torba za korman

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
crazy biker
Posts: 117
Joined: 08 Jul 2007, 21:57

torba za korman

Post by crazy biker »

zanima me gde ima da se kupi torba za korman vido sam u onom nekom sportu(u Kralja Petra,tolko je menjo ime da vise ne znam kako se zove)tamo ima kao komplet bisage neke koje ne izgledaju najsrercnije i ta neka torba za korman koja ima neko providno sranje sranje za mapu,isto sam vido neku sivu kod Marconija(Capriolo) ovde kod mene na dorcolu ali imaju samo jednu boju koja mi ne odgovara.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Pogledaj u Intersportu u Merkator centru na NBG.

Cytec torbe za volan,a takodje i bisage.
Na nasem trzistu je to najbolje sto se moze naci.
Torbicu za volan su nesto redizajnirali,ali nisam obracao paznju,posto me nije zanimala.

Onaj stari model sam imao,i nije bas bila nesto.
Morao sam da umecem panele od alu lima kako bi drzala oblik,i dno ne bi bilo kao kesa ..
Plasticni drzac je pukao posle par montiranja/demontiranja,i to zato sto sam na toj poslednjoj montazi stavio te njihove podloske "sa zubicima" (do tada sam koristio gumenu traku kao podlosku)
malo sam pritegao i KRC ..
Doduse vozio sam je i posle toga ;-)

Nije da je djubre,daleko od toga,ali nije ni nesot extra.Koliko para toliko i muzike sto kazu.
Ne kosta Ortlieb/Vaude/Arkel torbica citavih 100 evropljana bez razloga ..

Materijal od koga su izradjeni torbica i bisage NIJE vodootporan,te na torbicu treba navlaciti kesu kada pada kisa,ili prska blato/voda sa tocka.

Boja je standardno plava ;-p pa ako ti se ne svidja ti prefarbaj ;-p


`
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
crazy biker
Posts: 117
Joined: 08 Jul 2007, 21:57

Post by crazy biker »

fala,fala plava mi i odgovara nego ova siva sto sam vido mi se nije svidjala
User avatar
Goran
Posts: 70
Joined: 16 Jul 2006, 21:03
Location: N.Bg

Post by Goran »

Mislim da je torba za korman jako zgodna stvar, pre svega za malo duže vožnje kada u one minijaturne torbice ne može da stane sve što treba da se ponese.
Ranac ume da bude malo nezgodan jer se ispod njega uvek znoje leđa, bez obzira kakve i kolike sisteme za ventilaciju imao.

Šta vi mislite o tome?
.
crazy biker
Posts: 117
Joined: 08 Jul 2007, 21:57

Post by crazy biker »

pa zato i trazim dobru doticnu torbu ali ako imas pak treger,a put je suvise kratak za bisage mozes da stavis ranac na pak treger
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Goran wrote:Mislim da je torba za korman jako zgodna stvar, pre svega za malo duže vožnje kada u one minijaturne torbice ne može da stane sve što treba da se ponese.
Ranac ume da bude malo nezgodan jer se ispod njega uvek znoje leđa, bez obzira kakve i kolike sisteme za ventilaciju imao.

Šta vi mislite o tome?
.
Kao vlasnik Scott ranca sa onom mrezom od koje je odvojen od ledja,ne bih se slozio sa konstatacijom da ce se ledja znojati bez obzira na dizajn ventilacije ledja.

Naravno nije to 100% tako,ranac negde MORA da pipa ledja,a tu ce biti malo znoja vise nego kada nemas nista na ledjima.
Kod tog Scott-ovog ranca se radi o jednos strafti na dnu ledja,sirokoj recimo 5-7cm gde se oslanjaju oni jastucici.
To malo sam spreman da istrpim,i za uzvrat dobijem relativno prostran ranac.

A torbica za volan je svakako zgodna sprava.
Npr vozili smo dvodnevnu turu po Gocu onomad,i ja sam sve strpao/nagurao
u torbicu na volanu i maleni rancic (odeca za jesenje vreme na planini+sendvici za dva dana i grickalice)
Ostali su ili nosili malo veci ranac (20ak litara) ili imali bisage na paku

Cak i na turi,gde imam bisage,torbica je zgodna da se unjoj drze sitnice,
fotoaparat i sl.
kako se ne bi preturalo po bisagama svaki cas.
A najbolje je to i sto na vrhu ima ulozak za mapu,pa ti je sve vreme mapa pred ocima (normalno,kada non stop gledas u prednji tocak ;-p )
Na bentu takva torbica uglavnom nije toliko upotrebljiva,osim na trajku,
gde se moze montirati sa strane,tik pored sedista,pa je dostupna i torbica,a i mapa.

`
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Post Reply