adapter za francuski (presta) ventil

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
jagger
Posts: 39
Joined: 10 Apr 2006, 20:01
Location: Kikinda

adapter za francuski (presta) ventil

Post by jagger »

Treba mi adapter da sa kompresora koji ima kraj za auto-ventil naduvam gumu sa francuskim (presta) ventilom. Možda mi je bolja varijanta i celo crevo sa završetkom koji mi treba.
Da li neko zna gde to može da se nađe? Imam neke adaptere ali ono što meni treba nemam... I ne mogu da nađem po prodavnicama...
User avatar
Biodiesel
Posts: 79
Joined: 15 May 2008, 13:59
Location: Beograd

Post by Biodiesel »

Našao sam u Capriolu...

Image

Šta znam ... pozovi ih pa pitaj. Ovaj u sredini je taj koji ti treba. Koristi se tako što se navrne na ventil i onda svojim kompresorom naduvaš gumu bez problema. Košta oko 100 buđona. Kataloški broj je 190564. Pitaj ih po kataloškom broju da nađu. Meni je jedino tako uspevalo da nađem šta želim. Inače bi skoro uvek bilo "Jaoj nemamo to...nestalo"... :mrgreen:
Last edited by Biodiesel on 10 Sep 2008, 22:40, edited 1 time in total.
jagger
Posts: 39
Joined: 10 Apr 2006, 20:01
Location: Kikinda

Post by jagger »

Nešto mi je sumnjiv taj u sredini... Gledao sam po netu ali po slikama nisam našao...
Sad ću da proguglam po capriolu... Ponovo...
User avatar
Biodiesel
Posts: 79
Joined: 15 May 2008, 13:59
Location: Beograd

Post by Biodiesel »

Našrafi se na presta ventil (naravno prvo odšrafiš onu metalnu kapicu koja osigurava ventil) i zašrafiš ovaj nastavak u sredini. Na njega prikačiš kompresor i napumpaš gumu.... Evo kako.....

http://bicycletutor.com/presta-valve/

Kapish... :wink:
jagger
Posts: 39
Joined: 10 Apr 2006, 20:01
Location: Kikinda

Post by jagger »

Da, da, to je to. Ma znam kako se stavlja, nego mi delovao "malen" na slici. E sad još samo da nađem to u capriolu... Obilazio sam ja ranije češće ali bez uspeha...
Mućos gracijas
User avatar
Biodiesel
Posts: 79
Joined: 15 May 2008, 13:59
Location: Beograd

Post by Biodiesel »

jagger wrote:nego mi delovao "malen" na slici.
Kursor preko slike ... i klikneš......odmah poraste... :D :D :D :P :P :P
jagger
Posts: 39
Joined: 10 Apr 2006, 20:01
Location: Kikinda

Post by jagger »

Mislio sam u odnosu na druga dva... Sad mogu i da porucim kad bude veca roba da ide prema meni, samo cu da dodam. Znam da imaju i da je to to.
Poz!
User avatar
Biodiesel
Posts: 79
Joined: 15 May 2008, 13:59
Location: Beograd

Post by Biodiesel »

Mislio sam u odnosu na druga dva...


Mala šala naravno... :)
jagger
Posts: 39
Joined: 10 Apr 2006, 20:01
Location: Kikinda

Post by jagger »

Skontao sam toliko, al' cisto da odgovorim...
Al se ispricasmo... :wink:
User avatar
Biodiesel
Posts: 79
Joined: 15 May 2008, 13:59
Location: Beograd

Post by Biodiesel »

Ma bitno da smo se mi razumeli... :D
jagger
Posts: 39
Joined: 10 Apr 2006, 20:01
Location: Kikinda

Post by jagger »

I još bitnije da sam ja kupio što sam tražio, i to poslednji koji su imali. A imali su (na kile) i adapter sa francuskog na onaj običan, kao od pony-a. Pa sam uzeo i od toga dva komada, da se nađe... Sve ukupno za manje od 100 kinti!
User avatar
Nole
Posts: 156
Joined: 18 Mar 2011, 14:39
Location: Novi Sad
Contact:

Re: adapter za francuski (presta) ventil

Post by Nole »

Интересантно је да је цена адаптера са преста вентила на аутовентил скоро иста као 2008, данас сам купиоу Планет бајку 107 дин.
Адаптер за преста вентил
Адаптер за преста вентил
User avatar
Nole
Posts: 156
Joined: 18 Mar 2011, 14:39
Location: Novi Sad
Contact:

Re: adapter za francuski (presta) ventil

Post by Nole »

На жалост не ферцера, када сам јутрос наврнуо наставак и покушао на пумпи компресором да допумпам гуму није ишло, овај део са навојем треба да је дужи да би радило како треба.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: adapter za francuski (presta) ventil

Post by IRalic »

Da, ne fercera sa klasicnim kompresor prikljuckom na pumpi. Upravo kao kazes deo sa navojem je prekratak,
i prikljucak kompresora ne naseda skroz do kraja da bi iglica prikljucka nalegla na iglicu ventila i time ga otvorila.
Sto znaci da od ocitavanja pritiska na manometru nema nista, ali se guma ipak moze naduvati.
Iglicu presta ventila odvrnuti do kraja, i pritisnuti na kratko da izadje malo vazduha (da se odglavi)
kada vazduh iz kompresora (ili pumpe) navali, pritisak ce iglicu putisnuti ka dole i otvoriti ventil,
tj omoguciti vazduhu da udje u gumu.

Automatski kompresor bez tog osecaja pritiska nece ni krenuti da duva, ali za to ima leka - dugme "guma je prazna"
gde nema potrebe za inicijalnim pritiskom da bi se aktiviralo pumpanje.

Odkako sam presao na tanke gume i presta ventil, kompresore ne koristim uopste,
nego kuci lepo imam veliku podnu pumpu sa manometrom, pa pre voznje naduvam kolko mi treba.


POzzzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Post Reply