Cateye HL-500II

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Cateye HL-500II

Post by mixitron »

Pazario danas.

Dobre strane:

-SIJA! Nenormalno jako svetlo. Komapktna spravica, zauzima malo mesta.
-Cena; 810-820 din.
-Skida se sa postolja i staje u svaki džep.
-Može da menja baterlampu.

Loše strane:

-neobuzdana potrošnja. Traje 3-4 sata uvr' glave kako čujem. (troši AA baterije pa se taj problem lako rešava NiMH-kama)
-čvrstina - nekako mi deluje kao da samo čeka da eksplodira. Osiguraću je na još neki način pored ponuđene montaže .

Predviđena namena: za zahtevnije uslove, šareni mrak, nepravilne puteve/staze
Nije za 'vidi me' svetlo - naravno da može, ali zašto je akati oko Ade :)

Zaključak:

Dobro svetlo ako već imate punjač i voljni ste da pazarite još/imate 4 NiMH baterije većeg kapaciteta.
markomm
Posts: 63
Joined: 05 Apr 2006, 16:17
Location: Beograd

Post by markomm »

Jesi li dobio baterije uz to cudo? Ja sam ranije imao Cateye 500 i veruj mi nije moglo ni 3 h da izdrzi. Kada sam se sabrao i oduzeo, skinuo sam to djubre i uzeo CateyeHL-EL135 za 1400 din. sa baterijama. Malecno je, neverovatno jako i kontrolisano svetlo (za tu velicinu) i ono najbolje:
320 h flashing mode!!!
80 h constant mode!!!

Neka je i 50, dosta je. Ja cesto vozim nocu i veruj mi sa njim bljestim kao bozicna jelka.

Ne znam da li ce ti se isplatiti, mozda je bolje da odes i zamenis za nesto bolje.
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Ma dobio đavola, ali nije problem, imam brdo punjivih baterija. Fino što si preneo iskustvo, o lampama nije bilo dovoljno priče, ne računajući kineze i vredelo bi napraviti malu kolekciju iskustava.

dopuna:

Mislio sam da je ta tvoja lampa relativno skupa dok nisam danas video fensi nekinesku "lampu" sa JEDNOM žućkastom diodom a la kinezi, plaćenu 1400 dinara prošle godine.
Uh.
Post Reply