Držač za bicikl za Garmina

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
Nikola
Freebiker
Posts: 148
Joined: 29 Aug 2008, 17:23
Location: Novi Sad

Držač za bicikl za Garmina

Post by Nikola »

Naime u potrazi sam za držačem za bicikl za Garmina... da li kupiti original ili ima opcija da se kupi univerzalni držač za mobilne i ostale uređaje za 800 do 1000 din. Koja je olja i sigurnija varijanta ? Uzmite u obzir da je originalni Garminov držač duplo skuplji.
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Re: Držač za bicikl za Garmina

Post by misaxtr »

postoje jeftinije varijante tipa univerzalni drzaci za bajk za telefone, pa i za Garmina, ja licno u to ne bih stavio GPS, bez obzira sto on moze dosta da podnese ( GPS ne drzac ). Moje voznje su gotovo iskljucivo po terenu, a malo je reci da sam "blago" skeptican kako bi obican drzac podneo svo to truckanje. Imam original drzac - jeste skuplji, ali je izdrzao SVE sto sam vozio, a to nisu bile lake deonice...
Ako je u pitanju strogi asvalt i voznja rekreativno-umerenog tipa - MOZDA bi i obican nosac bio dovoljan. Obicni i jesu oko 800-1000 din.
Image

MTB-VRH brate!!!
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Držač za bicikl za Garmina

Post by bluealek »

Nikola,

Složio bih se sa Mišom po ovom pitanju. Jeste da su razni Garmin držači i napajanja BEZOBRAZNO skupi, ali za vožnju bajsa je vrlo bitno da sprava škljocne u ležište i da nema tog cima i treska koji može da je lansira nebu pod oblake, a to ćeš pouzdano obezbediti samo originalom. Preporučujem ti da prežališ novac, to se i tako kupuje jednokratno i traje takoreći večno.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Držač za bicikl za Garmina

Post by alazovic »

Ovo sam video na delu, fino izgleda, mada je za bajk malo previsoko, a i poskupo:
Nađite nosač za vaš model Garmina: http://www.ram-mount.com/ramgps.htm

Možda neko dobije ideju za "uradi sam" varijantu na osnovu ovoga?
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: Držač za bicikl za Garmina

Post by Dejv »

Pa ako je original garmin drzac do 2000 din - ne vidim zasto je to bezobrazno skupo.
Uvek treba gledati i na to koliku investiciju chuva - a ne bih rekao da je GPS platio ispod 30 000.


@alazovic - finih stvari ima tamo - cak i stvari upotrabljivih za bicikl. Mada nisam siguran da je previsoko
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
Nikola
Freebiker
Posts: 148
Joined: 29 Aug 2008, 17:23
Location: Novi Sad

Re: Držač za bicikl za Garmina

Post by Nikola »

Vista Hcx me je koštala 170 evra u Torontu :mrgreen: ... znači da uzimam original... bolje onda da sam sa vistom uzeo i nosač :D . Dobro znači sledeće idenje u Begeš je i kupovanje nosača. Hvala puno na savetima... zato sam i pitao.. neću da kupim nešto pa da GPS nestane u akciji .
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Držač za bicikl za Garmina

Post by alazovic »

A dodatni sigurnosni savet je onaj Jonetov fazon - omotaj i onaj učkur od GPS-a oko nečeg čvrstog na volanu!
Kad je kanap već tu, glupo je da se ne iskoristi. Ja ga uvek sputim oko ciklomastera...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
Post Reply