve... pa onda na krug oko Ade i north shore staza sa Brankovog mosta do Lukasa, preko krovova, naravno 8)
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

[quote = "mixitron"]* - Ko je kao klinac vozio one cartove na pedale, svašta mu padne na pamet :) Nikad nisam prežalio što sam ga prerastao.
[/quote]
Eh, da... secam se i ja svog, nisam ga nesto izvozao, steta. :roll:
Voleo bih i ja jedan recumbent, ali koristio bih ga za duze ture (u gradu nije bezbedno zbog manijaka za volanom koji te ne vide ni na obicnom bajsu, a kamoli necemu sto je blize uz pod, i sto je nervirajuce za ta primitivna bica), gde moze biti problem, jer kad se ide na neku takvu turu, ne nogu da odolim da se provezem kroz neki sumarak, sto je tesko sa recumbent-om, zbog pogona koji bi trebalo da bude drumaski (da se lepo iskoristi aerodinamika) i slik guma koje prirodno idu na takav bajk. Onda specijalka nije ni potrebna (mada nije los osecaj kada juris 50-60 u poluuspravnom polozaju). Sa recumbent-om si prava atrakcija (nekome se to ne svidja, nekome se svidja), mogu misliti kako je kada me ljudi zacudjeno gledaju kada sam sa kacigom :shock: .
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

random wrote:da bude drumaski (da se lepo iskoristi aerodinamika) i slik guma koje prirodno idu na takav bajk.
A da ne pominjemo i dinamiku et ravnotežu, koje vele da bi se sa recumbentom po terenu odma' prosuo k'o ništa osim ako nema više od 2 točka :) Nah, ko bi da malo divlja van puta, ima običan bike.

Žao mi je što nemam nikakvo CAD znanje, pa da se bacim na projektovanje mog autića za odrasle :)
Mile_iZ_BacK
Posts: 7
Joined: 10 Dec 2006, 03:15
Location: Leskovac

Post by Mile_iZ_BacK »

Sad vozim Polar Avalanche i Mirage, a počeo sam sa tenkom. Tako tepam mom prvom bajsu s kojim sam iskusio freebiking, nije teško zašto ga tako zovem. :D
User avatar
Istar Genome
Posts: 50
Joined: 13 Apr 2005, 22:39
Location: Zajecar

Post by Istar Genome »

Poceo sam sa ponikom,pa nastavio 87me sa Rog Maratonom...Mb je bio Trek,pa Polar Viper,sada vozim Gt Avalanche,a jesenas sam obnovio vozni parkm i sa Bianchi Caurus...Sada je moja dvoslojna licnost namirena i sa road bike i sa MB...Oprema je Lx ,Xt i deore a na Bianchiju je shimano exage...
Ali stvarno mislim da nije vazno STA ko vozi,vec KO i Koliko vozi...Inace voleo bih jedan Dwh bajs....
Nema mesta gde mozete traziti um
on je kao otisci nogu
ptica na nebu.
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Istar Genome wrote:Ali stvarno mislim da nije vazno STA ko vozi,vec KO i Koliko vozi...
Slazem se delimicno (mada na primer, osim ako nije veliki entuzijasta i optimista, tesko da neko moze da jase obicnog Capriola sa Zoom amortom po nekoj bestragiji, ima ipak neke relacije izmedju toga sta se vozi i gde i kako), ali sa druge strane zanimljivo je videti sta se u ovim nasim predelima vozi...
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
veb
Posts: 20
Joined: 26 Nov 2006, 11:44
Location: Boleč, Beograd

Post by veb »

Prvi bajs mi je bio BMX, neki mali deciji, drugi je bio BMX malo veci, trenutno vozim Capriolo Adrenalin 2004 godiste :(
Bice bolje, samo da zavrsim fax.. imam i nesto slika, ako nekoga interesuje:

http://veb983.fotopic.net/c1093836.html
User avatar
PETZA
Posts: 51
Joined: 25 May 2005, 15:53
Location: BEOGRAD

Post by PETZA »

Genesis Hyper
full deore xt
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

E da, sajite i slike, da vidimo te masine. Mogli bismo jednom i da organizujemo takmicenje za najlepsi bajs :lol: :wink: .
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
Gile
Posts: 17
Joined: 22 Jul 2006, 14:56
Location: Beograd, Srbija

Post by Gile »

Prvo bese jedan BMX kog sam silno izvozao...

Onda ga je zamenio krs mali 5o brzinac koji je efektivno imao jednu brzinu, kog sam koristio za klinacke vratolomije...

Sad je tu Nakamura Cliff Runner, kog polako "budzim" boljim delovima. Za sada su tu Avid kocnice, 2200 nable REMERX tockovi i SRAM zadnja kaseta...

U planu su novi menjac (ovaj je kriv po x, y i z osi, te mora svaki put pre voznje da se ispravlja... :) kao i pogon...

Inace, mislim da je dovoljno imati pouzdanu masinu, za koju cete biti sigurni davas nece izneveriti u nekoj nedodjiji... Ono ka cemu treba stremiti je taj fribajkerski duh... Jer gde ima volje, ima i nacina! ;)
User avatar
PETZA
Posts: 51
Joined: 25 May 2005, 15:53
Location: BEOGRAD

Post by PETZA »

random wrote:E da, sajite i slike, da vidimo te masine. Mogli bismo jednom i da organizujemo takmicenje za najlepsi bajs :lol: :wink: .
To nesto na foru tuning styling za bajseve :lol:
User avatar
xbajker
Posts: 33
Joined: 16 May 2006, 13:24
Location: Niš (centar Srbije)

Post by xbajker »

Što se mene tiče ja vozim trenutno mungosa nx 8.1 pro i jako sam zadovoljan.
djorzgul
Posts: 17
Joined: 09 Nov 2005, 22:49

Post by djorzgul »

hehe.
ja sam poceo nekada davno sa plavom ponikom (Rog) koja je mogla da se preklopi na pola... odlican bajs je to bio... mada sam uvek ceznuo za bmx-om... klasika, uvek je bilo lepse ono kod drugog.

sledeceg sam vozio jednog zelenog kampanjola (specijalku) dok mi nije uleteo zadnji menjac u tocak i zajebano iskrivio kuku... tj. nepopravljivo iskrivio (sto je bilo opasno naljutilo mog trenera od kog sam i dobio bicikl)

onda sam dobio pezoovu specijalku (ne secam se modela) ali je bila za jednu ili dve klase ispod one najbolje koja je bila da se kupi u bgd (bese li to verano ?) davno... e taj su mi bicikl ukrali i isfrustrirali me za ceo zivot... tako da od tada vazi pravilo: uvek, ali uvek eye contact sa biciklom...

posle ovoga jedno vreme nisam vozio (trenirao sam atletiku) da bih shvatio da je zivot bez bajka skroz besmislen i kupio (prvi put od svojih para :) ) mungosov pro comp (mislim da se tako zvao) mountain bajk... onda sam ga trampio (i doplatio) za trekovog karbonca oclv nesto... da bi i njega na kraju prodao i kupio nov giant-ov xtc ram i napakovao fine delove na njega... e onda sam pao i slomio kljucnu kost i prodao drugu ceo bajk...

i napokon dolazimo do sadasnjice... i moje poslednje investicije :) najbolje do sada... mog najnajboljeg druga :) i najnaj bicikla 8)
tananana:

Image
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Image

Bio je tako usamljen u izlogu, pa sam morao da ga kupim :D Onda su provalili da 9000E nema ne na kartici, nego ni u celoj banci koja je izdala :)
Post Reply