Slime zaptivanje pneumatika

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Slime zaptivanje pneumatika

Post by barda »

Pre neki dan prolazim pored Tigrove radnje i vidim da imaju novi program firme Slime (http://www.slime.com) koja se bavi sredstvima za zaptivanje pneumatika 20 godina

Za bicikliste imaju od proizvoda:

Unutrašnja guma sa srestvom za zaptivanje 26'' guma za širine 1.75-2.125 za 357din http://www.slime.com/product_91_Smart_B ... Valve.html

Patcheve sa lepkom 6 kom za 160din http://www.slime.com/product_119_SKABS_ ... ches_.html

Protector koji ide između unutrašnje i spoljašnje gume i štiti gazeći sloj od manjih oštećenja za 26'' za 450din komad ili 856din duplo pakovanje http://www.slime.com/product_211_Slime_ ... ctors.html

Imaju i tečnost koja zaptiva unutrašnju gumu za oštećenja do 3mm http://www.slime.com/product_74_Tire_Sealant.html ali nisam video cenu mada su slične kao na sajtu u dolarima

Ja sam uzeo jednu gumu i jedan protektor i stavljam ih na bicikl za test!
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Slime zaptivanje pneumatika

Post by shebez »

Kao klinci sitne rupe smo krpili tako sto spricem ubrizgamo obicno (kravlje) mleko u gumu. To su one rupe sto ti izduvaju gumu posle dan ili dva i palila je ta fora. Samo oprez kad je izduvavas, smrdi za medalju. :)
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: Slime zaptivanje pneumatika

Post by Dejv »

A jel moze i ono kupovno? I prokuvano?
Ili mora sveze?
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Slime zaptivanje pneumatika

Post by shebez »

Auuu... Dejv pa ti si u problemu, posto mora ekstra sveze a bilo bi pozeljno direktno iz vimeta, a naravno u obzir dolaze samo domace krave ( srpske ) neznam kako da ti pomognemo.
Ne vredi da ti saljemo mleko da se ne pokvari u putu, ali kravu to bi vec bio posao. :lol: Nikad se nezna kad moze da zatreba. :roll:

P.S. Ma obicno mleko iz tetrapaka, tada je bilo samo imlekovo a danas nemam pojma, koje se tebi svidja. :wink:

Pozdrav
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: Slime zaptivanje pneumatika

Post by Dejv »

Aj jedan oftopik - al zanimljiv... cisto da znate ; )

Dakle - sir, ako je slaniji i ako je u vakumiranom pakovanju - bez problema prezivi 10 do 15 dana u pakovanju na ruti Srbija - Japan - i to cak i u toku leta...
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
PSG_bg

Re: Slime zaptivanje pneumatika

Post by PSG_bg »

O cemu ti pricas bre,kakav sir? Koga to interesuje?
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Slime zaptivanje pneumatika

Post by shebez »

Odakle nama sumadincima masina za vakum pakovanje, mi mozemo samo u kaci da ti posaljemo. A i kakav ti je to let* od 10-15 dana :?: Mislis da let utice na vakum pakovanje zbog pritiska u avionu :?: Ili mozda turbulencije :?: :lol:

* Sam si napisao tokom leta
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
igor
Posts: 63
Joined: 23 Aug 2007, 19:22
Location: Beograd

Re: Slime zaptivanje pneumatika

Post by igor »

Verovatno je mislio leto kao godisnje doba a ne kao let avionom :)
-- Ako pripadaš ljudskom rodu ne bacaj smeće u prirodu. --
PSG_bg

Re: Slime zaptivanje pneumatika

Post by PSG_bg »

shebez wrote:Odakle nama sumadincima masina za vakum pakovanje, mi mozemo samo u kaci da ti posaljemo. A i kakav ti je to let* od 10-15 dana :?: Mislis da let utice na vakum pakovanje zbog pritiska u avionu :?: Ili mozda turbulencije :?: :lol:

* Sam si napisao tokom leta
Ovako posto sam kompententan jer se pominje avio ( ja sam Vazduhoplovni masinksi tehnicar,tako da znam sve kao avion funkcionise,radi i sl) moram da kaze da let ne utice na pakovanje sira tj. da ko tokaze moze biti okicen smao sledecim : [uklonjen prostakluk ] .
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: Slime zaptivanje pneumatika

Post by Dejv »

Leto - godisnje doba.
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Slime zaptivanje pneumatika

Post by shebez »

Skapirao sam ja da je godisnje doba nego sam kao i sve terao na salu, lepo si ti napisao da je off topic nisu svi shvatili. Izvinjavam se svima na spamu, sledeci put na mestu gde treba.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
PSG_bg

Re: Slime zaptivanje pneumatika

Post by PSG_bg »

E bre shvatio sam i ja,ali sam morao da napomenem da Dejv ne moze da me ubedjuje da vakuum za sir moze da sjebe let avionom. To mozda pumpe visokog protiska u sistemu goriva aviona,recimo Buster pumpe ali sir .............. :? :?
User avatar
capricorn
Posts: 34
Joined: 07 Mar 2008, 13:23
Location: leskovac

Re: Slime zaptivanje pneumatika

Post by capricorn »

Barda, svaka cast za vazne informacije - uostalom ovaj forum zbog toga i postoji. Ostali postovi su prosto receno smesni, od jedne ozbiljne teme napravili su cirkus. Verujem da je bilo nas koji su hteli da pokupe neka iskustva u tom smeru, a da od njih nije moglo nista dalje. Ne znam da li moraju na ovom forumu da gube vreme, a ne na drugom mestu?!
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: Slime zaptivanje pneumatika

Post by Dejv »

@capricorn
Nadam se da si primetio da se tvoj post ne razlikuje nista od tih koje spominjes.
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
capricorn
Posts: 34
Joined: 07 Mar 2008, 13:23
Location: leskovac

Re: Slime zaptivanje pneumatika

Post by capricorn »

Dejv wrote:@capricorn
Nadam se da si primetio da se tvoj post ne razlikuje nista od tih koje spominjes.
Ne zelim dalje da polemisem, ali ocigledno je da si se prvi u tome prepoznao.
Post Reply