pak treger (bisage) za ram sa diskovima

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

User avatar
kunalagon
Posts: 182
Joined: 07 Sep 2008, 15:31

Post by kunalagon »

To nije pak treger za ram sa diskovima, nego pak treger za ram bez diskova. Ali cudom nekim tvoj je ram kao ram bez diskova i ako je ram sa diskovima.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Da, čudan ram, sa neobično pozicioniranim nosećim rupama za klješta diskova. Obično se one nalaze sa suprotne strane, tako da smetaju šipki od pak tregera. No moram da priznam, ovo mi se čini kao vrlo praktično tehničko rešenje rama, više mi se dopada od uobičajenih rešenja.
markoB
Posts: 43
Joined: 21 Jul 2008, 23:54

Post by markoB »

Izvinjavam se na dezinformaciji.
Jeste neobicno, ali valjda ovi u KTM-u znaju sta rade.
Vidim da neki modeli za 2009. imaju ovakav polozaj, ali najjaci "RACE" modeli imaju standardan polozaj kljesta
User avatar
kunalagon
Posts: 182
Joined: 07 Sep 2008, 15:31

Post by kunalagon »

Vidjao sam jos ovakvih ili slicnih resenje. VIdeo sam jedan Giant model (U Idea Bezanijska Kosa), koji ima otprilike isto ovakvo resenje, tako da Giant i pravi pak tregere.
darko obr.
Posts: 13
Joined: 27 Nov 2007, 11:55
Location: Мислођин

Re: pak treger (bisage) za ram sa diskovima

Post by darko obr. »

ја имам исти овакав рам,а изгледа да је и бајк исти,још када би Марко рекао где је купио пак трегер.....
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: pak treger (bisage) za ram sa diskovima

Post by IRalic »

darko obr. wrote:ја имам исти овакав рам,а изгледа да је и бајк исти,још када би Марко рекао где је купио пак трегер.....
Mislim da je KTM namestio disk klesta tamo gde jesu bas zbog problema sa montiranjem pak tregera.

Kada je na uobicajenoj poziciji, klesta obicno smetaju, i kakvim umecima/podloskama se pak treger mora malo pomeriti,
kako bi se "zaobisao" klip disk kocnice.
Koliko treba, to sve zavisi od kocnice, i donekle od rama, tj od toga gde su tacno rupe za montiranje pak tregera.
Ja na svom bivsem mtb-u, i njegovim Magura Louise kocnicama nisam imao problema, i mislim da sam stavio samo dve podloske od 1mm.
Dok je Sale Veljkovic sa svojim bivsim mehanickim Shimano diskovima morao da napravi distancer od dobranih 10mm ako ne i vise.

Dakle, ako imas bas takav ram, kao sa slike na prvoj strani, mislim da ce bilo koji paktreger da pasuje bez problema.



Pozzzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
markoB
Posts: 43
Joined: 21 Jul 2008, 23:54

Re: pak treger (bisage) za ram sa diskovima

Post by markoB »

darko obr. wrote:ја имам исти овакав рам,а изгледа да је и бајк исти,још када би Марко рекао где је купио пак трегер.....
Pak treger je kupljen u Vršcu, u lokalnom servisu za bicikle.
Na deklaraciji je pisalo da je uvoznik: Capriolo
http://www.capriolo.co.yu/2008/pdf/Prib ... jaznik.pdf
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: pak treger (bisage) za ram sa diskovima

Post by zotja »

Ja vidite uopste nisam znao da postoji pak treger za modele sa discom i bez njih,nit me je 1 prodavac ni u Cappriolu ni u Planet Bikeu pitao kakav mi je bike,dal ima ili nema discove.Samo su mi gurnuli pak treger u ruke i to vam je to.Ja video neku gomilu matica,podloski,srafova i samo rekao fala to mi komplikovano svaki cas da skidam i namestam.


Jel ima nesto jednostavnije za montazu,nesto prakticnije,nesto kao sa slike iz teme gde se samo o bisagama pisalo(na 10tak strana,pa mislim predposlednja ili posl.strana) ?Cini mi se kao da je vezan samo za sticnu nosac ili ti pak treger,fazon kacenja nesto kao kod blatobrana.Tako na slici izgleda,mozda gresim.


Pored ovakvog pak tregera ja bi kupio i neke manje bisage,video sam na netu da postoje ali ih po prodavnicama nema.Cak ih i Planet Bike reklamira ali ih nema na stanju.Znaci sa malo manjim bocnim torbama,meni mnogo veliko to 4,5 cm od zemlje.Ja bi neke bisage tu za lokal,do 60tak km oko BG-a,i to za pecanje,malo pribora,primus za kafu,klopa,resetka za rostilj i jos par zezalica.

Nigde nisam nasao vecu trouglastu torbicu koja se kaci ispod poprecne cevi,sve mi daju male ko pernice.Video neko te vece?Hvala
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: pak treger (bisage) za ram sa diskovima

Post by zotja »

Pogresio sam,ne reklamira te manje bisage koje sam video Planet Bike nego Vector iz NS-a.Ponovo sam googlao i naletim na njih,model su KB-205 i kostaju 2790 din.Na oko su preslatke :) .Kod njih ima i king size trouglastih torbica za 850 din.Nisam naleteo na sliku ali u cenovniku vidim da imaju i pak treger koji se kaci za sticnu,cena 1600 din.Pise da je plastican.E koliko je sad izdrzljiv to je pitanje?Prozujacu jos malo BG radnjama ali u principu mislim da sam zavrsio posao ako nista kod nas ne nadjem.Bus pa u N.S.
User avatar
kunalagon
Posts: 182
Joined: 07 Sep 2008, 15:31

Re: pak treger (bisage) za ram sa diskovima

Post by kunalagon »

Evo najprostijeg nacina da se mete pak treger na biciklo sa disk kocnicama:

http://www.youtube.com/watch?v=X0RBf1wcXjo
Post Reply